Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz már eredménye a...

Mikor lesz már eredménye a Dévény-nek? Már kezdek nagyon elkeseredni.

Figyelt kérdés

Kislányomnak ferde nyaka volt. Korán észrevettem, de mivel külföldön élek így csak 4,5 hónaposan kezdtünk el Dévényre járni. Sajnos hetente csak egyszer tudunk járni de ez is valami. azóta kétszer kimaradt 4 hét. Azóta szépen fejlődött de az utóbbi időben egyre türelmetlenebb vagyok, és valahogy nem látok kiutat, de lehet ez kissé túlzás. Most múlt 10 hónapos és még csak éppen kúszik, igaz azt elég intenzíven. A lábai nagyon feszesek és már nem is tudom kúszatni, annyira befeszíti őket. Ez lehet az is, hogy elég erős akaratú, tehát nem csak az izomzata miatt. (azért írom, mert ha maga mozog a padlón akkor behajlítja a lábát, de nem húzza fel eléggé). Olyan tehetetlennek érzem magam, mert én itthon nem tudom mit csináljak vele. Ha hozzányúlok, befeszíti magát és nem hajlítja a lábait. Magától sokszor próbálkozik már térdelni, négykézlábba menni de elég esetlen kis próbálkozások.

Egyszerűen már nagyon türelmetlen vagyok, hogy még nem is ül, pedig már lassan 11 hónapos, egy éves...

Van itt olyan aki hasonló cipőben jár? Kicsit felvidíthatna, hogy javul majd a kislányom...

A külföld miatt sajnos nem is nagyon van esélyem másik Dévényeshez vinni, így is örülök, hogy lehetőségünk van igénybe venni ezt a "szolgáltatást" - bár nem olcsó. Egyébként voltunk itt fizikoterápián, de arany áron volt és kb. semmit nem csináltak vele.


2014. máj. 26. 15:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként más szinten nincsen lemaradva mert nagyon ügyes, mosolygós, jókedvű kislány, bababa mamama tititi ilyeneket beszél, stb.
2014. máj. 26. 15:32
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem gondolj arra,hogy milyen piti probléma ez ahhoz képest amivel mások,más gyerekek küszködnek.Meg lesz a dévénynek a hatása kicsit később de meg lesz.Az én lányom is kúszott még csak ilyen idősen,most 3 éves,és minden rendben van vele.Ennyire nem szabad neki keseredni ezen a semmiségen.
2014. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, én is próbálom ezzel nyugtatni magam, de a környezetünkben az összes baba már legkésőbb 8 hónaposan felállt, igaz még nem járnak de van olyan is aki félévesen már felállt. Az anyukák kedvesek de nekem akkor is rossz érzés. A másik pedig, hogy ahova járunk Dévényre, amióta én járok már vagy 4 gyerek "meggyógyult". Volt, aki kétszer jött. A legstresszesebb pedig, hogy a férjem már egy jó ideje nem akarja, hogy menjünk, nekem kell a heti pénzből kisakkozni, hogy kijöjjön. Ő szerinte nem működik a dévény, én pedig annyira hiszek benne, de nem tudom, ha hónapok óta kezeli akkor mikor fog elmúlni. Olyan, mintha csak egyre feszesebb lenne a lába...
2014. máj. 26. 15:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! aAz én kislányom hipotón, laza vállövi, és nyaki izmokkal, de később kiderült, hogy a lazaság kiterjedt a többi ízületére, csípőjére is. 2 hónapos kora óta járunk dévényre, sokáig heti 2x, egyéves kora után, mivel más fejlesztéseket is elkezdtünk, már csak heti 2x. A mi dévényesünk nem csak manuális terápiát alkalmaz, hanem a mozgásformákat is gyakoroltuk,átfordulás, kúszás, mászás, ülés. Mutatott otthon végezhető tsmt tornát is, ezeket alkalmazzuk itthon is. A kislányom 6-7 hónaposan tudott fogni mindkét kezével, 9-10 hónaposan forgott stabilan, egyéves múlt, amikor önállóan kúszni kezdett, és egy hónap kellett, mire ez szabályos lett. Ekkor már néha négykézlábra állt, de csak kb15 hónaposan kezdett el mászni. Mivel sokszor négykézlábról tanulnak meg ülni, ekkor kezdett önállóan ülni, de nem oldalra, hanem hipotón babákra jellemzően hátra a lába közé ül és úgy csavarja előre a lábait. Most 18 hónapos, és feltérdelni fel tud egyedül, ha egy kicsit megemelem, akkor már kilépve feláll. Kapaszkodva rövid ideig álldogál. Hát ennyi a mi mozgásfejlődés történetünk. Nekem is voltak olyan időszakok, amikor el voltam nagyon keseredve, úgy éreztem, nem történik semmi, ám ilyenkor mindig jött egy nagyobb áttörés, ami ismét lelkesített. Van, aki azt mondja, az ő gyerekének egy-két alkalom is elég volt, és már semmi baja a gyereknek, ám azt gondolom, ez nem ilyen egyszerű. Rengeteg türelemmel, kitartással, és kemény munkával kell ezekhez a babákhoz hozzáállni. Sokszor én is azt gondoltam, nem fog tudni semmit a kislányom, ma már mosolyogva tekintek vissza ezekre az időszakokra, hiszen azóta nagyon sokat fejlődött. Meg kell próbálni elfogadni, hogy ezeknek a babáknak több időre van szükségük a fejlődésükhöz, bár tudom, hogy ez nagyon nehéz, főleg, ha az ember látja a hasonló korú babákat. Ha egyéb területeken jól fejlődik, az nagyon jó, mivel ez is azt mutatja, hogy van változás. Az én kislányom más területeken is le van maradva, másfél évesen kb 11 hónapos babának felel meg, de az jó, hogy van folyamatos fejlődés, csak nagyon lassú. Ja és a kúszatás, mászatás során mi is húztuk, vontuk a gyógytornásszal szegény babámat, ő is gyakran ellenállt, feszítette a lábait, vagy szó szerint elhagyta magát, jelezve, ez nem akarom csinálni. De küzdöttünk tovább, és hosszú idő után meglett az eredménye. Kitartást, és sok türelmet kívánok neked!
2014. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hol éltek külföldön?

A kisfiammal mi is jártunk Dévényre 5 hónapos korától 1 éves koráig. Ő olyan feszes volt, hogy nem tudott szopizni, alig tudtam öltöztetni, ha hanyatt feküdt, a lábai keresztbe voltak, úgy összerántotta a feszes izom őket. És még sorolhatnám.

Az biztos tény, hogy minél korábban kezdik, annál látványosabb a fejlődés. Sajnos elég sok időt is kihagytatok már , ráadásul ahogy haladtok az 1 éves korhoz, úgy lassul le a gyógyulási folyamat. Ez nem azt jelenti, hogy nem gyógyul meg, csak lassabban.

A jó Dévényes szakember is sokat lendít a dolgon.

A miénk szuper volt. A kisfiam az első alkalom után forogni kezdett, a harmadik után meg kúszni.

Sajnálom, hogy a férjed így áll hozzá, mert tudom, hogy sok pénz, de a babátok javát szolgálja.

Én azt mondom, hogy 1 éves koráig mindenképpen folytassátok, ha hazautaztok pl nyaralni, akkor érdemes megmutatni egy otthoni Dévényesnek is.

Kitartás, biztosan minden rendben lesz!

2014. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, még annyit, hogy ahova mi járunk dévényre, ott sok baba hasonlóan régóta jár, vannak problémásabb, és kevésbé problémás esetek. Csak egy példa arra, hogy hat a kezelés: jár egy kb 5 éves, halmozottan sérült kislány is hozzá. Kb 3-4 éves volt a gyerek, csak feküdt, önálló mozgásra nem volt képes, keze-lába görcsben volt, szinte semmit nem kommunikált. Előtte valami gyógytornán szíjakba kötve járatták, de ha elengedték, összecsuklott. Kb másfél év dévény után ott tartanak, hogy a kislány kézenfogva kicsit sután, de jár, feladatokat hajt végre, mosolyog, és (zeneterápiára is jár) szótagokat beszél, énekel, mosolyog. Nyilván, ő nem fog teljesen rendbe jönni, de hatalmas fejlődést értek el nála.
2014. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Sok idő kimaradt, de lehet az is baj, hogy az elejéhez hasonlítom a mostani helyzetet. 4,5 hónaposan kezdtük és akkor utált hason, csak sírt és a fejét nem tudta emelni. első kezelés utáni napon már segítséggel, de pár másodpercre emelte a fejét. Igazatok lehet, hogy most egy olyan hoszabb időszakban vagyunk, amikor úgy tűnik, mintha nem történne semmi, vagy legalábbis apró "láthatatlan" dolgok történnek. Jó olvasni, hogy más is jár ebben a cipőben. Ő is csak annyival van lemaradva, hogy ülő helyzetben a babák jobban hozzáférnek a tárgyakhoz. Egyébként a feszes lába ellenére az utóbbi időben a karjával felhúzza magát térdelő-szerű helyzetbe a kiságyban.
2014. máj. 26. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam 1 hét múlva lesz 11 hónapos és MA állt fel és ült fel magától,kúszni már bő két hónapja kúszik,még nem mászik.Voltunk múlthéten dévényesnél,semmi baja,türelemre intettek.Lám nem is kellett sokat várnunk.Vannak lusta babák is,én is már kétségbe voltam esve mert minden korabeli baba már javában állt,mászott,felült.Neked is türelemmel kell lenned még egy kicsit.
2014. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, tegnap írtam ki a kérdést és ma már többször is próbálkozott a kislányom feltérdelni. ez nagyon felvidított. És látom, hogy őt is nagyon foglalkoztatja a dolog. Persze minden alkalommal megdícsérem és látom rajta az örömöt, ha pár másodpercre sikerül megtartania magát. Köszönöm mindenkinek a kommentet!
2014. máj. 27. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!