Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sima nátha is fertöz? Elkaphat...

Sima nátha is fertöz? Elkaphatja a babám?

Figyelt kérdés
Sima náthám van,vagyis megfázástol.Nincs lázam csak az orrom folyik.5 hetes a babám és félek hogy el ne kapja.Gyakran szellöztetek,szinte állandoan kezet mosok.Igyekszem nem tul kerülni az arcához.Arra lennék kiváncsi,hogy az ilyen nem virusos náthát is könnyen el lehet kapni?Köszönöm.
2009. dec. 30. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Elkaphatja, de ha szoptatod, akkor vagy sokkal gyengébb lefolyású lesz, mint nálad, vagy a tejben levő ellenanyagok miatt ő egyáltalán meg sem betegszik. Ha tápis, akkor nem tudom mi van, gondolom nagyobb az esélye.

Szerintem ha egy "egyszerű nátha" akkor nyugodtan puszilgasd, az fontosabb neki, mert ha van otthon porszívós orrszívótok, akkor nem vészes az ilyesmi, és sokkal fontosabb neki az ölelésed! (Szerintem :o)

2009. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is náthás voltam, de nem kapta el a fiam. Az antitesteket kapja tőled a tejcsin keresztül. Nekem a doki annyit mondott, hogy maszkban legyek vele, vagy valamit kössek a szám-orrom elé, gyakran rövid ideig szellőztessek és nem lesz semmi baj.

Én kimentem belőle 4nap alatt, a fiamnak sem lett semmi baja, pedig apa is beteg volt, de tőle sem kapta el.

2009. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 6 hetes volt a babám mikor torokgyulladásom volt. Lázam nem volt, de a házidokim antibiotikumot (penicilint) írt fel. Nem kapta el a babám. Nem nagyon vettem fel, végig a kiságyában volt, sokat szellőztettem, maszkban voltam ha bementem hozzá, és persze az állandó kézmosás! Valamint adtam neki (anyatejes amúgy) cebion cseppet is. Ha anyatejes, akkor nem valószínű hogy beteg lesz, főleg hogy nem vírusod van hanem csak megfázás.

Minden jót kívánok! (azóta alussza át az éjszakákat a kislánykám mióta akkor kevesebbet volt kézben és sokat a kiságyában!)

2009. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt én írtam ki. És tényleg nem kapta el, semmi baja nem lett.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2009. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tápszert kap a babám,de remélem igy sem fogja elkapni.Sokat segitettetek,köszi a válaszokat.
2009. dec. 30. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Én babám is tápszeres,nem kapta el a náthámat.
2009. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!