Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítsam meg leszállni...

Hogy tanítsam meg leszállni az ágyról?

Figyelt kérdés
Másfél éves kis csintalan gyermekünk egyre többször kéredzkedik fel az ágyra hemperegni, lejönni viszont mindig fejjel előre szeretne.. lehasal, és jön előre fejjel. Mondom neki, meg mutatom is, hogy lábbal előre szállunk le az ágyról, leginkább hasalva, de nem nagyon akarja így. Meg fogja tanulni magától? Vagy mi lesz? :) Valaki járt szintén így?
2014. máj. 29. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor fordítsd meg és finoman húzd, hogy ráérezzen. Akár többször is egymás után. Így megtanulja.
2014. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már több mint 1 hónapja próbálkozom ezzel. Szépen lehúzom, elmondom neki, hogy így szállunk le. Sőt néha én is csinálom vele. De semmi :) Van, hogy csak derékig fektetem fel, hogy szépen lecsússzon magától. Olyankor meg is dícsérem, hogy milyen ügyes, de aztán a következő alkalommal megy újra fejjel előre :) nehéz esetnek tűnik :)
2014. máj. 29. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam kb. 10 hónaposan egyik napról a másikra megtanulta. Pont ugyanígy tanítgattam, ahogy Te a babádat. Jól csinálod. Rá fog érezni!
2014. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nyugi még lehet eltart egy darabig, de hidd el megtanulja. nálunk is sokáig nagyon kellett figyelni ha felmászott az ágyra, kanapéra.

Mindig tedd a kezeit meg a testét, lábát úgy ahogy majd le kell jönnie, hidd el megtanulja, de nem megy egyik napról a másikra.

2014. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
jó, akkor nem adom fel :) mindig hasra fordítom, szépen irányba, lábban lefelé, és elmondom, hogy így szállunk le az ágyról. lehet, hogy tetszik neki, hogy ezt csinálom, és azt hiszi, játszunk :)
2014. máj. 29. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Türelem. Mi 4 hónapig tanítottuk neki mire nagy nehezen hajlandó volt lejönni rendesen. Felmászni már simán ment neki, ha a lábait célirányba állítottam akkor letolta magát de egyedül nem akart helyesen lejönni. Már az apja is állandóan ezt gyakoroltatta vele.

4 hónap után egyszer úgy döntöttem (állandóan az ágyra mászkált fel), hogy most nem érdekel, nem rohangálok utána 2 percenként hogy megint felmászott-e az ágyra és kell a segítség a lejövetelhez, ott hagytam a szobájában az ágyon és láss csodát, letudott jönni.

Ezt már csak akkor mertem megkockáztatni amikor tudtam hogy másképp nem fog lejönni mert annyira már okos volt hogy tudta hogy vigyázni kell le ne essen.

Szóval kitartás, nekünk 4 hónap kellett és leginkább nem azért mert buta a gyerekünk és nem jött rá a technikára hanem ő élvezte hogy segítünk neki és lépten nyomon a kis seggébe vagyunk. :)

2014. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én szinte észre sem vettem, hogy hogyan tanulta meg, mert az én kisfiam erre magától ráérzett. Soha nem akart fejjel előre lejönni. Szerintem ehhez is meg kell érniük. Ha már érett lesz rá, biztosan fog sikerülni. Addig kitartás.
2014. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Jól csinálod, csak kitartónak kell lenni míg ráérez. Nem tudom esetleg amikor látod, hogy már jönne le fejjel lefelé akkor meg szoktad kérdezni tőle, hogy " hogy szállunk le az ágyról? ". Ahogy te is én is mindig mondtam is a fiamnak, hogy"így szállunk le az ágyról" amikor tanítottam. Ha rosszul indult meg lefele magától akkor megkérdeztem tőle ezt és elkezdett gondolkodni majd megfordult és lejött szépen. Ha ezt még nem próbáltad akkor lehet segítene.
2014. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, minden alkalommal megkérdezem tőle :)
2014. máj. 31. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!