Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire viselné meg 1 éves...

Mennyire viselné meg 1 éves cicifüggő babámat, ha egy estét kimaradnék avagy menjek vagy ne menjek? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Fontos program lenne (nem buli vagy hasonlók) szombat estétől vasárnap kb 1-re érnék haza...a kicsi születése óta mellettem cicin alszik el, éjszaka 2x kel ellenőrizni és cicizni, a 2.kelés után kb hajnal 3-tól már együtt alszunk reggelig. Hiába próbálom vízzel, cumisüveggel, cumival visszaaltatni, CSAK a cici, különben üvölt és vergődik. Volt már, hogy el kellett menjek, és apuka próbálta többnyire a sírásba aludt bele:( de éjszakára még nem maradtam ki! szerintetek??

2014. máj. 30. 10:35
 1/8 Golan Trevize ***** válasza:
60%

Szerintem bőven itt az ideje annak, hogy elkezd leszoktatni a ciciésről.

Valamikor úgyis el kell kezdened, itt a remek alkalom rá.

2014. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Medvi ***** válasza:
25%
Az én kislányom 15 hónapos, ugyanilyen szopifüggő. Nem mernék elmenni. A leszoktatást nem így kell elkezdeni, ez túl durva lenne.
2014. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Hát itt szó sincs leszoktatásról a kérdezőnél. Ha lelkileg túl tudsz azon lépni, hogy üvöltve sírja magát álomba, és valószínű, hogy éjszaka is többször, akkor el tudsz menni. Ha ezt nem tudod magadba lerendezni, akkor viszont nincs értelme belefogni. Te tudod, hogy mennyire fontos az a program! Fontossági sorrend, azt pedig csak te tudod meghatározni. A gyerek biztosan túléli, nem lesz maradandó sokk neki, viszont szenvedni fog, az biztos! Én 8 hónaposan indultam el egy nagyon jó barátnőm esküvőjére, több mint 300 km-re... hát éppen az igen-t még meghallgattam, de rohantam haza, mert a gyerek végig üvöltött! Se nem aludt, se nem evett, se nem ivott, csak üvöltött :( Éjfélre értem haza, még fent voltak fél sírásban a nagyival - megérkeztem, mosoly, puszi és alvás nyugodtan :) Szó szerint végig üvöltött fél napot a gyerek! De ha pl egy számomra fontos személy temetése lenne, akkor biztosan elmennék, max. nem aludnék ott, sietnék haza. De ezt tényleg te tudod mérlegelni.

20 hónapos anyukája

2014. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

egy éves kisfiammal én is együtt alszom, az éjszakai ébredéseket cicivel védem ki :) amúgy szerintem ilyenkor nem eszik, az anyai mell neki olyan, mint tápszereseknek a nyugtatócumi :)


én a helyedben nem mennék, csak amikor már a cicileválasztó tréningen túl vagyok / benne vagyok.


ha nem buli, akkor meg kell gondolni, nem lehet-e valahogy vinni a gyereket. hátha elalszik ott, pl. babakocsiban, hordozóban, öledben. ha ez nem megoldható, én biztos nem mennék.


ha kórházba kell menned, akkor érdeklődd meg, hogy van-e lehetőség külön szobára...


nem csak őt, téged is megviselne, és a párodat is, szerintem.


nem kell még elkezdeni amúgy a leszoktatást szerintem. még csak egy éves. ha menne bölcsibe, akkor is elég csak a napközbeni cicizésről leszoktatni, elég 24 hónapos korban elhagyni az éjjeli cicizést. ugyanis ez nem csak neki, neked is jó. nekem még nem volt rossz éjszakám, sőt, nehézségem se, a cicizésnek köszönhetően. ne rontsd el ezt a FOR-odat :)

2014. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindenkié hasznos volt!Mindezek fényében mérlegeltem, és nem megyek, csak vasárnap reggeltől...nem akarom kitenni még ennek...várok vele, az elválasztással amúgy úgy vagyok, hogy várok még max fél évet, de egészségügyi okok miatt,rámférne egy keményebb méregtelenítés, komolyabb mozgás,candida diéta...amúgy nem választanám el, nem teher a szoptatás
2014. máj. 30. 13:03
 6/8 Medvi ***** válasza:
37%
Örülök, hogy így döntöttél, és a 3. válaszolónak üzenem, hogy csak az első válaszoló rossz tanácsára reagáltam, amikor azt írtam, hogy nem így kell elkezdeni az elválasztást. Helyes, hogy sokáig szeretnéd szoptatni, jó egészséget kívánok hozzá! Csak ezt a 24%-ot nem értem. Tényleg ennyire haszontalan voltam?
2014. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolóm volt, hogy 0 pontos volt...pedig jókat írt!!! nem tudom mire jó ez a pontozás, de nekem mindegyik hasznos volt!!! köszönöm :)
2014. máj. 30. 22:26
 8/8 Medvi ***** válasza:
Vagy berágott rám valaki, vagy egy tápszergyáros osztogatja a rosszpontokat. Az biztos, hogy a gyereke hírből sem ismeri a szopizást. Szegények.
2014. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!