Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek olyan aki "feladt...

Van köztetek olyan aki "feladta az elveit" és cumit adott a babájának?

Figyelt kérdés
Megbántátok? Hogy oldottátok meg hogy ne essen ki állandóan a szájából? Hogy tudtátok leszoktatni?

2014. jún. 4. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Én ugyan nem adtam fel az elveimet, mert már a kórházba cumival mentem- és nem esett ki a gyerek szájából a cumi. Egy-két alkalommal kicsit tartottam az ujjam végével a szájánál, és szépen rácuppant. Simán leszokott 3éves kora előtt. Sokat cumizott az elején, később már csak alvásnál használta.
2014. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
én nem adtam fel az elveim, de a babám kórházba került pár naposan és ott kapott a nővérektől. különösebben nem bánom, lehet, h én is adtam volna neki előbb-utóbb. látom, h lelki szükséglet, megnyugtatja. kaptunk cumicsipeszt, de nem praktikus. sehogy sem oldom meg a kiesésgátlást. ha kiesik lemosom. ha olyan helyen vagyunk, h ha ott kiesne, utána már nem adnám a szájába, még fertőtlenítés után sem, akkor eleve oda sem adom neki, hanem én elteszem.
2014. jún. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Terhességem alatt meg voltam róla győződve, hogy nem adok neki cumit. Már a kórházban a szájába dugtam, annyira sírt és a cumi egyből megnyugtatta… Azóta meg hiába adom a szájába, öklendezve kiköpi. Pedig néha milyen jó lenne, ha cumival meg tudná nyugtatni magát (pl. a babakocsiban, ahol utál lenni). :)
2014. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát én úgy indultam neki hogy biztosan nem adok. ő még csak 10 napos de az a bajom hogy éjszaka elalszik vele, de kiesik a szájából és utána azért kezd el bömbölni :( ezek szerint törődjek bele hogy kiesik.
2014. jún. 4. 13:05
 5/15 anonim ***** válasza:

Én azzal az elvvel indultam neki,hogy amit nem ismer,nem hiányolja.

Lányommal 10,fiammal 5 napig voltunk kórházban. Akkor nem kaptak cumit. 1x-2x megpróbáltam itthon,de már nem kellett nekik.

Nagy szerencsémre nem voltak vészesek és hasfájósak stb. Eléggé nyugodt babák voltak és 16-17 hós korukig szopiztak.

2014. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A kiesés ellen nem tudsz mit tenni. Elalszik és elengedi, ennyi. Egyébként én sem akartam adni cumit a gyerekemnek, de hamar hasfájós lett, majd a fogzás is borzasztó szenvedés volt, szóval kapott. Viszont ahogy ezek elmúltak, már nem igényelte. Én még sokáig a szájába adtam esténként, holott nem is kérte. Egyszer aztán 2 éves kora körül, egyszerűen nem adtam oda. Soha nem kereste utána. :)
2014. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nèzd ha a babànak szüksège can rà, mièrt ne add? Itt nem ròlad ès az elveidröl van szò, hanem a csecsemö szüksègleteiröl. A mostani babàm is szoptatom, ès szò szerint cuminak hasznàlna ha nem adnèk neki szopi utàn cumit! Ahogy leveszem a mellröl mikor jòllakott, ordít! Odaadom neki a cumit ès màris csend van, elalszik... A lànyom 2 èvesen szokott le, magàtòl. Kijelentette hogy nem kell anya, mert az babàknak valò...
2014. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2 hetes korában rábeszélt a férjem. 1 percnél sosem maradt tovább a szájában. Amióta tud fogni, azóta megfordítja és nem a gumi hanem a műanyag végét rágcsálja, mint egy rágókát. Szóval nem szokott rá de értelme sem volt.
2014. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én nem ellenzem a cumit. viszont azon az elven voltam, hogy míg beáll a tej, addig nem adom neki, inkább a mellemen lógjon egész nap, de legyen már végre elég tejem :)

így csak 3 hónapos korában kapott cumit, imádtam :D

2 éves kora előtt magától elhagyta :) mondjuk én csak alváshoz adtam neki, akkortól mikor már nem ébredt éjszaka.

azt hiszem megtaláltam az arany középutat, de ehhez nyilván a gyerek is kellett :)

2014. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én sem akartam neki cumit adni, amíg várandós voltam. Ez volt az elvem :) aztán amikor megszületett, nagyon nehezen ment a szopizás. Akkor adtam neki cumit, hogy jobban rájöjjön a technikára. Segített is, utána erősebbeket szívott. Ezek után nem tiltottam tőle a cumit, sokszor megnyugtatta. Most 14,5 hónapos, és csak este kell neki az elalváshoz. Illetve ha véletlenül meglátja, kéri, de aztán ki is veszi magától.
2014. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!