Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Albérletben ki van kisbabával?...

Albérletben ki van kisbabával? Aki saját házat vett hogyan?

Figyelt kérdés

NEM VITA KÉRDÉS, AKI VITÁZNI AKAR LÉPJEN TOVÁBB



11 hós gyermekünkkel albiban élünk. Tuti nem tudunk lakást venni, csak ha öröklünk...akinek saját háza van hogya? Örökölte? SOkat keres a párja?

Meddig lehet albiban élni, meddig érdemes?


2014. jún. 5. 08:07
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
41%

Ja és még annyi, hogy nem csak úgy irogatom, hogy a hosszútávú hitelt meg lehet szívni, a családban többen is tudnának mesélni arról, mennyire megérte 15 évre felvenni a hitelt.


5 éves hitelnek szerintem van értelme, ott még talán tényleg nem történhet nagyobb baj, 10 éves már szerintem kérdéses, 15-20 éveset meg nem vennék fel. Megértem azokat is, akik nem így gondolják, nekem szimplán nem olyan fontos a saját lakás "feeling".

2014. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
79%

Ez a munkahelyváltás miatt költözni kell is olyan ritka esett, hogy csak na.

Pl nálunk közalkalmazottként mindenhol ugyan annyit keres,nekem meg fodrászként a megyében laknak a vendégeim, szóval munka szempontjától is csak ráfizetés lenne a költözés.Másrészt az ország keleti felében alig van munka mi a fenének költöznék el a nyugati szélről akkor máshova.

2014. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
68%
Én is jó bérlő lehetek? Már bocs, de ez nem a bérlőtől függ, hanem a tulajtól. És ha ő úgy dönt, hogy neki ezért vagy azért kell a lakás és cuccolj, akkor menni kell, mindegy milyen művelt és kifinomult vagy. Ha meg ő úgy dönt, hogy nem fog három hónapot várni, akkor úgy is eléri, hogy eltakarodj minél hamarabb.
2014. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
0%

22-es

dehogy baj...sőt...én is sajátomat vettem alapul, ezért nem értem a lepontozást...én nem pontozok le senkit csak azért mert más a véleménye


egyébként az sem mindegy, hogy ki milyen környéken lakik...amit én bérlek, azt 50%-os önerővel sem lehetne megvenni a példának felhozott 44 ezres törlesztővel...

A banki hitelnél ha borulás van bármi miatt, akkor nem csak az ingatlanom veszthetem, de plusz maradhat a nyakamban tartozás

Nyugdíjig meg ráérek gyűjtögetni.

Szóval kedves kérdező, nem ördögtől való szerintem babával albérletben lakni:) Én "amit megkerestem azt költöm" híve vagyok, hitelbe max. akkor mennék bele, ha a tartalék már nagy önerőre lesz elég, csak kiegészítésként, belátható futamidővel.

2014. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Most találtam ezt a régi kérdést, visszanéztem. Hát igen. Nekünk közben már lement a törlesztőnk, másfél millió van hátra a hitelből és az akkor "röhögve kiadom 50-ért" mostmár ott tart, hogy röhögve kiadom 80-ért...

Hehe.

2017. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én is írtam a kérdéshez, sokaknak nem tetszett, hogy 25-27 évesen saját házunk van.Pár hónapja megszületett a második gyerek is, a ház meg nőtt vagy 40 négyzetméterrel (soha többet bővítés), munkahely miatt elköltözés nekünk nagyon nem opció, 2 év alatt annyira megugrottak itt a hazai bérek (szakképzett munkaerő), hogy férjem megduplázta a bevételeit, én pedig max gyedet kapok (a fizum töredéke, de nem panaszkodom), előtte pedig én is sokat kerestem! Azóta végtörlesztettük a hitelt, igaz azt örökségből (kemény 1,5 millió forint volt vissza), de ilyen áron nyilván nem akartam pénzhez jutni! Egy hiteles ház, pedig nem a banké, a bank csak a jelzálogot teszi rá, az nem tulajdonjog. Ha árverezésre kerül a sor, a bank viszi a pénzét, de elvileg adósság ott nem marad. Itt most néhány hét alatt el lehetne passzolni a házat, elég jó áron, de eszünkben sincs. Mi sokat kerestünk és így sikerült. Meddig lehet albiban élni? Ameddig kell, illetve, amíg az életmód azt diktálja...
2017. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!