Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Albérletben ki van kisbabával?...

Albérletben ki van kisbabával? Aki saját házat vett hogyan?

Figyelt kérdés

NEM VITA KÉRDÉS, AKI VITÁZNI AKAR LÉPJEN TOVÁBB



11 hós gyermekünkkel albiban élünk. Tuti nem tudunk lakást venni, csak ha öröklünk...akinek saját háza van hogya? Örökölte? SOkat keres a párja?

Meddig lehet albiban élni, meddig érdemes?


2014. jún. 5. 08:07
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem magával az albérlettel van a gond, hanem azzal hogy az valamennyire biztos legen. Bejelentve minimum legyen a bérlő és 3-4 havi félretett pénzük még a legszűkösebb időben is kell lenni.


Nálunk sajnos nagyszülők meghaltak, így mi örököltünk.

2014. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
76%
Mi albiban lakunk, lányom 1 éves. Fizetünk két lakástakarékpénztárt és van félretéve 6milliónk (saját magunk munkája, fizetésünkből tettük el.) Addig tudtunk félretenni amíg dolgoztam (én keresek többet mint a férjem) és TGYÁST kaptam, most pedig pont kijövünk a férjem fizuja+max. GYEDből. Mikor visszamegyek dolgozni, akkor felvesszük a LTP-re adható max hitelt és veszünk egy akkora lakást, ami kijön belőle. Lakhatnánk amúgy apósomék falujában, van is üres házuk, de akkor meg éhenhalnánk mert ott nincs munka. Szóval inkább dolgozok és albiban lakok mint ott éljek a nagyszülők nyakán.
2014. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
71%

Mi épp benne vagyunk egy családi ház vásárlás kellős közepében. Vidéki kisváros, 3 szobás, jó állapotú kertes ház, de azért szeretnénk és kell is némi átalakítás benne. Volt egy kevés önerőnk, kaptam a munkahelytől is kölcsönt, meg volt egy lakás-előtakarékosságunk is. Mire ehhez a pénzhez, plusz az általuk nyújtott kölcsönhoz hozzájutunk, sajnos néhány százezer elfolyik, amitől egészen kikészülök, ha csak rágondolok is. i biztos, hogy még egyszer ilyet nem kötünk. Kb. ugyanezzel a kamattal némelyik bank is ad lakásvásárlási kölcsönt, talán kisebb huzavonával. Az illeték több százezer forinthoz, ill. a szükséges átalakításhoz családi kölcsönünk lesz...

Mivel mindketten 35 felettiek vagyunk, így se első lakáshoz jutó támogatás, se semmilyen állami támogatás (szocpol, félszocpol...) nincs!

Mindketten diplomások vagyunk (többdiplomás), férjem vidéki viszonylatban nem is keres rosszul, én GYED-en vagyok, ami azért elég szerénynek mondható.

Szóval most pénzügyileg sötéten látom a jövőt, nehéz 3 évünk lesz, addig 3 felé is törlesztenünk kell, majd még 9 évig, már kicsit könnyebben (remélem).

Végeredményben mi akartuk, mi vágytunk rá, meg ki is nőttük a két szobás lakát, de nagy áldozat már most, és még középtávon is biztosan az lesz. De nyilván, egy házvásárlás nem is lehet áldozatok nélkül.

2014. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
58%

9-es mi is dettó ugyan ígyvagyunk. Albiban 8 hónapos gyerekkel. A tervünk nekünk is az hogy anyukámékhoz költözünk a tetőtérbe. már csak egy szobát kell megcsinálni és kész. Azt meg csak festeni kell...

Ott tudnánk spórolni és a hitelhez az önrész meglenne pikk-pakk. Bár a párom 300-at keres van hogy jobban van hogy rosszabbul.

2014. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
78%
Egy megoldás van kérdező a lakáselőtakarékosság, ha havonta 25-30 ezret nem tudtok félretenni akkor pedig hitelt sem tudnátok fizetni, így jobb is ha nem kaptok hitelt.
2014. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
62%

Lakáskassza, a férjem fél évet dolgozott külföldön, és gyakorlatilag semmit nem költöttünk el a fizetéséből. Ez volt az önerő. A hitel szintén lakáskasszás, örökké ugyanannyi a törlesztője, nincs mitől félni. 44 ezer havonta 8 évig, utána 24, mert lejár a megtakarítási időszak ugyanis mi azonnali áthidalónak vettük fel.(a férjem lakáskasszájára lett a hitel felvéve, de nem rég és kis összegeket fizetett, így lett megoldva, a személyi bankár ezt számolta ki legkedvezőbb megoldásnak) és tényleg az. Mellette nekem a szüleim fizetnek egy lakáskasszát, ami ha lejár beletörlesztjük.


A lakást egy becsődölt nőtől vettük meg, szar állapotban, az én régi lakáskasszáimat, amit a nagyszüleim fizettek kicsi összegekkel régóta, használtuk a felújításra, mert volt mit rendbetenni rajta.


Kicsivel hét millió alatt vettük, tágas, napfényes, erkélyes, nincs magasan, fűtéskorszerűsített, jövőre meg szigetelik is. Még úgy három évet tervezünk itt lakni, aztán tovább állunk. A felújítás nagy részét mi magunk csináltuk, vagy ismerős mester jóáron, nagyon igényesen, így már azzal nagyon megnőtt az értéke, a jövőévi szigetelés pedig iszonyú sokat dob még majd rajta. Na meg eleve nagyon ár alatt vettük, mert a nő semmi se bírt fizetni, minden szolgáltatónak tartozott, két hitele volt, úgy képzeljétek el, hogy ügyvéden keresztül ment minden, valami 200 ezer forintja maradt a vételárból, mire mindent kiegyenlített!


Persze nem csak szerencse kérdése volt a komplett lakáshoz jutás, mert ugyanennyiért mindenképp tudtunk volna lakást venni, max. kicsit magasabban, nem fűtéskorszerűsítettet, nem 64 hanem 55 négyzetmétereset stb.

2014. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes, hogy aki albérletről ír, le lett pontozva.

Kergessünk mindenkit hitelbe minimális önerőkkel...csak ha azt nem tudja fizetni, akkor nincs lehetősége egy olcsóbba költözni. Ha változik az életkörülmény, a munkahely, akkor nem hatalmas bukásokkal tud fészket cserélni egy albérletes. Míg egy telibe hitelezett ingatlannal mit csinálsz? És persze majd ha kifizetődik 20-30 év múlva, lesz mit örökölni az utódoknak...hány olyat ismersz ahol ez megtörtént?

Persze legideálisabb kp-ra venni...de azt meg ne tegyük egy mérlegre a hiteles áltulajdon érzettel.

2014. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
56%
Kedves utolsó! Én is le lettem pontozva! Biztos gáz, hogy 25 és 27 évesen saját házban lakunk és a babánkat várjuk....Nem a semmire szülök! Közgazdász végzettségem van! Senior controllerként dolgoztam férjem mérnök. Így sikerült a saját otthon! Ebben meséljétek el mi a gáz?????
2014. jún. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
69%

"Érdekes, hogy aki albérletről ír, le lett pontozva.

Kergessünk mindenkit hitelbe minimális önerőkkel...csak ha azt nem tudja fizetni, akkor nincs lehetősége egy olcsóbba költözni. Ha változik az életkörülmény, a munkahely, akkor nem hatalmas bukásokkal tud fészket cserélni egy albérletes. Míg egy telibe hitelezett ingatlannal mit csinálsz? És persze majd ha kifizetődik 20-30 év múlva, lesz mit örökölni az utódoknak...hány olyat ismersz ahol ez megtörtént?

Persze legideálisabb kp-ra venni...de azt meg ne tegyük egy mérlegre a hiteles áltulajdon érzettel."


Viszont a lakásodból csak akkor tesznek ki, ha nem tudod fizetni jó ideig. Nincs olyan, hogy a tulaj eladja a fejed felől, be akar költözni ő vagy a rokona stb. Ja persze szerződés, de ha minden este arra mégy haza, hogy be van pillanatragasztózva a zár, de persze senki nem látott semmit, akkor hiába jössz a jogaiddal meg stb. Különben is, ez Magyarország, itt alig van valami lepapírozva, de ha mégis, és ügy lesz belőle, még akkor is, ha igazad van, akkor is általában évek kérdése és egy rakás pénzt bele kell ölnöd, és előre sose tudod, hogy van-e értelme.


Ezen kívül, úgy csináltok, mintha a saját lakást nem tudná kiadni másnak, ha nem tudja fizetni, vagy el kell más városba menni. Ja, hogy sok a hülye és csak nézi, ahogy bedől a hitel? Hát van ilyen.


Mi mint írtam, havi 44 ezerrel törlesztjük. Röhögve kiadom 50 felett a lakást akármikor és megyek ahova tetszik, ha máshol van munka, vagy anyámhoz haza, ha nincs pénzem, vagy csak simán kisebbe, a kiadott lakásom díjából meg fizetem a törlesztőt és még a szar helyzetben is egyre közelebb vagyok ahhoz, hogy legyen egy lakásom, amiből pár év múlva soha senki sem fog kitenni.


És ha nyugdíjas leszel mit csinálsz? Akkor is albérletbe laksz majd? A szar nyugdíjból? (Ha lesz egyáltalán)

2014. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
66%

Kaptam egy lakást apukámtól,ott laktunk egy darabig,majd elcseréltük egy kertes családi házra.

Önerőből saját lakásunk max panelbe lehetett volna valamilyen lakótelepen,sose tudtunk volna házat vagy

2014. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!