Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell a babák fütyijét...

Mennyire kell a babák fütyijét felhúzni és milyen idöközönként? Most 1 hònapos de még nem kezdtem el.

Figyelt kérdés
2014. jún. 12. 14:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondja a vedono is meg a gyerekorvos is h nem kell huzogatni egy eves koraig.
2014. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kb 6-8 hetes kora óta huzogattuk a kisfiamnak, most 14 hónapos, szép a fütyije, soha nem húztuk neki annyira meg hogy vérezzen vagy berepedjen, most szépen lehúzható a bőr. A védőnő annyit mondott hogy nem szabad erőltetni, csak annyit mozgassuk amennyit enged, a cél nem az hogy 1 évesen teljesen lehúzható legyen a bőr hanem az hogy a kisfiú szokja hogy a fütyijét fogdossák és mozgásban legyen a bőr hogy ne alakuljon ki letapadás, na és persze hogy az alatta lévő kosz ki legyen mosva onnan.

Így mi kb 2-3 naponta huzogatjuk a bőrét, amennyit enged, nem feszegetjük. Nincs baja, én a huzogatás mellett állok.

2014. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Nem szabad húzogatni! Nem csoda, hogy felvilágosultabb országokban megdöbbennek az orvosok!

Kedves mindenki! Szerintetek ha baj lenne az, hogy ebben az életkorban még nem jön fel a fityma, akkor így lenne?

Foga sincs, de majd kinő mire szüksége lesz rá. És merevedése sincs, de majd lesz később.

A természet nem csinál hülyeségeket csak az ember és az okos orvosok. Azt nem tudom, hogy az ősembernek ki mondta meg, hogy húzogatni kell, mert különben nagy baj lesz...


Ebben az életkorban élettanilag teljesen normális, hogy le van tapadva, majd idővel szépen elválik a makktól.


2 fiam van, soha nem húztam egyikét sem. Óvodás korban mondtam nekik, hogy fürdéskor szépen húzzák amíg jön, erőltetés nélkül. A nagyobbiké szépen feljön kb. 3. osztályos kora óta, a kisebbiké pedig 90%-ban, még féloldalon van kicsit letapadva (most volt 2. osztályos)

2014. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

(Azért pisilés előtt van merevedés.)

Nekem barátnőm mesélte, hogy ő nem tornáztatta és iskolás korban a sebészeten oldották meg végül a fiának, és hogy kenegetni kellett meg hetekig fájt a gyereknek és ezért mindig elbliccelte ő is a húzogatást.

Úgyhogy mi inkább tornáztattuk úgy 4 hónapos korától extra óvatosan minden fürdésnél, és így kb. másfél éves volt, mire megoldódott. Most a második fiamnál is ez a terv, de orvos, védőnő is ezt javasolta.

2014. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nekünk a sebész mondta,hogy 3 éves korig nem szabad hozzányúlni.A volt háziorvosunk visszarántotta 1 éves korában, sebes lett, vérzett!!A sebész üzente a háziorvosunknak,hogy levágja a kezét, ha mégegyszer ilyet csinál, mert a hegesedések miatt fitymaszűkülete lesz a fiamnak.
2014. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!