Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthon mit segítesz?

Otthon mit segítesz?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdésre egy választ! Azt mondta egy hölgy, hogy egy apukának ugyan annyi dolga van egy újszülöttel mint az anyukának! Nekünk is van 10 hónapos kisbabánk, párom azért segít, de 3 műszakban dolgozik, én nem tartom jónak hogy így leterheljem! Más anyukák miért viselkednek így? Én egyébként értem már miért van annyi egyedülálló nő! Gyakorlatilag megfosztják őket a férfiasságuktól, hogy otthon be van úgy fogva mint egy rabszolga és kuss van neki! Tisztelet a kivételnek! Hülye, primitív bunkó emberek válaszát nem várom! A moderátorral ki is töröltetem! 26 N
2014. jún. 12. 15:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nem értem miért kelett lepontozni. Csak a véleményemet mondtam el. Ez nem azt jelenti hogy elítélem azokat akik máshogy gondolkodnak.
2014. jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
En a kicsi szobajaban alszom, ugy volt hogy a parom a haloban alszik hogy tudjon pihenni. De ragaszkodik hozza hogy velunk alszik sot felkel velem a picuhez segit.
2014. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A külön mosásról én is szívesen olvasnék bővebben. :)


Egyébként a férjem nagyon sokat dolgozott, amikor a kisfiunk csecsemő, kisbaba volt. Reggel elment 9-kor és éjfélre, vagy még később jött haza. Mindezt heti 5-ször.

De a szabadnapjain kivette a részét a baba körüli teendőkből. Soha nem kérte, örömmel tette. Neki ez volt a kikapcsolódás. Most, hogy viszonylag normális időbeosztásban dolgozik (délután 2-kor megy és éjfél után jön), többet segít itthon. Nincs kifejezetten olyan feladat, ami az övé lenne, de ha kell elmosogat, elindít egy mosást, esetleg kivasalja az ingét. Sokat játszik a kisfiunkkal. Én elégedett vagyok így és ő sem panaszkodik. Nem az a fajta férfi, aki kényszerből megtenne bármit is. :) Szóval szívesen segít.

2014. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

én vagyok a külön mosó :D

férjem piszkos munkát végez, mi a gyerekkel nem leszünk feketék estére. ezért lett a külön mosás, most már a hétvégi ruháit is külön mossa... :)

2014. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Így már értem, köszi :-)
2014. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Kedves 7. válaszoló! Kitől kérdezted hogy oké, hogy nem segít? Nekem segít azért, de felkelni nem kelt sűrűn fel hozzá, mert 3 műszakban melózik! Mikor dolgoztam reggel estig, és Ő itthon volt, megcsinált mindent, pedig nem kértem :D ha majd melózok akkor is segít majd! :D De vannak anyukák akik rabszolgaként, elnyomják otthon a férfit! Őket úgy lehet megtartani ha néha hagyjuk menni őket ide oda! Enyém is havi szinte kikapcsolódik, nincs bajom vele!
2014. jún. 12. 17:47
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem csak szélsőségek léteznek. Az se normális ha munka mellett elvárja valaki hogy a férj mindent csináljon, de az sem ha haza jön és bevágja magát a tv elé és még a gyerekét sem hajlandó megfogni. Itt ilyenekről volt szó. Amúgy meg mi az hogy megfosztják a férfiasságuktól? Már ne haragudj de ha valaki nem tudja kinyitni a száját akkor az pont ennyit érdemel.... Ha beszélgetnének ezek a párok nem lenne ennyi kérdés itt.
2014. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül láttam el a babám és a háztartást, férjem elmehetett a haverjaival, ha ahhoz volt kedve, sosem kelt a kicsihez és így is lelépett.

Nehogy azt hidd, hogy csak azok a pasik lépnek le, akiket "rabszolgaként" dogloztatnak otthon is, ez sajnos nem csak attól függ.

2014. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy egy normális férjet erre nem kell kényszeríteni, mert magától megcsinálja. Együtt vállaltuk a gyereket, nem úgy, hogy én majd mindent megcsinálok, ő meg éli tovább a saját kis életét, mert nehogy el legyen nyomva. A gyerekkel sok minden megváltozik, ezt a férfiaknak is tudomásul kell venni. Nehogy már az legyen, hogy a nő gürizik otthon (mert az nem munka, hogy mindent megcsinálsz és még mellette a gyerekkel is foglalkozol?), a férj meg hazaállít, és elvárja, hogy legyen vacsora, aztán beesik a tévé elé.


Kövezzetek meg, de én igenis elvárom (szerencsére nem kell, mert eszébe sem jutna nem segíteni), hogy kivegye a részét, mert a gyerekkel is sokszor van olyan fárasztó otthon lenni, mint elmenni és beülni egy irodába. Persze, elhiszem, hogy vannak, akik nehezebb munkát végeznek, de az én férjem nem kamiont vezet.


Igen, ő is kelt éjszaka, sőt jó ideje csak ő kel. Nem azért, mert én lusta vagyok, hanem mert ő felugrik, visszanyomja a fiunk szájába a cumit, és már alszik is tovább, míg nekem utána egy óráig tart visszaaludni.


Reggel ő foglalkozik a gyerekkel, amíg el nem megy 7 körül, aztán utána az enyémek a feladatok. Este megint cserélünk, ő a gyerekkel van, én rendbe rakom a konyhát, összekészítem a másnapi ruhákat, rendet rakok. Ő meg megeteti a gyereket, fürdésnél ő van vele, de már én szoktam megtörölni, felöltöztetni, aztán ő viszi lefektetni, ami kb 10 perc, mert rögtön elalszik.


Mi előtte is megosztottuk a feladatokat, és most is, mert nekünk így normális. Amikor nagy ritkán ő van itthon a fiunkkal egész nap egyedül, észreveszi, hogy egyáltalán nem olyan láblógatás, mint sokan gondolják.

Nem érdemes általánosítani, nem mindenhol ugyanaz a helyzet, nem mindenki ugyanúgy áll hozzá. Attól, hogy a férjem tud főzni és el tudja indítani a mosógépet, nincs megfosztva a férfiasságától. Ezt csak azok találják ki, akik nem is akarnak semmit megcsinálni.

2014. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
En a masik oldalrol tudom egy kicsit megvilagitani a dolgokat. A fiunk 8 honapos, en egy honapja dolgozok, azota ferjem van gyeden. Teljesen felcserelodtek a szerepek, es ahogy korabban o is besegitett a gerekkel, en is besegitek, de ejjel peldaul most mar o kel ejjel. Ennek egyszeru oka van. Mindkettonk erdeke, hogy jol lassam el a munkam, mert az a fo beveteli forrasunk, elotte forditva volt en keltem a fiunkhoz. De nem gondolom azt, hogy azzal, hogy dolgozok, ki kell huznom magam az otthoni dolgokbol. Termeszetes, hogy besegitek, hogy a ferjem is egy kicsit pihenhessen, de o is segitett, smikor forditva volt a felallas.
2014. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!