Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az, hogy a 15...

Hogy lehet az, hogy a 15 hónapos gyerekemnek nem ízlik semmisem annyira, hogy megegyen legalább 6-7 kanállal belőle? Se édes, se sós.

Figyelt kérdés

Szinte csak szopizik, naponta 5X, meg éjszaka 2X. Olyan hihetetlen! Elég neki még mindig az anyatej? Szépen fejlődik, okos, jókedvű baba. Inni sem iszik mást, csak cici. Nem csüng rajta ha kell, ha nem, hanem szépen jollakik és kész. Van tejem még bőven, gondolom erről ő gondoskodik. Próbálkoztam már mindennel, de semmi. A joghurtot pl. szereti, de 3 kajálásra sem eszik meg egy egészet :-)

Nem teher számomra, ő is kiegyensúlyozott baba, csak kíváncsi lennék, hogy mennyire gyakori ez a vele egyidős babáknál? Ilyen laktató a tejem, vagy ő ilyen kis ragaszkodó?


2010. jan. 2. 21:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%
Nem szokott hozzá időben a rendes kajákhoz.Ebben a korban már nem elég,ha csak anyatejet kap.Hiányoznak majd neki a vitaminok és egyéb tápanyagok.Nem fog jó evő lenni később sem,és ennek hiánya majd 4-5 éves korban fog jelentkezni.
2010. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
5 hónapos kora óta szinte minden nap megkínálom, de semmi érdeklődés. Honnan lehet látni, hogy vitaminhiányos? Mióta megszületett egyszersem volt beteg. Nem folyt az orra, nem volt láza. Eleven, jó husiban van, még meg is dicsérik :-)
2010. jan. 2. 21:49
 3/27 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el kiváltani szopikat. Akkor is, ha arra az evésre csak pár kiskanállal eszik. Kellene már ennie szilárdat! Persze jó, ha szopik. Védőnő mit mondd?
2010. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém is sokáig szopott, semmit nem akart enni, hiába próbálkozott az anyja. Négy èves, de alig öt féle ételen él... Ettől függetlenül nem mondom, hogy azért mert sokáig szopott, azért szűkös a kajapalettája. Jó alapokat adsz neki, ebben biztos vagyok! De ne add fel, kinálgatsd mindenfélével. Ha tudod,hogy éhes, kezd a szilárd étellel/péppel, ha abból evett, agyon kell dicsérni és mehet a cici rá:) nem fog a ciciden megöregedni, ezen ne aggódj. Próbálj gyümit/főzit tolni bele, mert elvileg az anyatej 6 hó után szegény a vitaminokban. Kicsit tessék eröltetni,légy határozott és kitartó!
2010. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A védőnőmre nem nagyon számíthatok, nem aggódik, de nem is segít. Hogyan váltsam ki? Akkor kínálom, ha kajaidő van és éhes. Eszik pár kanálkával, de utána már rázza a fejét és mutatja a cici. Ha húzom az időt, akkor már nagyon türelmetlen és sírva csámcsog, húzza a pólómat. Ilyenkor adok neki cicit, amit üresre kiszipákol és elégedetten játszik tovább. Hagyjam sírni? Mit tegyek?
2010. jan. 2. 22:03
 6/27 anonim ***** válasza:
Ó! Ezt a kérdést én is feltehettem volna, pont ugyanez a problémám, bár a lányom még csak most 9,5 hós, de már rég próbálom mindenfélével etetgetni. De mindennel.. Semmi nem ízlik neki látszólag. Rekord: 11 kanál. Átlag 6-7, aztán cici. És inni sem akar, illetve nem tud, meg akar fulladni. :) Ezért sokszor kell a cici. De akkor mindig van a gyomrába valamennyi, aztán nem sok étvágya lehet mire etetném. Ördögi kör. Illetve én nem értem, hogy az igény szerint szoptatók melyik szopizást váltsák ki??? Amúgy ezen az oldalon néhány tévhit el lesz oszlatva a hozzátáplálással kapcsolatban, ha esetleg elolvassátok: [link]
2010. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató linket! :-)) Kb. 9 hós kora körül kicsit türelmetlenebb voltam és megpróbáltam "beletömni" a falatot, mert kaptam az észt mindenfelől, sajnos! Aztán megfogadtam, soha többet nem eröltetem! Csak eljön az az idő, amikor együtt eszik a család :-)

Amúgy szoktuk dicsérni evés közben, de egyemmeg, olyan kis aranyos közben!! Megfogja a falatot, odateszi a szájához, csámcsog kettőt, de nem kapná be, aztán megfogja az ivópoharát (amit minden nap odakészítek neki valami finomsággal, de még egyszersem ivott belőle), a szájához emeli, csámcsog és megtapsolja magát :-DD

2010. jan. 2. 22:39
 8/27 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. :) pont azért küldtem a linket, hátha sikerül neked is megnyugodnod tőle. Én egyik nap idegesítem magam hogy nem eszik-iszik, a másik nap nem érdekel, és azt kívánom bárcsak örökké tartana a szopizás, mert annyira jó :)) Biztosan ő is érzi ezt a kölcsönösséget, azért nem akarja elválasztani magát. Az én babám ráadásul alkatilag pici is (7,7 kg), teljesen olyan mintha nem etetném rendesen :D:D Amúgy aggódni csak akkor szoktam, ha 3 hetente egyszer megmérem mennyit szopik, és persze hogy pont akkor kifogok egy 20-30 grammosat. Na az gáz.
2010. jan. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nekem voltak gondok a gyarapodásával 5 hónapos korában, ezért kezdtem volna el akkor a hozzátáplálást. Piciket hízott csak. Nem tudom akkor mi volt a baja, de olyan stresszben voltam, hogy nem hízik megfelelően, nem is eszik és ezt gondolom ő is érezte :-( Aztán 9 hósan feladtam, rábíztam a tempót és azóta gyönyörűen hízik, kiegyensúlyozott. Nem fogom hagyni, hogy mások mondják meg, mi a jó neki, de azért csak foglalkoztat a dolog...

Amúgy én is imádok szoptatni, összebújni vele. Már annyira a napirendünk része, hogy biztos hiányozni fog, ha majd vége lesz.

2010. jan. 2. 23:11
 10/27 anonim ***** válasza:
A szopizás nekem is rettenetesen fog hiányozni .. :( Nem akarok OFF-olni, de szívesen hallanék még rólatok, hogy alakul az evés. Esetleg priviben. Szia.
2010. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!