Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Se tej, se tápszer? Hogy...

Se tej, se tápszer? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
15 hónapos gyermekem reggel és este még tápszert kap. De már egyre kevesebbet iszik.. reggel jó, ha 100 ml lemegy, este mondjuk olyan 290-300 (az még ok). Gondoltam, kiváltom neki a reggelit tejjel, de azt meg végképp nem issza meg. Mit csináljak? Adogatnám neki a tejet fokozatosan, de az első korty után már nem kell neki a második... Az az igazság, hogy pénztárcakímélőbb lenne a tejcsi, meg előbb-itóbb úgyis le kellene szokni a tápszerről.. nem? Ti hogy csináltátok?
2014. jún. 18. 13:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

15 hónaposnak a reggelit ne tejre váltsd ki hanem rendes ételre! tökéletes a 100ml, egy rendes reggeli előtt nem kell több.

vacsira meg rengeteg a 3deci tápszer, szintén már rég szilárdat kéne kapnia és utána egy kis tápszert.


ettől függetlenül persze álljatok át a tejre, de adj neki rendes kaját!

2014. jún. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező a tejalapú táplálékot tejjel megoldani. Ha szereti a tejterméket, tejkészítményeket, akkor adhatsz neki azt is annyit, amennyi fedezi a napi szükségletet.

De amúgy nyugodtan rakhatsz a tejbe kakaóport és csinálhatsz neki kakaót, ha úgy megissza. Amúgy meg a fogromlás? Ha nem cumisüvegből adod neki, hanem pohárból és rendesen ápoljátok a fogát, akkor semmivel sem fog jobban romlani neki a foga, mint egyébként. Amúgy a fogromlás bármilyen hihetetlen is, azért nagyja részt genetika. Vigyázhat valaki a fogairól úgy, mint a hímes tojásra, ha egyszer gyorsan romló fogazatot örököl.

Amúgy a fiam is kezdetben nem volt hajlandó a tejet meginni, így pár hónapig kakaóként itta. Pohárból és mellette rendesen ápoltam a fogát. Utána már megitta a sima tejet is. Egyébként 3 és fél éves a fiam, lassan 4 és gyönyörű szép fogai vannak.

Bármit lehet ízesíteni egy gyereknek, csak mértékkel. Ennyi a titka a dolgoknak.

2014. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

pont azért nem akarnék neki kakaót adni, mert sajnos a férjemnek és nekem is elég rosszak a fogaink, és tudom, hogy ez örökölhető :/


a reggeli meg esti tápszer nem úgy értendő, hogy ez a főétkezés. a reggeli adag után nem sokkal eszik rendes reggelit, az esti előtt meg van vacsi - mondjuk nem közvetlenül, hanem 6, fél 7 körül eszik, és olyan 3/4 9 körül kapja a tápszert.


minden nap eszik joghurtot vagy túrókrémet. csak azért bizonytalanodtam el, mert úgy tudom, kell a napi 500 ml tejalapú ital, és féltem, hogy keveset kap így.

2014. jún. 18. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!