Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem mászik! Forduljak szakembe...

Nem mászik! Forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés
Babám most múlt 9 hónapos és nem akar kúszni mászni! Forogva közlekedik inkább, meg hátrafelé és körbe kúszik a saját tengelye körül. Előre csak néhány centit hajlandó megtenni ha motiválom mondjuk a távirányítóval! Már felmegy négykézláb állásba is de a fejét sokszor lent hagyja a földön! Már nagyon zavar, mert a környezetünkben az ennyi idős babák szinte járnak és a fiatalabbak is másznak. Annyira bánt amikor kérdezik és mondom, hogy ő még nem mászik mindenki ki van akadva és példálózik másokkal! :( Tudom, hogy nem szabad hasonlítgatni de akkor mások miért hasonlítják a saját vagy a szomszéd gyerekéhez? Egyébként 3 és 4 hónapos kora között jártunk Dévényeshez, mert kötött volt az alkarjában az izomzat! De néhány kezelés után megszűnt a probléma és azt mondta a gyógytornász, hogy minden rendben van vele! Azóta jártunk babaúszásra és néhányszor sikerült eljutnunk Csiri-biri tornára! Sokszor viszem más babák társaságába, akik már kúsznak, másznak vagy járnak! Egyébként ő mindent kicsit később kezdett, az utolsó pillanatban kezdte magát hason fekve kinyomni és forogni is! Aggódjak?

2014. jún. 19. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a védőnő és a doki nem látja aggasztónak ,akkor te se ahgódj! Egyébként sok babáról hallani , dkik ki is hagynak egy-egy mozgásformát. Mindenképp beszélj dzakemberrel!
2014. jún. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én babám is későn kezdte a fejét emelni, és kinyomni sem nagyon akarja magát. Utál hason lenni, de azért minden étkezés előtt vagy étkezés után egy órával hasra teszem,hogy erősödjenek az izmai. Forogni sem nagyon forog, csak nagyon ritkán a hasára és a hátára is. Semmi jelét nem látom még a kúszásnak sem. Anyum mindig hasonlítgat engem babémhoz, hogy én ennyi idősen miket csináltam már. Már néha megy az agyamra vele,de nem mondom neki,had legyen vele boldog. Majd eljön mindennek az idejeszerintem. Sok baba kihagy mozgásformákat. Ők nem olvasnak szakkönyveket,hogy mi után mi jön és hogyan :)

Ha nagyon aggódsz akkor mutasd meg megint egy szakembernek. Csak hogy megnyugodj. Lehet pár nap és mindent elkezd csinálni :)

7,5 hós baba anyukája

2014. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak példát írok. A kisfiam 10 hónaposan kezdett el kúszni és mászni is. Teljesen egészséges, voltunk gyógytornásznál. A mozgásfejlődéselassabb volt. Önállóan is csak 17 hónaposan kezdett el járni. És? Ez van. A környezetemben nem ő volt az egyetlen gyerek, aki lassabban fejlődött. Mind egészséges.
2014. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is mindent lassabban csinált, de nem maradt ki semmi. Az ember aggódik, de amíg az orvos nem mondja, hogy gond lenne, hagyd, hogy fejlődjön a saját ütemében.

Néha engem is zavar, hogy minden más baba már szalad, az enyém meg még nem, de most mit tegyek? Majd megtanulja ő is.

2014. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!