Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem akar egyedul ulni a...

Miert nem akar egyedul ulni a babam?

Figyelt kérdés
Lassan 8honapos lesz a kisfiam es nemigen akar ulni.Nem eroltetem,fekvo helyzetbol a kezem segitsegevel felhuzza magat.De magatol nem probalkozik.Azt olvastam atlagosan 8-10 hosan ulnek egyedul,de o megcsak nem is probalja.Eros kisbaba,kinez 1 evesnek lehethogy ez miatt nehezebb neki?Olyanok irjanak akiknek nem ult a baba 8 hosan,vagy 7 honap utan ult fel.

2014. jún. 20. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy átlagosan 8-10 hónaposan ülnek a babák, akkor miért izgulsz, hogy a 8 hónapnál fiatalabb babád nem ül? Egyébként sok baba csak mászásból ül ki és mászni 11 hónapos korig ráér.

A lányunk elmúlt 10 hónapos, amikor mászni kezdett és csak utána ült föl. Nem hiszem, hogy a méretével összefügg. A mi lányunk kifejezetten vékonyka volt és mégsem volt gyors a mozgásfejlődése.

2014. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A babak 99 szazaleka maszasbol ul ki vagy allasbol ul le. A fiam 8 honaposan mar kuszott, maszott, felallt ed kapaszkodva lepegetett, de ulni csak ket hettel kesobb ult. A te babad kuszik vagy maszik? Mert hasizombol a babak nem tudnak felülni, felesleges ülésbe húzni őt.
2014. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
fiam 8 hósan állt fel de csak 9hósan tudott felülni magától.nem kell aggódnod,majd rá fog jönni :)
2014. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Olvass utánna a dolgoknak.

A babák nem úgy ülnek fel mint a felnőttek, nem hasból!

Hiába húzod fel ülésbe, egy az nem fogja tudni meg csinálni, kettő nem így kell felülnie, ne is húzd fel ülésbe, mert csak a rosszat tanítok neki.

Először meg kell tanúlnia kúszni, majd mászni, mert négykézláb állásból ülnek ki oldalra a babák.

Hasból olyan 1,5-2 évesen ülnek fel a babák!

A kúszást, a mászást kell megtanítanod a babával, azt gyakoroltasd vele.

Azért mert nagy egy baba, nem erős, hisz nem sok mindent csinálhat, ha még nem ül, mert ahhoz hogy üljön, legalább négykézláb állásba kéne tudnia magát hozni.

Fektesd sokat hason, ha fel van csak hason legyen, mert abból indúl minden mozgás.

2014. jún. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szeret hason lenni,mindig forgolodik.Egyebkent furge baba,meg nem kuszik,maszik de a kezeivel es labaival gyorsan csapdos.Gondoltam hogy nem kell aggodnom,csak az egyik ismerosunknek a babaja 6 hosan ult.De tudom hogy minden baba mas ,megnyugtattak a valaszok.Az hogy felhuzza magat a kezemmel a vedono es a doktorno mondta hogy lehet igy tornaztatni,persze csak neha.O is nagyon szereti,egybol kirulnez a felhuzza magat es nevetgel.
2014. jún. 20. 17:42
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de jót mosolyobtam rajta, hogy fürge a babád habár nem kúszik, mászik. Amíg nem áll négykézlábra, addig nem is fog ülni. Megnézném az ismerősöd babáját is. Egy ismerősöm is azt állźtotta, hogy 5 hónaposan ül a fia. Nála ez azt jelentette, hogy leültették és körbepárnázva nem dőlt el. Inkább a kúszásra ösztönozd. Nekünk arra mondták, hogy 8 hónapps korig el kell kezdeni. Persze nem kell keresztül mászni a szobán, de legalább a mozgás legyen meg.
2014. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

azért furcsa, hogy amiatt aggódsz, hogy nem ül, de amiatt nem, hogy még nem kúszik. pedig azt már lassan kéne, üléssel pedig ráér!

és eleve rossz az irány, hisz nem úgy fog felülni, mint ahogy a kezeddel felhúzod! ezzel sem az ülésre tornáztatod az izmait, pici babákat szokták így tornáztatni, ezzel azt az izmot mozgatod neki ami ahhoz kell, hogy hason fekve kinyomja magát ;)


első lenne a kúszás, abból lesz a mászás 10 hónapos korig, és majd mászásból teszi ki oldalra, abból lesz az ülés. de sok baba még mászásnál se ül ki, hanem feláll, és abból ül le!

hasizomból, ahogy most "tanítgatod" neki, úgy majd olyan 3 éves kora körül fog tudni felülni!

tegyél neki picit messzebbre játékokat, tárgyakat, hogy kúszásra ösztönözd, azzal kéne most foglalkoznia, üléstől még nagyon messze vagytok, hiába a hónap, ha a többire még nem kapott rá!

2014. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt azért túlzás állítani, hogy minden baba mászásból ül ki, mert nem feltétlenül. Az én fiam márpedig hasból ült fel. Persze, nem úgy, mint a konditeremben, kicsit oldalra fordult, a könyökével feltolta magát, és úgy. Sokkal hamarabb tudott felülni, minthogy mászni kezdett volna.

9 hónap körül ült, 11 hónap körül állt fel, és csak 12 hónaposan mászott.

2014. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jaj, nekem is van pár ismerősöm, akinek a babája kisebb mint az én 8 hónaposom, és 6 hónaposan már felállnak, illetve ülő képeket tesznek fel FB-ra.

Az enyém még "csak" kúszik, és kutyázik. Kutyázás közben próbálgatja előre nyújtani a kezét, szerintem hamarosan elkezd mászni. Én megmondom őszintén, hogy az ismerős babákhoz képest "le van maradva" és csak azt csinálja amit egy ilyen korú babának kell. Nem feltétlen örülnék neki, ha már álldogálna, erősödjön csak a gerince, ráér még a függőleges pozíciókra.


Hagyd a te babádat is a maga ütemében fejlődni, majd fel/le ül ha elég erős lesz hozzá.

A fiam is 11 hónaposan állt fel, utána tudott leülni.

2014. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
* kimaradt, hogy orörülök, hogy csak azt csinálja amit
2014. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!