Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki nagyon szeretne már...

Van aki nagyon szeretne már 2. babát de még nem lehet?

Figyelt kérdés

Most ne olyanok írjanak akik próbálkoznak, de nem sikerül!


Nektek mikor lehet? Hány év múlva? Vagy milyen feltételeket akartok a 2. babánál?


Most van egy 2,5éves kislányunk. Mi úgy szeretnénk neki kistestvért, hogy van már egy nagyobb lakásunk vagy házunk.(jelenleg 1szoba van) Szeretnék dolgozni, előtte, hogy gyed-et kapjak(most gyes van). És legalább a 4.életévét töltse be a kislányom :) Nagyon max 7éves korkülönbséget akarunk, de az már a nagyon nagyon max:)


2014. jún. 20. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi szeretnènk,de sajnos az egèszsègi àllapotom miatt nem lehet.Igy is sajnos megszenvettem.Ha lenne mèg egy akkor ûgy,hogy 4-6 èv lenne köztük.Most màsfèl èves a picink.ÈN 31 vagyok.Mondjuk addig talàn az egèszsègem is megengedi,bàr nem biztos sajna.
2014. jún. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én először úgy gondoltam, 2 év legyen a két tesó között, aztán az élet közbe szólt, nem tudtunk próbálkozni, nem lehetett. Akkor tudtunk elkezdeni próbálkozni, mikor 3.5 év lett volna a korkülönbség közöttük. (Sikerült is, de elvetéltem, aztán megint elvetéltem) Így végül 4.5 év lesz a korkülönbség. Max 3-4 évet akartunk hagyni, de már arról is kicsit lecsúsztunk. Én, ahogy látom a lányom, már nagyon kész lenne rá, már ha itt lenne a kistesó, az lenne a jó, félek, hogy nem tudnak majd nagyon együtt játszani. De remélem tévedek. Szerencsénk van, hogy amikor mi próbálkozunk, azonnal sikerül. Remélem nem lesz semmi baj és ő már tényleg jön, mert már nem győzi várni a lányom.

Nagyon rossz volt, amíg nem próbálkozhattunk, nálunk is ilyesmi miatt nem próbálkoztunk. Először házat akartunk venni mindenképp. Az elsővel is olyan rossz volt, mert akkor 3 évet vártunk, mire próbálkozhattunk, de ez talán még rosszabb, mert itt már érezzük, hogy kicsúszunk az időből. Nem azért, mert mi esetleg öregek leszünk már hozzá, hanem a lányunk lesz "öreg" hozzá. Úgy értem én azt akartam, hogy együtt nőjenek fel, és ne két egyke gyerekem legyen. Talán még ezzel a korkülönbséggel sikerül, de pl 7 év korkülönbségnél már nem úgy játszanak együtt. Persze annak is megvannak az előnyei és csodálatos, bármikor is tudsz neki tesót adni, de ha azt szeretnéd, hogy együtt nőjenek fel, akkor 7 éves kor előtt kéne.

Az én lányom most 4 éves és nagyon sok mindent ért már, tudja, hogy jön a kistesó. 4 év korkülönbség klassz lenne, hidd el!

2014. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk már nem lehet.
2014. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 15 hónapos, már szívesen bevállalnám a kistesót, de most költöztünk be az új házba, a felújítás elvitte az összes pénzünket, felelőtlenség lenne most még egy baba, így várunk ég egy kicsit, amíg megerősödünk anyagilag.
2014. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi 5-6 évet szeretnénk várni, de néha, mikor előkerülnek a babaruhák, örömmel jut eszembe a terhesség... Imádtam. Viszont most még csak 10 hónapos a kislányunk, nem akarunk ilyen kis korkülönbséget, és én sem érzem alkalmasnak magam arra, hogy most vállaljunk kistesót. Később valószínűleg lesz.
2014. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!