Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt még olyan aki azért...

Van itt még olyan aki azért nem szeretne második babát mert úgy érzi nem bírná?

Figyelt kérdés
1 éves lesz a kisfiam és a párom fel-fel hozza, hogy majd jó lenne egy kis tesó . Imádom a fiamat de én úgy érzem nekem iszonyat sok lenne a két gyerek , nem bírnám. A kicsim annyira aktív,izgága, hogy soha nem gondoltam volna, hogy ennyi energiát fel tud emészteni egy ilyen picúrka nevelése. Nagyon akaratos, ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné akkor hisztis és ráadásul éjjel sem alszik rendesen. Egész nap egyedül vagyunk, párom csak estére ér haza, segítségem semmi. Én néha olyan fáradt vagyok, hogy állva is el tudnék aludni. Lehet önző vagyok, hogy megfosztom a kisfiamat egy testvértől de úgy érzem ha itt lenne még egy kisbaba is akkor én kitépném az összes hajam. Párom persze azt mondja, hogy én döntöm el de rossz érzés, hogy tudom ő szeretne még egyet. Van még így valaki? Vagy szerintetek csak nagyon önző vagyok?
2013. dec. 17. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Az én fiam 1,5 éves és ugyanúgy gondolom mint te. Nem akarok másodikat mert nem bírnám. Nincs ezzel baj. Lehet pár év múlva másképp látom de nem hinném. :)
2013. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is szeretnénk majd még egy gyerkőcöt. Nem azért, hogy legyen egy tesója, hanem azért mert mi szeretnénk még egy gyerkőcöt. csak azért, hogy legyen neki tesója nem szülnék még egyet. Kisfiam 5 éves lesz februárba. Még nem szeretnék. Jó kisfiú, nincs vele sok gond, igazából kicsinek sem volt. Csak olyanok mint nálatok. Sosem voltam híve a kicsi korkülönbségnek. Mi úgy tervezzük, hogy mire sulis lesz, akkorra legyek itthon a kis tesóval. Tudom hozni vinni suliba, tudok neki segíteni a tanulásban, nem egy munka utáni hulla fáradt anyukát kap délután. Mert munka után rohanni oviba a kicsiért, a nagyért a suliba. De van aki bírja. Én nem bírtam volna úgy érzem.
2013. dec. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2évig igy éreztem-a férjem rágta a fülem-én féltem,aztán,mikor belevágtunk volna-jött a céges gond.5és fél év telt el,kaptam egy hülye kolleganőt, a kisfiam nyaggatott,én is 35 lettem-és NAGYON VÁGYTAM egy babára-rengeteget mérlegeltem-éjjeli felkelés,borul a szépen kialakitott élet-a tesó esetleg kevesebbet kap....-és most itt van a mi angyalkánk a fa alá..-én is ezt kivánom neked-és nem bántam meg,megértem rá.
2013. dec. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok Most vagyok 31 éves. Így leszek 32-33-34 mire meglesz a tesó. Majd látjuk, hogy jön össze.
2013. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés. Sokszor az ember még azt az egyet is visszacsinálná, ha lehetne. Addig ne vállalj be még egyet amíg te nem szeretnéd, annak is eljöhet az ideje még.
2013. dec. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen van. Én. Más okból mint te, de a lényeg ugyanez. Imádom a fiamat, de egy gyermekes család vagyunk, és leszünk. Van sok unokatesó, és szerez majd barátokat a bölcsiben, oviban. Az én párom megérti, és nem erőlteti.
2013. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4,5 éves a fiam és néhány kósza gondolaton kívül többször nem fordult meg a fejemben a tesó kérdés. Aranyosak, picik, néha vágynék egy kisbabára, de én egyre vagyok kalibrálva. A munkahelyem sem fix, a türelmem és idegeim sem... így inkább nem. Majd, ha 100%-ig akarom akkor. Addig meg marad az én egy szem Csibém nekünk. :)
2013. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jovo honapban lesz 2 eves a fiam.Szeretnenk tesot, majd 3-4 ev mulva. Most tuti megbolondulnek kettovel...

Van egy ismerosom, 15 honap volt a 2 szulese kozott. Hat le a kalappal, en nem mertem volna bevallalni :)

2013. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pontosan ez van nálunk is.Pont úgy gondolom mint te,és az én lányom is nemsoká tölti az 1-et.Mintha én írtam volna ki a kérdést.

Egész nap egyedül vagyok vele,apa estig dolgozik,segítségem semmi,éjjel 20x kel,nappal sem alszik,akaratos,hisztis,sírós,nem birok vele.

Nem kell több gyerek,az tuti!!

A férjem persze szeretne tesót,de én megmondtam hogy soha.

Elfogadja ezt is,mert pontosan tudja milyen nehéz a lányunkkal,és hogy ő semmiben sem tud segíteni.

2013. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam is 13 hónapos múlt. Hasonló a helyzet, apuka csak este van vele, hétvégén is sokat van távol. Szerencsére nekem van nagyszülői segítségem és éjszaka is szépen alszik. (Bár most épp a szemfogai jönnek.) Szóval az én férjem is emlegeti, hogy kicsi legyen a korkülönbség a tesók között. De egyenlőre nagyon félek egy újabb terhességtől, mert elég nehezen viseltem. Úgy érzem a kisfiam is egész embert kíván, sokat foglalkozom vele. Szeretnék neki tesót, majd ha ovis lesz, vagy nem tudom, dillemában vagyok én is.
2013. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!