Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy romlott az anyatej, amit kiveszek a fagyasztóból és már 1* használtam?

Figyelt kérdés
Én sajnos nagy adagokban fagyasztottam le (180-200ml-eket nagyon sok pohárba)amit a baba nem bír egyszerre megenni, így kénytelen vagyok kiönteni a drága tejet. Hogyan tudnám felhasználni a megmaradt mennyiséget? Mit lehet belőle készíteni? Én csak főzelék higításra használom. Étel allergiások vagyunk, de nem tudjuk mire.
2009. márc. 23. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a rizspelyhet hígíthatod vele - tejberizs uzsonnára egy kis gyümölccsel.

Egyébként mielőtt a babának adod, jó, ha megkóstolod, bármi is az, így tudod ellenőrizni, hogy jó ízű-e, esetleg nem romlott-e.

2009. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem tudom, h. ehetünk-e rizspelyhet az ételallergia miatt. Hol lehet kapni? A megkóstolással van problémám,iszonyú hányingerem lesz, de még a szagától is.
2009. márc. 23. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:
A rizs az glutén mentes,nem valószínű,hogy arra lenne allergiás,persze biztosan nem állíthatom.Én tejbegrízt főzök belőle.Tudom,hogy ha forralom akkor az értékes anyagok megsemmisülnek a tejbe,de ha kiöntöm az szerintem rosszabb(ha meg savanyú,akkor forralásnál összemegy gondolom mint minden tej,és így le tudod tesztelni kóstolás nélkül is).Nálunk minden este a vacsi így tejbegríz.(rizs darát lehet kapni bio boltba vagy drogériába.Ugyan olyan mint a búza dara és úgy is kell elkészíteni.750ft fél kiló és kb 20-30 adag van belőle.Egy fél üveg gyümölcsöt adok hozzá,így mindig más ízű.Nekem is kb 10 liter tej van a fagyasztóba így el tudom használni.
2009. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!