Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néha egyszerűen az agyamra...

Néha egyszerűen az agyamra megy a gyerek, szerintetek mit csinálja?

Figyelt kérdés

16 hónapos, igazi rosszcsont. 1 percre nem áll meg, egész nap rosszalkodik. Abból áll a napom, hogy pakolok utána, ő ki a szekrényből én vissza. Egyszerűen nem érti meg , hogy mit nem szabad. Ha egy percre nem figyelek már a kukában kotorászik, a wc kefével hadonászik, a dvdbe próbálja betuszkolnia kismackót vagy a mosogatógépből pakolja ki a szennyest. Evés közben hadonászik, kiköpdösi a kaját, kiveri a kezemből a kanalat, amikor századszor kell feltakarítanom a padlóról a kaját, eldurran az agyam.... stb stb.... Mindemellett szeretem imádom, soha nem bántottam, nem is fogom, de nem én vagyok a szűzmária, felbosszant, nem is kicsit. Próbálom következetesen nevelni, megtanítani neki mit nem szabad, de egyik fülén be a másikon ki.

Tudom, hogy szar anya vagyok, senkivel nem tudom ezt megbeszélni, félek attól, hogy mit gondolnának ha elmondanám hogy érzek néha. Háztartási takarítórobotnak érzem magam, én vagyok a szolga a gyerek mellett. Mit csináljak, hogyan kezeljem ezt?


2014. jún. 26. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 2 éves a fiam, a leírtak alapján sokkal kezelhetőbb, mint a te fiad, de ő is fel tud húzni. Ez természetes, ettől nem vagy szar anya. Próbálj néha külön, gyerek nélküli programokat csinálni, kikapcsolódni, feltöltődni.
2014. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én próbálnék de csak néha sikerül. Mindenki dolgozik, nem nagyon tudnak vigyázni rá. Ha meg elviszik egy délutánra, akkor attól kattanok be, hogy annyira hiányzik :-(
2014. jún. 26. 15:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan érzek néha, pedig az én gézengúzom csak nemrég indult neki a világnak. Még csak négykézláb, de amit elér, annak annyi! Nincsenek barátaim, akikkel őszintén tudnék erről beszélni, tudom, hogy ez hiányzik, de nem tudok változtatni rajta, egyelőre. Neked vannak barátaid? Olyanok, akikkel nyíltan őszinte lehetsz? Akkor is, ha épp akarsz találkozni és akkor is, ha épp a hátad közepére nem hiányzik senki? Én ilyen kapcsolatokra vágynék, nyílt őszinteségre, mert akkor ilyenekről is lehetne beszélgetni, ítélkezés nélkül. De nem jutott ki, felszínes jópofizások vesznek körül, sajnos.
2014. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy szar anya,csak te bevallod,hogy néha készen vagy,más meg álszent,és nem vallja be.

Amúgy az enyém még csak 9 hónapos,de pár dolog ebből megvan,evésnél pl szintén gyönyörűen veri ki a kanalat a kezemből,tökéletes az időzítése. Mászik már,mindig oda ahova nem kéne,kíváncsi persze,ma megette a grafithegyet egy ceruzából.

Amikor hazajön a férjem,kicsit átadom neki :-)Néha jól esik egyedül lemenni a boltba,vagy csak kimenni a konyhába,és elmosogatni anélkül,hogy közben a gyerek szájából szedek ki oda nem illő dolgokat. Kicsit rendmániás vagyok,de néha hagyom a fenébe a kupit,amikor alszik főzök egy teát és leülök olvasni pár oldalt valami kedvenc könyvemből. Ilyesmik.

2014. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as,megértelek,az én egyetlen jó barátném 400km-re lakik,csak email-ben beszélünk időnként,szintén kisbabája van. Neki szoktam ilyeneket leírni,és hasonlóan van ő is.
2014. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, igen ez így van sajnos.... Ha lenne akivel meg tudnám beszélni, nem ide írtam volna ki a kérdést :-(
2014. jún. 26. 15:41
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik be vallják és vannak akik nem, de időnként mindenki kiborul a gyerekétől. Nálunk (14 hónapos) vannak szabályok pl. konektórhoz nem nyúlhat mert erőteljesen- határozottan rászólok és el is hozom onnan. "veszélyes" dolgot ha csinál vagy nyúl komoly arccal-határozottan szólok rá. Ez így van mióta megszületett. Ezeket a dolgokat soha de soha nem csinálhatja egyetlen percig sem. Viszont ez csak tényleg életveszélyes dolgoknál van. Van amikor "csak" szólok hogy NEM és el is hozom onanna pl. kuka kipakolása. És vannak a kis "rosszaságok" pl. szék kerekének piszkálása akkor szólok, hogy nem szabad gyere el onnan ezt 3 szor elmondom , majd el hozom onnan. Nehéz következetesnek lenni, de szerintem célra vezető. Viszont az is nagyon fontos, hogy tudja van az a hangsúly és az a hangerő amikor azonnal abba kell hagynia amit csinál mert TILOS.

- próbálj barátokkal beszélni, kisgyerekes anyukákkal, nyíltan beszélgetni mert tuti találsz személyesen is olyat aki hasonló cipőben jár mint te

- NEM vagy rossz anyuka!!!!!!!!!!

- férjeddel menjetek el időnként kirándulni, éttermbe, vagy ha a gyerek alszik rendeljetek pizzát, igyatok meg egy bort, főzzetek magatoknak vacsit stb. (a házimunka holnap is megvár, MA este viszont a tietek!!!!!) heti egy ilyen estét nevezzetek ki magatoknak

- keress neten elfoglaltságokat a gyermeknek, játékokat, legyen minden nap valami kis újdonság (wc-papír gurigából autó, rajzolj neki nagy papírra autópályát, lufi, lufiba rizs, turkáljon rizsbe, öntögesse a rizst, rajzold körbe és színezze ki, sétáljatok, utazgassatok járművekkel, nézegessetek könyveket, fessetek--> fogkefével, almával, krumplival, ujjal stb.

- ha tudod akkor beszéld meg a férjeddel- nagymamával- szomszéd nénivel, hogy heti 2-3 órát vállalják át fixen a gyerket ilyenkor te menj el tornázni, úszni, futni, biciklizni, könyvtárba, vásárolni (nem ételt ha nem magadnak ruhát)

- vond be a gyereket is a "helyrehozásba" ha kiverte a kezedből a kanalat és az étel kiborult ő is segítsen azt feltakarítani, főzni szintén segíthet az ő szintjén

2014. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szívesen barátkozom veled, ha a kezdetektől maradunk az őszinteségnél! Több látszat-ismerősre nem sok szükségem van, de őszinte, nyitott emberekkel szívesen beszélgetek. Biztos fényévekre lakunk egymástól, amilyen szerencséje az embernek van, de ha mégsem, akár össze is terelhetjük őket néha :) Tudom, ez nem nagy segítség, de a semminél talán több! :)
2014. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

mintha az én lányomról beszélnél,de ő 15 hós lesz. ma teljesen kivagyok tőle. felöltöztetem és komolyan 3 perc múlva jön be nyakig vizesen. ma összetörte a szemüvegemet, egy befőttes üveget, majdnem megfojtott egy csirkét, kiborította sz udvaron a kifejtett borsót, lerántott az asztalról terítőstül egy tál süteményt,egy kancsó szörpöt és egy tepsi húst, 66x pakolta ki a konyhafiókot,szekrényt,ruhásfiókot, összetépett 2 mesekönyvet, és még sorolhatnám. ráadásul még van a napból és ma még ordít is mindezekhez,mert nyűgös! komolyan mondom,egy hurrikán hozzá képest semmi!

és akkor már sokszor üvöltök,mert 100x mondom el,h. ne köpje ki az ételt vagy ne dobja le vagy ne marjon meg és csak csinálja. 2 napja rajta van,h. rángat ki a házból,h. csak álljak felette,de hiába megyek ki,úgy is csak vonyít (gondolom a foga). így játszani sem tudok vele,őszintén kedvem sincs. ma meg még nekem is nyűgös napom van. ilyenkor tök bűntudatom van. de nincsenek kötélből az idegeim sajnos... 16 hetes terhes is vagyok,biztos ez is közrejátszik. minden nap elmorzsolok egy imát,h. tesó ne legyen ilyen égetni való tűz :D

2014. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
kedves 7-es! ha ez ilyen egyszerű lenne,h. csak hangsúlyozni kell,h. NEM... az enyém meg sem hallja ("NEM szabad! ne idd meg a liba vizét, pláne ne a kutya tányérjából!") pedig elhiheted,h. nagyon komoly az arcom és nagyon határozott vagyok és 1 percig sem hagyom,h. csinálja,de ha 100x hozom el onnan,akkor százegyedszerre is visszamegy.
2014. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!