Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nektek nem furcsa, hogy egy...

Nektek nem furcsa, hogy egy gyerek ilyen egyszerűen beszokik a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy semmi közöm hozzá, de napok óta ezen agyalok.


Van egy gyerek a bölcsiben. Hétfőn kezdett, szerdán már bent evett és aludt. Néha keresi az anyját, de hamar meg lehet nyugtatni.

Nekem ez olyan furcsa, hogy ennyire nem hiányzik neki az anyja.

Kicsit beszéltem vele, mondta hogy ő nem lepődött meg, nagy a család és sokat járkáltak mindig, mindig sokan voltak a gyerek körül.


Mit gondoltok erről? Csak nekem furcsa?


2013. szept. 20. 09:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én 11éves fiam is anno 3. nap ott aludt.

A kapcsolatunk ennek ellenére nagyon szoros és őszinte.

2013. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen típus. Soha nem volt extra anyás, vagy extra apás. Nekem az furcsa inkább, hogy az lenne az elvárás hogy sírjon, mert akkor hiányzik anya. Mi nem bíztuk sokat másra, hogy vigyázzanak rá amíg dolgunk van, de ha néha otthagytuk a mamáéknál, 1-2 alkalom után gond nélkül elfogadta, mert tudta hogy hova megyünk, kb mikor érkezünk. Én ebből nem csinálok lelkiismereti kérdést. A fiam tudja hogy oviba menni muszáj, mert nekünk dolgozni kell, és teljesen tisztában van vele az első pillanattól kezdve hogy menni fogunk érte. Nem fél hogy nem megyünk vissza és ottmarad. Akkor miért lenne baj ha nem sír? Ő ráadásul már mióta voltunk tavasszal ovis játszódélutánokon, teljesen be volt sózva hogy mikor mehet már oviba.Nagyon szereti a gyerektársaságot, tündériek az óvónénik, jó helyen van. Nem is lenne oka sírni. Minden gyerek más. Van akinek nagyobb a felfedező kedve, van aki inkább anyával szeret lenni a biztos, ismert környezetben. Én a magam részéről örülök hogy nem úgy kell othhagyni hogy sír utánam. Van 1-2 gyerkőc aki még mindig sír reggelente. Ezt anyukaként megélni (meg persze gyerekként is) borzasztó lehet. Amúgy nálunk a gyerekek nagy része nem sírt. Mondjuk az ovi biztos más, de szerintem ha ment volna bölcsibe a fiam, akkor ott sem lettek volna extra sírások. Ez nagyon gyerekfüggő.
2013. szept. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem furcsa. A gyerekek különbözőek. Kisfiam anno olyan anyás volt, hogy otthon ha a szobájából kitettem a lábam, már ordított, hogy hol van anya.

Kislányom most kezdte a bölcsit, de meglepően jól viselte, itthon reggelente azért sírdogált, hogy nem akarok bölcsibe menni, de azt senki nem látja, hanem csak azt, hogy ha megérkezünk, vidáman szalad a többiekhez játszani. Tény, hogy ő meg azért edződött meg jobban, mert előtte sokat jártunk játszóházba, ahol ugyanúgy volt foglalkozás, uzsi, játék, szokta a közösséget.

Az a gyerek, aki csak az anyukájával van otthon, nem járnak sehova, nem vigyáznak rá mások, annak nehezebb dolga van.

Nálunk is volt cirkusz, amikor pl. a fiam szülői értekezletére mentem, és a nagyi vigyázott a lányomra, de volt pár ilyen alkalom, és megszokta, hogy más is lehet vele, nemcsak anya.

2013. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam soha, nem sirt a bolcsibe. Elso naptol nagyon szerette pedig o nagyon koran kezdte (1 evesen mert sajnos ahol elunk csak 1 ev a gyes). Nallunk elso napon ott kellett maradni 30 percet es jatszani vele. A masodik napon 30 perc jatszas es utanna elmentem 30 percre. Nem is keresett egyaltalan. Harmadik nap vittem 2 orara es mar nem maradtam ott vele. 4-dik nap volt ott 3 orat es ekkor ebedelt is. 5-dik nap maradt ott 6 orat, ekkor ott is ebedelt meg aludt (reggel 9-tol jart bolcsibe delutan 3-ig, 6 orat). Mondtak is a gondozok, hogy ok latjak milyen konnyen vagy nehezen szokik be egy gyerek es annak megfeleloen jarnak el es alakitjak a beszoktatast. Nallunk olyan is volt, hogy amikor mentem utanna kb. 27 hoanposan szabaljosan elkuldott, hogy menjek haza o nem akar hazajonni, jatszik. Gondolhatod, hogy ereztem magam. :) Az elejen en is gondoltam mindenfelet, hogy miert nem hianyzom neki... De aztan rajottem, hogy szerencses vagyok mert sokkal nehezebb lenne, hogy minden nap sirna utannam es ugy kene munkaba menni. Szerintem nincsen semmi gond azzal, hogy ha egy baba vagy kisgyerek jol erzi valahol magat uj kornyezetbe es megbizik az ott levo emberekbe. Fura volt latni, ahogy reggel odaszalad a gondozokhoz es megoleli oket es hatra sem nez. De aztan egy ido rajottem arra is, hogy nincs semmi rossza abban sem, ha rajtam es csaladjan kivul mast is szeret es tudja, hogy mashoz is forudulhat segitsegert nem csak hozzank. A bolcsi megszokasa nagyon fugg a gyerek termeszetetol is. Pl. az en kisfiam sosem szenvedett szeparacios szorongasban, imadta az uj dolgokat. Nagyon szeretett es szeret velem vagy a ferjemmel kozosen jatszani de azzal sem volt soha gond ha egyedul kellett lekotnie magat. Soha nem felt az idegenektol es nagyon szerette mar baba kora ota gyerektarsasagot. Sokat vittem mama-baba csoporta, babauszasra, jatszohazba. En sem vagyok es voltam soha az otthonullo tipus. Most mar ovis a kisfiam es a ovit is nagyon szereti. Igy nekem egyaltalan nem furcsa. A baratnom kislanyaval sem volt semmi gond a bolcsivel. O az elso 2 nap sirt picit utanna mar nem. O is konnyen beszokott.
2013. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs babám, most várjuk, de anyu elmesélte az én első napomat a bölcsiben. Odaértünk, bementünk, átöltözés stb,aztán elköszönt én elkezdtem játszani. Ő leült a kapuban egy székre, hátha hiszti lesz ha nem találom. Kb 45 perc játék után észrevettem hogy ott ül, odamentem és megkérdeztem hogy " Neked nincs dolgod?" Ennyi volt a beszokás :-) A mai napig nagyon kötődök anyuhoz,csak nem voltam olyan gyerek aki nem tud létezni az anyja nélkül.
2013. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Furcsa volt és anno sikerült egy jó kis lelkiismereti kérdést kreálnom magamnak vele, köszönhetően annak a néhány "kedves" anyukának, aki a fejemhez vágta, hogy ha a gyerekem nem sír a bölcsiben, akkor igazából nem is ragaszkodik hozzám.

Mondjuk a fiam vagy 2 hónapig csak de. maradt bent, ebéd után elhoztam, viszont én csak 1x voltam bent vele 1,5 órát, a többi nap már egyedül volt és sosem sírt.

Mindig pontosan megbeszéltük, hogy mikor megyek érte és mivel mindig betartottam az ígéretemet, így nem volt neki probléma valahol nélkülem maradni. Akkor már többször volt a mamáknál pár órára, jártam vele edzőterembe, ahol volt gyerekmegőrző, szóval tudta, hogy megbízhat bennem.

Ennek ellenére azt vágták a fejemhez, hogy nem is szeret a gyerekem...

2013. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 JnéHN ***** válasza:

Ezt én sem értem, nálunk a nagy most szokik az oviba, nem sír, de tegnap is közölte, hogy nem akar óvodába menni, mert neki sok a dolga. Viszont látom rajta, hogy zavarja a helyzet. Ha hazaérünk, akkor mellé kell feküdni, vagy vele kell foglalkozni, úgy nyugszik meg.

A kicsi most szokik a bölcsibe, ő már teljesen más tészta. Az első nap, mikor vele voltam, akkor még tetszett neki. Második nap, mikor már egyedül kellett maradni, mikor már meglátta az épületet sírva fakadt. Pedig ugyanúgy nevelem és szeretem őket.

Azt is tudom, hogy annak ellenére, hogy a nagy nem sír, nagyon hiányzom neki.

2013. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem ez lenne a normális? Ha keresi az anyját megmondják az mikor jön és ezzel meg is nyugszik ( feltéve ha sose csapták be ) ez a normális kötődés.

Én azt nem értem aki hetek óta jár és mindig bömböl, katasztrófa,annak hol az anyja hogy megnyugtassa,mennyire bízhat benne szegény gyerek.

2013. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Disi ***** válasza:
100%
Az én kislányom is ilyen volt, most 2 hónapja jár bölcsibe. És nekem is rosszul esik hogy ilyet feltételeznek róla hogy nem szeret, nem kötődik hozzám.Eleve el sem tudom képzelni hogy egy 2 év körüli gyermek hogy ne szeretnè az anyját... Arról nem beszélve hogy nem látják hogy az a gyerkőc hogy viselkedik a nap többi részében. Az enyèm egész délután harcol a figyelmünkért, állandóan a fenekünkben van, nagyon hisztis lett, az éjszakák pedig katasztrofálisak. Rajta otthon jön ki az elválás miatti feszültség. Ez biztos nagyon irígylésre méltó. Zokogva ébred éjszaka, de biztos nem szeret. Én jobban örülnék neki ha reggel sirna, mert akkor kiadná magából a feszültséget. De lehet nyugodtan itélkezni más felett úgy hogy az egész napjukból 10 percet ha látsz.
2013. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én rettegtem a beszoktatástól. De a fiam 1 hét alatt teljesen beszokott, nagyon szeret járni. Amikor elmegyek, puszit ad és megy játszani, nyilván jól érzi ott magát. Amikor érkezem érte, repül hozzám, nagyon jó a kapcsolatunk. Én ennek nagyon örülök, sokkal rosszabb lenne, ha sírna utánam.:) Ő egy kiegyen súlyozott gyerek, biztonságban érzi magát, és tudja, hogy mindig hazahozom. A lányom csak oviba ment, de nála is nagyon hamar kialakult ez. Nálunk nem nagy a család, de jól megvagyunk, és szerintem az a lényeg, hogy a bölcsiben jól játsszon, legyen bizalma a gondozónénikben és a szüleiben. Szóval nekem nem furcsa.:)
2013. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!