Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néha egyszerűen az agyamra...

Néha egyszerűen az agyamra megy a gyerek, szerintetek mit csinálja?

Figyelt kérdés

16 hónapos, igazi rosszcsont. 1 percre nem áll meg, egész nap rosszalkodik. Abból áll a napom, hogy pakolok utána, ő ki a szekrényből én vissza. Egyszerűen nem érti meg , hogy mit nem szabad. Ha egy percre nem figyelek már a kukában kotorászik, a wc kefével hadonászik, a dvdbe próbálja betuszkolnia kismackót vagy a mosogatógépből pakolja ki a szennyest. Evés közben hadonászik, kiköpdösi a kaját, kiveri a kezemből a kanalat, amikor századszor kell feltakarítanom a padlóról a kaját, eldurran az agyam.... stb stb.... Mindemellett szeretem imádom, soha nem bántottam, nem is fogom, de nem én vagyok a szűzmária, felbosszant, nem is kicsit. Próbálom következetesen nevelni, megtanítani neki mit nem szabad, de egyik fülén be a másikon ki.

Tudom, hogy szar anya vagyok, senkivel nem tudom ezt megbeszélni, félek attól, hogy mit gondolnának ha elmondanám hogy érzek néha. Háztartási takarítórobotnak érzem magam, én vagyok a szolga a gyerek mellett. Mit csináljak, hogyan kezeljem ezt?


2014. jún. 26. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akármilyen szépen írjátok le, akkor sem igaz, hogy nem tud egy felnőtt ember megnevelni egy gyereket.

Nekem is van egy 3 évesem és egy 1 évesem. Nevelve vannak. Tüneményesek, okosak, szeretnivalóak.

És a hangsúly igenis számít. Vagy a hangerő akár. Megérti.


Én nem hiszek abban, hogy boldog egy gyerek, ha fejére nőhet a szüleinek. A gyerekeknek biztonság kell, amihez hozzá tartoznak a korlátok is.

Nem lepasszolni kell a meg nem nevelt gyereket másnak, hanem fogni magát az anyukának és a rábízott gyerekét olyanná nevelni, hogy nyugodt lelkiismerettel eressze majd el x év múlva.

2014. jún. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! félreértetted,amit írtam. nem hagyomn a fejemre nőni,csak tudom,h. még olyan kicsi,h. nem mindig érti amit mondok. ha szépen mondom,akkor nem érti,üvölteni kell. és az már nem jó. majd el jön az a kor is,amikor már érti a szavaimat, lehet következetesen büntetni. de még hiába térdeltetem a sarokba kukoricára,ha nem marad meg ott,mert nem érti. vagy tévedek?
2014. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Később se térdepeltesd kukoricára...

Azonban azzal nem értek egyet, hogy ne értené, amit mondasz. Nekem 13 hónaposom van, ért mindent. Nem zseni, mindegyik érti ebben a korában. Ha most nem neveli meg az ember a gyerekét (ez nem pofonokat jelent és ordibálást!), később sem fog menni, ezt gondolom.

2014. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Bocsi, most jutottam el odáig, hogy reagáljak. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

A 7-es válaszoló nagyon jókat írt, megpróbálom betartani, hátha segít valamit! A vásárlás résznél jókat mosolyogtam, eszembe jutott, hogy utoljára kismamaruhát vettem magamnak, amióta megvan a pici, valahogy mindig a gyerekrészlegen kötök ki :-)

Én sem szeretném ha a fejemre nőne a gyerek, a legjobb tudásom szerint próbálom nevelni. 1 évesen még semmi gond nem volt, simán megértette, hogy mit szabad és mit nem. Hozzáteszem, hogy akkor még csak mászott, vagy kapaszkodva lépegetett. Jól vállon is veregettem magam, hogy ezaz, nem lesz itt gond, az én gyerekem biztos nem lesz olyan boltbanpakolászós, dühébenaföldözverimagátésordítmintállat típus :-) Hát tévedtem :-( Én nem ítélek el senkit akinek rossz, nem fogad szót a gyereke, egyáltalán nem biztos, hogy a szülő hibája! A gondok nálunk is kb 1,5 hónapja kezdődtek, amikor elkezdett önállóan járni. Azóta nem játszik semmivel, járkál fel-le megállás nélkül, és pakol, hurimálja a dolgait a házban ide-oda. Hiába ülök le vele játszani, mesét olvasni, nem köti le 5 percnél tovább semmi, pedig régebben imádta a játékait, rengeteget építőkockáztunk, olvastunk, stb. Kint az udvaron elvan, ott jó nagy a tér, van hova mászkálni, rosszalkodni se nagyon tud, de nem lehet kint egész nap, max reggel és 4 után viszem ki, mert nagyon fehérbőrű, könnyen leégne a napon. A köztes időben meg ugye én is csinálnám a dolgom, de nem nagyon tudom, csak akkor amikor alszik.

Higyjétek el, én következetes vagyok, szigorúan rászólok ha valamit nem szabad, és amit nem engedtem tegnap azt ma sem fogom. De erre annyi a válasza, hogy rámnéz, rázza fejét, hogy nem-nem és csinálja! Mintha azt mondaná : "Értem én anyám, csak le__arom :-) "

Annyira gyerekbarát a ház amennyire csak lehet, konnektorban dugó van, törékeny dolgokat elpakoltam, terítő meg már rég nincs az asztalon, de így is bőven van mit rakodni. Mindent ugye nem lehet elzárni.

Jómagam nem hiszek a büntetés nevelő eszközként való alkalmazásában sem, nem hiszem, hogy az a jó, ha azért nem csinálja amit nem szabad mert fél a büntetéstől, szerintem meg kell neki érteni, hogy veszélyes, azért tilos. ( Egy másfél évesnél egyébként is kivitelezhetetlen a sarokbaállítós módszer)

Én nem tiltok neki mindent, tényleg csak azt nem engedem ami veszélyes ránézve vagy értékes számunkra. (dvd,tv, konnektor, sütő, kuka, wckefe, ilyenek) Próbálom hagyni, hogy bizonyos szabályok és keretek között kiélje magát. Szerintem normális, hogy egy 16 hónapos rosszalkodik,pakolászik, neki most ez a dolga, csak néha nagyon nehezen bírom érzelmileg. Kimerült vagyok, idegbajos, fáradt, és sokszor nagyon nehezen tolerálom a dolgait. Konkrétan az agyamra megy, amikor hatodszorra veri ki a kezemből a kanalat, amikor csakazértis odamegy a kukát pakolni, stb. Csak kíváncsi voltam ti hogy bírjátok ezt, hogyan kezelitek a rosszcsontokat,kaptam is néhány jó tippet!

2014. jún. 27. 12:22
 15/16 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, 5 hónaposan is megértette, hogy NEM! és ha nem is értette meg (nem hiszem) de nem hülye az azért át jött neki, hogy mérges vagyok, és ha 100 szor megy a "kutya vízéhez" akkor 100 szor fogom elhozni onnan.(vagy többször) Félre értés ne essék, soha nem kiabálok a gyerekre, a határozottság és a hangsúly ami szerintem nagyon sokat számít. Valamint a ház gyerek biztosan van kialakítva (nincs lelógó terítő, vegyszer a földön, tárgyak amik rádőlhetnek stb.) de van 4-5 hely és dolog amihez soha semmi körülmények között sem nyúlhat vagy mehet. Ha vendégségben voltunk (5-6 hónaposan) akkor ha valamiről tudta, hogy nem biztos, hogy lehet, akkor rám nézett, ha mosolyogtam csinálta, ha ráztam a fejem akkor is csinálta, de "várta" hogy úgy is elhozom, elhoztam de többet nem csinálta. És IGEN minden gyerek más, nekem szerencsém van mert nagyon nyugodt gyerekem van, de vannak temperamentumos gyerekek (teljesen normális) de ettől még meg kell próbálni nevelni őket. De teljesen mindegy milyen gyermeke van az embernek, ha úgy érzi akkor igen is passzolja le néhány órára és pihenjen, igen is foglalkozzon magával az ember, mert ha boldog a mama akkor boldog a baba is.

Hónapok óta szeretnék magamnak ruhát venni, most nagy akciók is vannak, de én is mindig a gyerek osztályon kötök ki :D gyereknek lett 5 új pólója, 2 nadrágja, egy labdája, nekem egy póló :D

2014. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Enyém is 16 hónapos, és mintha róla olvastam volna a soraitokat. Hisztis, akaratos, erőszakos, nem érti a nemet (vagyis érti, csak nagy ívben tesz rá).

Nagyon el vagyok keseredve, se barátaim, se párom nincs, és a gyerek is ilyen nehéz természetű, pedig (szintén, amíg el nem indult!!!) egy valódi angyalka volt 13 hónapos koráig, sosem volt rá panaszom!

Jó olvasni, hogy mások is vannak így.

Kitartás, már csak tizenpár év, és felnőnek :D

2016. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!