Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam pár nap múlva lesz 5...

A fiam pár nap múlva lesz 5 hónapos. És folyton bőg. Szépen fejlődik, de egyszerűen ha nincs kézben akkor nem hagyja abba a bőgést! Első gyerek elszúrtuk tudom. De bizti van mit tenni. Ugye?

Figyelt kérdés
A párom keveset van itthon, segitségem semmi.Fáradt vagyok és nagyon ki vagyok már!Nem képes egyedül lenni még 5 percet sem.Ha nem lát kezdődik a bömbi....de van hogy már akkor is bőg ha mellette ülök.kÉsz vagyok!Segitsetek!
2008. okt. 19. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
ne félj, nem vagy egyedül. én is azt hittem először, h elkényeztettem a gyerekeimet azzal, h sokat voltak kézben. erőt vettem magamon, és amikor nagyon sírt már akkor vettem fel, addig viszont végeztem a dolgomat. mellettem volt, azt akartam, h lásson, szokja meg, hogy akkor is vele vagyok, ha nem veszem fel. elmeséltem neki, h épp mit csinálok, énekeltem neki,természetesen a gyomrom görcsben volt, meg lelkiismeret furdalás gyötört. de a muszály nagy úr. utána viszont csak vele voltam fél órát. amikor a fiam 2 évre rá megszületett a féltékenykedés miatt volt (és van) a sok hiszti. pedig a fiamat kevesebbszer veszem fel. rengetegszer elmondom nekik, h mennyire szeretem őket. nehéz időszak. ám most, h nincsenek itthon 2 napja, nagyon rossz. ilyenkor nem érdekel az sem ha hiszti van, csak lássam már őket. (2,5 éves lány és 9 hós fiú anyukája)
2008. okt. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 7-hós és majdnem ue.a helyzet ő nem sír csak nyöszörög amíg valaki fel nem veszi.Aztán ha véletlenül lerakjuk mert ugye egész nap így is sokat van kézben na akkor van gond.Ha nem lát valakit akkor egyből ordítás van.Mi anyuékkal lakunk úgy hogy dajka van bőven,lehet ez is a baj.Én abban bízok ha már egyedül tud ülni más lesz a helyzet jobban el lesz majd a játékaival és elfoglalja magát.Aztán lehet hogy ezt csak én gondolom így.Kitartást neked !Hátha később javul a helyzet,én is ebben bízom.
2008. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam jövő héten lesz 5hónapos és pár napja ugyanez a helyzet egy darabig 15-20 perc elvan egyedül aztán csak sír. Van mikor az sem jó ha felveszem akkor is sír. Ráadásul éjjel sem alszik pár hete rendesen.Úgyhogy nagyon együtt tudok érezni veled. Nem hiszem hogy elszúrtad volna. Épp azon gondolkodtam lehet hogy ilyenkor is van növekedési ugrásuk vagy kevés a tejem szóval én sem tudom mit csináljak.Tudom nem tudtam segíteni de talán egy kicsit megnyugtat hogy más is ilyen cipőben jár.

2008. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Szia!lehet hogy kezdődik nála a szeparációs félelem,amikor a picik azt hiszik,hogyha nem látják az anyukájukat,akkor ő nem is létezik,megszűnt.Ez minden kisbabánál előjön csak nem mindenkinél egyforma erősen.Próbléma lehet az is hogy esetleg már kínozza a fagocskája,unatkozik,és mindig a közeledben a középpontban szeretne lenni.Néha ha lehetőséged engedi adj neki valami új játékot,hátha az lefoglalja egy picit.Nem kell hogy feltétlenül új legyen,csak ezek a pici lúrkók nagyon hamar ráunnak egy játékra,és utánna már nem köti le a figyelmüket.Én ilyenkor elrakom pár napra vagy egy hétre,és utánna megint csodássan lefoglalja.Szükséged lenne a pihenésre is, tudom ha nincs segítség ez nagyon nehéz,de a babád megérzi rajtad a kimerültséget,az esetleges türelmetlenséget,és ez a hangulatát nagyon befolyásolja.Ha tudnál egy picit pihenni,kikapcsolódni,feltöltödni és ez sugározza belőled,rólad,szerintem a kisbabád is nyugodtabb lenne.Nem biztos hogy tudtam segíteni,sok kitartást kívánok,ez a helyzet tényleg nem könnyű.Bízz abban hogy egyszer minden véget ér.Nagyon sok erőt,türelmet,kitartást kívánok.

Egy 9 hónapos gyermek édesanyja

2008. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vígasztaljon az a tudat, hogy pár napja nálunk is ez a helyzet.2-3 nappal ezelőtt szinte egész nap sírt a kisfiam, ha kézben volt ha nem - szerintem a frontok is. Szombaton egy tünemény volt, egyszer sem sírt, csak vidámkodott és mosolygott. Ma pedig ismét egész nap szórakoztatni kellett. Ha már nagyon unja a banánt én lefekszek mellé a földre, éneklek neki vagy tornáztatom - van egy jó kis babatorna dvdnk - vagy csak nevettetem, duruzsolok neki. Ha meg már végképp nem tudok vele mit csinálni hívom az apját. Már, ha otthon van. Kiszámíthatatlan a viselkedése, de egyszer majd elmúlik addig meg hurcoljuk és szeretgetjük. De igazából én is tanácstalan vagyok. Vajon elrontottam valamit.

Bár ahogy már más is mondta most lehet erre van szüksége, hisz ő is egy társas lény.

2008. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Változnak a babák, változnak az igényeik, johet a fogacska...Új dolgok kezdik érdekelni, unaktozhat esetleg és ezt ki is mutathatja. Ha pedig felveszed, megnyugszik és elfelejti a baját, elterelodik a figyelme rola. Az én kisfiam kb 4-5 hónapos koráig jol elvolt maga is, aztán eygre nyugosebb lett, rovid ideig kototte le valami a figyelmét, soxor nem tudtam egyedul hagyni.Próbáltam kulonbozo helyeken "szorakoztatni", játszószonyeg, kiságy, nagyágy, autósulés, egy darabig mindegyik jó változatosság gyanánt. 6 hónapos korában kijott két fogagacska is, szerintem ez is befolyásolhatja, nyugtalaníthatja.
2008. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez a helyzet.

Míg eddig elvolt a játékaival akár 1,5 órát is most sír, ha leteszem, sír, ha nem lát a 4,5 hós babám.

Cipelem, dobálom, masszírozom, tornásztatom, "táncoltatom", énekelek, bújócskázom, csörgőzök-, hempergek vele. Ha már minden éneket elénekeltem és minden mondókát elmondtam és a karomat is csak sajgó botként érzem leteszem az ágyra a játszószőnyegére a játékai közé és akár mennyire is követelőzik ott hagyom. Van, hogy rájön, hogy tulajdon képpen ő is éppen annyira elfáradt mint és alszik egyet, van, hogy nekiáll játszani az előbb tanultak mintájára, van, hogy addig bőg míg nem bírom tovább hallgatni és előbújok a fedezékből és akár mennyire is fáradt vagyok megszeretgetem és folytatom a szórakoztatását.

KITARTÁS!!!

2008. okt. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nálunk ugyanez a helyzet! Mi lassan 6 hónaposak leszünk! De hogy ne legyen olyan egyszerü az én kislányom állandóan hasrafordul és ha nem vagyok ott rögtön beleteszi a kisfejét az ágyba és ugy ordit! Amugy visszatud fordulni. Ezt már sajna szándékosan csinálja. Arról nem beszélve hogy forogva már tud haladni az ágyon. A kiságyba abszolút nincs el 5 percig sem. Ugyhogy pár hete megállt nállunk az élet mert semmit nem tudok töle csinállni. Állandóan vele kell lennem. Nem könnyü.
2008. okt. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ilyen sokan válaszoltatok!Kicsit vígasztal a tudat, hogy nem vagyok egyedül ezzel.. : ) de mégis egyyedül vagyok...Jó lenne pihenni kikapcsolódni de ti is tudjátok hogy nélküle nem ér semmit az élet.Puszi nektek!Judit
2008. okt. 22. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!