Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén! Éreztél hasonlót?

Őszintén! Éreztél hasonlót?

Figyelt kérdés

Érezted úgy hogy vége nincs tovább nem vagy képes felnevelni a gyermeked?

Egyik nap nagyon ramatyul voltam testileg lelkileg,és úgy éreztem Én erre nem vagyok képes.

Hogy nemtudom végigcsinálni.

Imádom a Fiam,hisz minden percem Ő teszi boldoggá,és lelkiismeretfurdolásom van,hogy ilyen gondolatok támadtak bennem.

Úgy éreztem csödöt mondtam.Pedig semmi gond nincs,csak a kialvatlanság,fogzás végett.

Nagyon okos,ügyes baba,az elejétől úgy neveltem hogy el játszon egy maga,ne legyen akaratos aki csak kézben van el.Most jól jön mivel jön a kistesó.

Mégcsak 9 hónapos,és mégis csak Én vagyok az anyuci és igényli hogy csússzunk,másszunk,sétáljunk.Ez délutántól szinte fürcsiig szeretné.

Ahogy lerakom szabályossan kacag,és örül,mivel nincs "dutyiba".

Fura,de kézbe nem szeret lenni.

Nem ül meg,egy percre sem.

Azt szereti ha leteszem menni,mászni.

De néha már nem bírom.

Hogy segíthetnék magunkon,hogy mindegyikünknek jó legyen.

Nekem Ő nem teher,de félek ha nem pihenek csak egy kicsit,a pocaklakó lemarad a fejlőésbe,igyis már le van.

De Őt nem zárhatom csak az ágyba,mert mozogni akar mindig.

Hogy oldjam meg?Mit tegyek?

Bocsi ha zagyván irtam,elég fejfájós napom van.

Köszi mindenkinek,akicsak egy kicsit is lelkitámasz.


2010. jan. 5. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szia.ez csak azért van,mert babát vársz.ilyenkor sokkal fáradékonyabb,álmosabb az ember a sok hormonváltozás miatt.keress valami segítséget,anya,anyós,apa,barátnő,beszéld meg velük,hogy naponta egy órát vigyék el sétálni és te addig aludj egy nagyot.vagy miután apa hazajött zárd magadra az ajtót,egy órára,pesze csak ha nem este 9-kor jön haza apa.a pocaklakód meg nem marad le a fejlődésbe,neki mindene meg van amire szüksége van.Ezen a legtöbb anyuka átesik amikor a második babát várja,csak neked talán korán jött.mert sajna ez kor a mászós,menős korszak.csakis segítséggel tudsz egy kicsit lazítani,vagy amikor ő alszik akkor te is aludj mindig.
2010. jan. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha vennél egy nagy méretű járokát,akkor lenne mozgástere is,és te is tudnád a dolgodat csinálni...

amúgy,igen,éreztem hasonlót..

2010. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs segítséged?Meg kéne kérned pl. anyukádat,hogy kicsit foglalkozzon vele,amíg te alszol egy kicsit.Elhiszem,hogy nehéz.Az én fiam is duracel nyuszi.:-)
2010. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudsz egy szobát úgy átalakítani, hogy nyugodtan mászkálhasson benne balesetveszély nélkül, amíg te egy kanapén fekve tévézel?
2010. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy mit tegyél igazándiból nem tudom,de elképzelhető,hogy a terhesség okozta hormonváltozások okozzák a "problémáid"Próbálj meg olyan dolgokat csinálni,melyek boldoggá,elégedetté tesznek,kezd bele valami új dologba,tűzz ki magad elé kisebb nagyobb célokat,melyek teljesítése jó érzéssel tölthet el..nemtudom..nekemis vannak depisebb időszakaim(6 hónaposom időnként próbára tesz)az egszségem sem a legtökéletesebb(szívproblémák,vérnyomás)de pl.most eldöntöttem,hogy változtatok egy kicsit a táplálkozásomon,veszek egy futócipőt és elkezdek rendszeresen mozogni,pont azért,hogy még sok-sok évig lehessek a gyermekeimmel és ne egy "elnyűtt"hanem egy boldog,kiegyensúlyozott anya tudjak lenni.

remélem tudtam valamit segíteni.

2010. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze, emiatt ne legyen lelkiismeret-furdalásod! Nekem is sűrűn van, igaz, csak pár percig tart, de akkor is néha úgy érzem, nem fog menni. Aztán veszek egy mély levegőt és megy minden tovább.
2010. jan. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hagyd egyedül csúszni-mászni,te addig olvass vagy csak pihenj.Elég,ha lát téged.Menni pedig menjen egyedül.Ha még nem tud,akkor ne erőltesd.Vagyd hagyd egy kis időre az apukára vagy a mamákra.Semmi baja nem lesz,ha nem csak az anyuka foglalkozik vele.Ha meg lesz a testvérke,akkor úgy sem tudsz egyszerre két picivel foglalkozni.Megszokja az önállóságot.A babáknak akkor van szüksége az anyuka közelségére,ha fáj valamilyük,különben jól el vannak nélküle is.

3 gyerekes anyuka.

2010. jan. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Anyósommal élünk eggyütt.

De!

Párom is és ő is reggel 6-este6ig dolgoznak.

Szüleim meg nagyon messze laknak,rájuk e téren nem számíthatok.

Azthizem csak bízni tudok benne,hogy ez a korszak is elmúlik,az meg hogy a pocilakónak ettől nem lesz hátránya,megnyugtat.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én nem tvzni akarok nemis tudnék miközbe ő mászkál,csak kiocsit pihenni.

2010. jan. 5. 09:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát őszinte elismerésem, hogy bevállalsz még egy babát. Az én lányom is 9 hónapos, nagyon jó gyerek, a délutáni hisztiket kivéve. Még alszunk is éjszaka, de azért néha nekem is nehéz.

A múltkor volt egy balszerencse szériánk. Egyik nap majdnem leesett az ágyról, de még időben utána kaptam, na jól megijedtem. Másnap teregettem a ruhákat és odamászott a vizes ruhákhoz, és egy mozdulattal megtalált egy bugyit amin egy kis fém szív volt. De hozzá kell tennem, hogy nem is tudtam hogy ez a ruhadarab hogy keveredett a többi közé, na az a lényeg, hogy a szájába vette. Mire odakaptam már nem volt rajta a fémszív. Gyorsan felhívtam a férjem és mondta, hogy hívjam a mentőket, de ekkor már a mosógépnél voltam és a szív a dobban volt. Na a betettem a gyereket a járókába és vagy egy félóráig zokogtam, én ekkor éreztem hasonlót.

Ne izgulj ilyen mindenkivel előfordul szerintem. Azóta minden ok, de azért lenni kell hullámvölgynek is.

Két kérdés: Hogy érted azt, hogy a pocaklakód le van maradva? Hány hetes vagy?

2010. jan. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Voltam 4d-uh ott 3 nappal volt,18 hetes ultrahangon voltam 18+5 napossan,és az uh szerint 17+5 napos volt.

Aztmondják behozza benn ha nem majd kinn.

2010. jan. 5. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!