Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A félrenyelésnek milyen...

A félrenyelésnek milyen szövődményei lehetnek? (anyatej)

Figyelt kérdés
pl baba félrenyel, nem köhög, nincs légzés kb 1 percig, segítséget kap, és utána lélegzik, minden rendben.és ezután?
2014. jún. 29. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Hú...beleképzeltem magam a helyzetbe. Biztosan elvinném a háziorvoshoz, miután látszólag minden rendben.

De hogy nyelt így félre?

2014. jún. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nálunk többször előfordul, olyankor mindig srégan tartom gyorsan, hogy a feje lefelé legyen (különben jobban lemegy a tej a tüdőbe)és mindig köhögni szokott, utána sír, mert levettem ciciről :) képes lenne levegő nélkül is enni, volt, hogy még nem köhögte ki rendesen, de neki állt habzsolni, hallottam, hogy nem is tiszta még a légzése korán raktam vissza, levettem és rosszul esett neki az is


a fenti esetben én mentőt hívtam, de közben minden rendben lett, de azt mondták mégis kijönnek akkor már, legalább ellenőrzésre beviszik, utána kitalálták, (a negatív hallgatózási és röntgeneredmények után)hogy de mégis benntartják megfigyelésre, utána meg eszükbe jutott, hogy hétvégén megáll az élet, lehet hétfőig benn tartanak, utána nem tetszett nekik, hogy ott maradnék vele akár a kisszéken mellette és nem vetettem magam fel kismamaszállóra a másik emeletre, de haza sem akartak engedni, hogy a hasfájás ellenijét behozzam, a végén olyan elegem lett, hogy saját felelősségre elhoztam, a zárón meg ilyen áll, hogy a szövődményekért is vállalom a felelősséget.

ja, hogy válaszoljak, a félrenyelés egyik oka amire tippelek: általában az elején gyorsan jön a tej ilyenkor egyfolytában nyel, a végén lassabban, olyankor kicsit néha rá is szundít, megint folytatja, megint megáll, amikor alig jön már, átteszem a másikra, ugye abból az elején megint nagyon jön, ő meg már átállt a "pityizálásra"-kis szívás-kis korty, csak ugye a másikon meg kis szívás, nagy korty lesz és így.

a másik amire tippelek: amikor pl fürdés után nagyon ki van borulva (a fürdést szinte végigsírja még)azután vigaszul még törölközőben kezdem etetni és olyankor úgy habzsol, hogy akkor meg azért nyel félre.


de mindent összevetve amikor nagyon ömlik a tej, akkor fordul elő. mondták, hogy egy kis nyomás a mellre azzal lehet szabályozni, hogy ne ömöljön. néha alkalmazom ezt, de mivel növeli a csomósodás kockázatát, így nem szívesen.

meg ha a baba csuklik az is jó, mert ez akadályozza a félrenyelést, mert pillanatokra elzárja a légcsövet.

2014. jún. 29. 01:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is előfordult anno, hogy félrenyelt, bár olyan sosem volt, hogy megállt volna a légzése. Nekem anno megkérdezte a háziorvos, hogy hogyan szoptatom? Én mondtam neki, hogy fekve és azt javasolta, hónaljtartásban etessem inkább. Illetve gyakrabban tegyem cicre, hogy ne habzsoljon. Azt nem tudom, milyen szövődményei lehetnek, de azt mondta, hogy ha a tüdejében folyadék marad, belázasodik. Abban az esetben azonnal kórházba kell vinni.
2014. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia.mintha en irtam volna.enyem is felrenyelos.de mi minden evesnel felrenyelunk.van hogy kohog van hogy nem csak hallani hogy oklendezik.en fuggolegesen tartom es a vallat veregetem.o is nagyon mohon eszik.elso lanyom is ilyen volt.meg most6 evesen is.
2014. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"ha a tüdejében folyadék marad, belázasodik. Abban az esetben azonnal kórházba kell vinni."


hát ezt igazán említhették volna az orvostól kezdve át , asszisztenseken, ápolónőkön át mindenki....


amúgy jobban belegondolva lehet nem volt légzéskimaradása, csak én hittem azt, meg ütögettem a hátát pánikban, meg hívtam a mentőt, csak megijesztett, hogy a baba "csak úgy" néz, mintha "fixált" volna.

2014. jún. 29. 22:54
 6/9 Gabi86 ***** válasza:
Bocs a offért.Kedves kettes hol kell nyomni a mellett,hogy lassabban jöjjön a tej?
2014. jún. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a mellbimbó körül a mutató és középső ujjal elvileg két irányban (asszem alul-felül)de én elszoktam "nagyzolni" valahol a gyerek szája mellett, ahogy esik, de látni is olyankor, hogy erősebben kell szívna, mert magát a mellbimbót is visszatartja


de ugyanilyesmi van, amikor az orrát takarja a mell, csak olyankor a bőröd kell kicsit arrébb "húzni" hogy szabad legyen egy orrlyuk legalább (a fekveszoptatásnál ezt kell is alkalmaznom,mert nem biccenti hátra a fejét csak néha)

2014. jún. 30. 00:50
 8/9 anonim ***** válasza:

első vagyok,köszi a választ kérdező :)

Én is szoptatom 2 hónapos lányomat, és ugyanígy ömlik nekem is az elején, és rengetegszer félrenyel, olyankor kapom fel, óvatosan csapkodom a hátát, közben spriccel a tej, nem csoda hogy félrenyel.

2014. jún. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én meg mindig mondom is neki elnyújtva, nyugodt hangon, hogy szépen, lassan enni (lehet érti, ki tudja)főleg köhögés után amikor visszateszem - hátha összekapcsolja a szót a történtekkel, meg ugye a hanglejtéssel az ideges habzsolását is próbálnám csillapítani, hogy nyugodtan egyen, nem kell sietni, és soha nem veszem le, csak amikor ő engedi el, hogy ne alakuljon ki benne az sem, hogy bármikor elveszik tőle
2014. jún. 30. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!