Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beriasztott légzésfigyelő...

Beriasztott légzésfigyelő miatt hívtál azonnali orvosi segítséget?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Nekem ugyan még nem riasztott,de ha ez előfordulna,én bizony azonnal hívnék orvost,hiszen meg kell,hogy vizsgálja a kicsit.Meg kell nézetni,hogy csak a gyomortartalom jött e fel,vagy légzési rendellenessége van e,vagy szívprobléma...stb.Szó szó, én mindenképp hívnék azonnal orvost.
2010. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kell aggódni, mert sajnos sokszor tévesen is beriaszt. Nálunk volt nem 1x. Orvosnak akkor kell szólni, ha beriaszt és nem vesz levegőt és csak akkor tér magához ha megrázod stb. Akkor fogják kivizsgálni, egyébként nem foglalkoznak vele. Max befektetik pár napra a kórházban, megfigyelésre.

A kérdésed csak a biztonság kedvéért tetted fel, vagy volt ilyen gong?

2010. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer beriasztott, mikor nagyon kicsi volt a babám és sajnos szerintem nem alaptalanul. Mikor felijedt ő is a hangra és arra, hogy a nevén szólítom, hirtelen vett egy hatalmas levegőt.

Utána nem volt semmi baj, nem hívtam orvost. Azóta sincs semmi baj, már 8 hónapos.

2010. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Remélem nem is lesz ! De én azt kérdezem ,hogy akkor amikor beriasztott akkor hívtál-e azonnal segítséget ? 104 ? Ilyenkor 4 perc van ,de telefonon is segíthetnek ...
2010. jan. 5. 15:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha nem kellet neked segíteni a babán akkor nem.

KI kell találnod mért riasztott az érzékelö!

Olvasd el az utasitást a készülékröl ,mi ki tudtuk találni hogy nekünk mért riasztott.

Én a 15 hónapos babánál is még használom.

Díjnyertes készülék a milyénk és bízok a találmányban,a kisérletekben.Tudni kell használni.

2010. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem arra gondolsz ha okkal riszt be és tényleg nem lélegzik. Ez nem derül ki a kérdésedből...

Ilyen nálunk még nem volt, de azt hiszem egyértelmű hogy azonnal hívom az orvost, ha nem tér magához.

második voltam

2010. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mellékelt kiskönyv mindent leír a használatról,a babárol ezt jól át kell értelmezni.Azt is írja hogy a babák pár hétig hogy vesznek levegöt,így igen is van téves riasztás ,ídön tul vesz levegöt.Felkell készülni a gyerekváráskor erre is. Olvasni a könyvben a lépésekröl.Ha nics gond nem kelll orvos.
2010. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fiam koraszülött lett így nem volt kérdés a légzésfigyelő vásárlása. Amikor hazajöttünk a kórházból párszor beriasztott, és mondanom se kell nagyon megijedtünk. Mindig rohantunk és kikaptam az ágyból lélegzik e, de hál Istennek minden ok volt, lehet azért mert közben meg is ráztam. Rögtön nem hívtam az orvost, de alkalomadtán rákérdeztem, azt mondta ezek a készülékek néha tévesen is riasztanak. Mi most is használjuk, - 7 hónapos a fiam -, de 5 hónapja nem riasztott.
2010. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves második ,igen ha leáll a légzése.... én arra gondoltam ,hogy ha egyedül vagyok itthon ,akkor a 104 -et hívnám ,és ők is segítenének ,akár telefonon is ! Nem ?
2010. jan. 5. 15:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Felesleges az azonnali orvosi segítség. Nekem 2 gyereknél is volt riasztás (3-ból). Ezen nem kell pánikolni.

Ilyenkor "elfelejtenek" a babák levegőt venni. A figyelő besípol, rendszerint már erre felriad a baba és lélegzik tovább, megszűnt a probléma. Ha netán nem lélegzik, nem riad fel, akkor te felveszed és attól már biztosan magához tér és lélegzik tovább.

Az orvos tök felesleges, hiszen ennek semmi nyoma, az okát még nem fejtették meg, így nem tud mit tenni, megvizsgálja a kedvedért (hogy lássad, hogy "csinál" valamit), meg okosan bólogat. Szeritnem többet nem tud tenni.

Ha esetleg ideges vagy, akkor a kedvedért beutal kórházba, ahol 2 napig bent szívtok és "figyelik" a babát, akin nincs semmi látnivaló, a légzésfigyelőnél okosabb dolgot még nem találtak ki ezügyben, így ők se tudnak többet tenni, de te megnyugszol, mert "kivizsgálták".


Szóval hidd el, teljesen felesleges a 104-et hívnod..

2010. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!