Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beriasztott légzésfigyelő...

Beriasztott légzésfigyelő miatt hívtál azonnali orvosi segítséget?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 14:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen telefonon is segítenek. Elmondanak mindent, hogy mit csinálj vele. Egyébként ugyanez le van írva a légzésfigyelőhöz mellékelt kiskönyvben, vagy a baba kiskönyvében. Nem csak 4perc van arra, hogy újraéleszd, kb 20perc. A 4perc csak az, hogy akkormég biztos nem lesz agyi károsodása az oxigénhiány miatt. Azon túl már nem lehet garantálni,ezért kell minél előbb megkezdeni az újraélesztést, közben hívni a mentőt.

Ismét második voltam

2010. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekünk az első héten egyik reggel egymás után vagy 3x beriasztott. Ott aludtam a baba mellett egy heverőn, és hallottam, hogy szuszog, a légzésfigyelő meg csippantott. Párszor leizzadtam, mire rájöttem, hogy rosszul van elhelyezve. Azóta egyszer riasztott, még este fent voltam. Rohantam be, mint az őrült, a gyerek meg vígan cuppog a kezével a szájában. Nem volt semmi, egyszerűen ilyen megbízhatatlanok ezek a szerkezetek. Akkor van gond, ha bemész, és nem lélegzik a gyerek, de ezt észre lehet azért venni könnyen. Megrázni nem szabad, mert agykárosodást okozhat. Egy pár kilós babát amúgy sem szabad rázni, akkor sem, ha ébren van. Simogatni kell, dörzsölgetni, ütögetni a hátát, fenekét, hangosan szólongatni, és ha ettől nem tér magához, akkor szigorúan előbb mentőt hívni, aztán megkezdeni az élesztést. Előre nézz utána, hogy mi a teendő, fejben gyakorold be, mert ugyan valószínűleg sosem lesz rá szükséged, de ha mégis, abban a felfokozott lelkiállapotban nem fogod tudni egy telefonos elmondás alapján megcsinálni.
2010. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
15.16-osnak, sose razd meg a babat, az agya odautodhet a koponyacsontjahoz! Nekem azt mondta a gyerekorvos, ha mar aldozok ilyen keszulekre, aldozzak egy csecsemo ujraelesztesi tanfolyamra is. Ha esetleg nem teves riasztas, akkor razas helyett (ha nem ebred fel, mikor kiveszed) meg kell csipni a boret a mellen es megtekerni. Tehat fajdalmat okozni, meghozza eroset, de nem olyat, amivel kart teszel a bababan. Nalunk meg nem riasztott (11 hetes baba), ha ejjel tortenne es magahoz terne, en csak masnap mennek el orvoshoz. Ha nappal, akkor rogton elmennek, de nem hiszem hogy mentot hivnek.
2010. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!