Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos gyermeknél hogyan...

14 hónapos gyermeknél hogyan néz ki nálatok egy ebéd?

Figyelt kérdés

Mekkora adagot fogad el?

Teljes mértékben azt eszi, amit magatoknak főztök?

Vagy még babakaja (üveges, esetleg tálcás...)?

Leves + másodikat is eszik?


2014. jún. 30. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 14 hónaposan már azt ette a fiam, amit mi. Ő jó étvágyú gyerek, úgyhogy leves+második a menü általában a mai napig (most 2 éves). Az adag változó volt, soha nem méregettem, evett/eszik amennyit kíván. Bébiételt 1 éves kora óta (mióta ismeri az igazi ételek ízét), nem fogadja el.
2014. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában azt eszi, amit mi, de pl. ma is olyat főztem, amiben gomba van, így ebből ő nem kap, ilyenkor jön az üveges (250 grammos Hipp - ritkán eszik ilyet, így megtehetjük, hogy ezt vesszük). Méregetni nem szoktam, hogy mennyit eszik, teleszedem a tálkáját (amibe bébiételből is egy ilyen nagy adag fér), és annyi, ha még éhes úgyis jelez. Amúgy általában nincs kétféle kaja nálunk, szóval ha pl. csak leves van abból eszi a zöldségeket, gombócot, husit, ha pedig csak második van, akkor azt kap.
2014. jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az én lányom is szereti a főztöm, igyekszem is változatosan főzőcskézni. Kevés foga van, így a "rágnivalóbb" ételeket ő még nem tudja megenni, sok mindentől öklendezik, 1-2 falat után pedig így a kedve is elmegy. A leveseket szereti, vagy ragulevest turmixolva( pl. ma tárkonyos csirkeleves volt nekünk), de leves után a másodikból már nem nagyon akar enni, akkor sem, ha pl az egy kis húsleves tésztával, kevés répával.Megszokta, hogy a babakaja is csak 1 féle volt, azzal kell jól lakni. Nasit csak főétkezés után szokott kapni. Én érzem kevésnek az adagjait, bár mérni én sem tudom, az üvegeseknél még látható volt. :) Egyébként jó étvágyúnak tartom és ez látszik is, szép arányosan fejlődő gyermek.

Más választ is szívesen várok. :)

2014. jún. 30. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:
10 hós koruk óta azt eszik amit főzők, adagot nem tudok mondani, szedeka tálukba amennyit megesznek annyit esznek, én fözők mindig levest is másodikat is, a leves van ebédre a második délután, sokszor elgondolkodom h mindkettő ebédre kellene de látszik rajtuk h nem kell nekik több
2014. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk vegyesen.

Ha olyat főzünk, abból eszik, ha nem, akkor bébiételt. Abból a 250g-osat simán megeszi, plusz utána valami joghurt. Leves ritkán szokott lenni.

2014. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiam 12 hónapos, 14 foga van, de nem eszi még úgy az ételt mint mi, turmixolom neki, vagy villával összetöröm.

Ebédre azt eszi amit mi, csak turmixolom. Ma pl. Lecsós csirkecomb van rizzsel, neki főztem bele egy cukkinit, hogy ha leturmixolom ne legyen száraz nagyon. 220 milit eszik.

Vacsorára is főzeléket eszik, este kap egy 220-Milis Hipp bébiételt.

Két napra főzök, holnap is ez lesz az ebéd, ezért adok neki este üvegeset, mert nem akarom hogy 4 x egye ugyan azt 2 napon át.

A kenyérből nem eszik csak egy két harapást, azt még nem tudok neki vacsira adni, hogy azzal lakjon jól.

Reggelire tejpépet kap, tízóraira 2 barack, vagy egy banán, agy cseresznye, vagy eper. Uzsonnára joghurt. A gyümölcsöt már nem kell neki turmixolni

2014. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!