Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél hogy zajlott, mikor a...

Kinél hogy zajlott, mikor a kisbabája 6 hetes volt?

Figyelt kérdés
Úgy tudom van valami növekedési hullám (nem tudom pontosan hogy nevezik), mikor 6 hetes a baba, ilyenkor elkezd többet enni. Aki szoptat, annál hogyan zajlott ez? A kisfiam szombaton lesz 6 hetes, és ma egész nap cicin akart lenni, ha levettem nyűgös volt, sírt, csak pár perceket aludt. 6 órakor is evett 100-at, ami eddig elég volt neki, de ma még enni akart utána. Ez normális így? Hány napig tart?
2010. jan. 5. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez normális. Ilyenkor több tejre van szüksége. Ha sűrűbben kér enni, szoptasd meg, ne zavarjon, ha nem telt le még a megszokott idő. Így pár nap alatt be fog állni a szervezet a több tej termelésére. Azzal se foglalkozz, hogy hny grammot evett egyszerre! Van baba aki többet, van, aki kevesebbet szopik, mégis jól fejlődik mindkettő. Az enyémeknél is így volt :)) Néhány nap kicsit nehezebb,de a baba és a tested megoldja. Csak arra ügyelj, hogy ne ess kísértésbe, ne adj pótlást, mert akkor nem tudja a baba maga szabályozni a tejtermelést!
2010. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fejlődési ugrás,ugrásszerű növekedés
2010. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fejlődési ugrás vagy minőségi ugrásnak hívják :)

nekem a fiamnál 3 nap is volt mire "utolértem" tejci termelésben az igényét, a lányomnál most elég volt 1 nap.


Egy napig 2 óránként evett, aztán másnapra jól be is durrant mindkét mellem, de mostmár tuti elég neki, mert ismét 3és fél-4 óránként szopik.

2010. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálatok nem volt olyan, hogy a pici evés után sokat bukott? Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy vigyázzak, mert a kisfiúk hajlamosak túlenni magukat. Honnan tudom, hogy tényleg éhes még vagy csak azért sír, mert cicin szeretne lenni és közben túleszi magát? Olyan nehéz kitalálni, mi lenne a legjobb a picinek. Nálatok pont 6 hetes korban kezdődött? Mert mi csak szombaton leszünk 6 hetesek.
2010. jan. 6. 09:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Előtte-utána 1-2 hét nem számít. A babákban nincs se naptár, se óra :)) Ha bukik, az egyáltalán nem baj, nagyon ritka, hogy egy baba nem bukik néha. Ez nem mindig a túlevéstől van, hanem amiatt, mert a pici babáknál még nem zár tökéletesen a gyomorszáj. Ez normális, ahogy nő a baba egyre kevesebbet bukik. A túlevés miatt esetleg fájhat a pocija, de ez se minden babára jellemző. Ilyenkor görcsöl és rengeteget kakil a baba. A széklete is megváltozik, zöldes lesz.
2010. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!