Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet tejet?

Miért nem lehet tejet?

Figyelt kérdés

A kérdésem hogy a tehén tejet miért ellenzik annyira az orvook védőnők és ugy vilégszerte szinte mindenki? Mikor én baa voltam 3 hónapos koromtól kezdve kaptam felhígítva a tehéntejet.Lám itt vagyok éppen egészségesen. A kertfarunkban van egy család akiknek van 5 db tehenük nem a bolti vackot adnám neki hanem abból vennék napi szinten frisset. Mit szóltok így sem adható hamarabb?

Ugy gondolom vannak olyan családok ma Magyarorszégon akik igy nevelkedtek fel és most pedig még nem olyan tájékozottak (pl nincs internet) hogy tudnák hogy nem ajánlatos a tehéntej és így kapják a picik.Mégsincsen semmi bajuk. Biztos megosztó leszek de várok minden választ ezügyben.


3 hós kismanó anyukája aki még anyatejes.



2014. júl. 1. 11:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Most nem adunk nekik tejet mert hu de nagyot fejlődött a világ rájöttünk hogy árt de szerintem sokkalta több "mocsok" kerül a szervezetükbe 2-3 éves korra mint anno nekünk."


Semmelweis előtt néha lószarral kenték a gátsebet, mert úgy vélték, hogy az jót tesz neki. Bár önmagában az, hogy kezet mostak az orvosok, már sok anyát és babát megmentett.

De akkor is sok kritikus volt, nem véletlenül halt meg Semmelweis azért, mert megverték és szepszis alakult ki nála (ami ellen a munkásságával küzdött - irónikus módon).

Az idő mégis őt igazolta.


Azt az érvelést meg nem értem, hogy azért igyon tejet, mert más is káros. Kamaszként meg ha már iszik, akkor dohányozzon is, úgyis árt mindkettő? Vagy hogy támasztja alá ez az érv az álláspontodat?

2014. júl. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy bizonyos életkorig a babák gyomra fejletlen, a tehéntej bizonyos összetevőit nem tudja feldolgozni, vagy nem megfelelően tudja feldolgozni a babák gyomra, ebből kifolyólag egészségügyileg nem tesz jót nekik, ha időnap előtt kapnak tehéntejet. Illetve minél kisebb korban kap valaki tehéntejet, annál nagyobb eséllyel alakulhat ki allergia is, így ha később kapja a baba a tehéntejet, amikor eljön az ideje, akkor kisebb eséllyel lesz allergiás is. És ez régen is így volt, csak akkor még nem vizsgálódtak ilyen téren és mivel fejlődik az orvostudomány, így ma már ezt is tudják.

És hagyjuk ezt a régen mi is ezt meg azt kaptuk, mégsem lett semmi bajunk!!!...26 éves anyuka vagyok, túl vagyok egy epehólyag eltávolításon, IBS-em (bélmozgási zavarom), refluxom és emésztési problémám van! És ki lehet jelenteni, hogy ez nem azért van, mert régen én is kaptam egy csomó olyan dolgot, kezdve a tehéntejjel, amit akkor még nem kellett volna?

Illetve valóban a tehéntej korai adása ugyanaz, mint a terhesség alatti dohányzás. Nem feltétlenül kell az anyaméhben jelentkeznie az ezzel összefüggésbe hozható káros hatásoknak, vagy születés után, vagy gyerekkorban vagy fiatalkorban. Ez jelentkezhet akár 50 évesen is.

Tehát még te is állhatsz majd sorban 10 év múlva a gasztroenterológián és szedhetsz 3 fajta gyógyszert vagy éppen a gyereked is, ha időnap előtt tehéntejet adsz neki és mindezt majd miért? Mert mi is kaptunk régen, mégsem lett semmi bajunk...Vagy mégis?...Gondolkodj el rajta!

2014. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csatlakozom az előttem szólókhoz akik azt írták, hogy nagyon sok a tejallergiás felnőtt. Példának okáért én is. Kaptam a feles tejet már három hónapos koromtól mert anyukámnak elapadt a teje és 20 évesen kiderült, hogy tejfehérje érzékeny vagyok. Addig iszonyat sokat volt mandulagyulladásom és emésztési problémám. Aztán iszonyatosan puffadtam és tiszta ekcéma lettem. Egy évig mászkáltam orvoshoz mire kiderült, hogy a tej miatt van az egész. Azóta semmilyen tejterméket nem tudok elfogyasztani mert rögtön görcsöl a hasam és ekcémás leszek tőle. Utólag kiderült, hogy a sok mandulagyulladást és többi gondot is ez okozta tehát feleslegesen estem át egy mandulaműtéten is. Szóval az , hogy még nem vettél észre magadon semmit nem jelenti azt, hogy nem is fogsz. Egy ismerősömnél 40 évesen jöttek a problémák és kiderült, hogy nála is ez a gond és ezen kívül még rengeteg ilyet hallok, olvasok. Egy szó mint száz mindenki maga dönti el, hogy mit csinál de az én kisfiam két éves koráig nem fog tejet látni az biztos.
2014. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is tejfehérje allergiás vagyok. Senki nem gondolta gondolta volna, csak nagyon csúnyán ekcémás lett a kezem (20 évesen) kaptam egy csomó szteroidos krémet ezzel "tünetmentes" voltam, csak amikor kismama lettem ezeket nem használhattam, iszonyat volt ahogy kinéztek a kezeim. Aztán múltak az évek megszületett a fiam, aki 3 évesen befulladt azt mondták rá, hogy kruppos, majd kinövi. Megszületett a kisebbik fiam 1 évesen állandó középfülgyulladása volt, 13 hónaposan megműtötték (kivették az orrmanduláját, tubust raktak mindkét fülébe), de nem segített ez sem meg a 10 antibiotikum kúra se, már ott tartottunk, hogy hátul felvágják a füle mögött és a hallócsontocskákat kitakarítják a sok felgyülemlett gennytől, mire a Gyermekklinikán rájöttek, hogy tejérzékeny, ekkor már vezetéses halláscsökkenése volt. Aztán elkerültünk egy akkupunktúrás orvoshoz, aki közölte velem, hogy az én ekcémámat és a nagyobbik fiam befulladásait is a tej okozza, próbáljam tartani a diétát, és majd meglátom, hogy igaza van. Így is lett, a nagyobbik fiam azóta nem fullad be, a kicsinek nincsenek fülproblémái és az én ekcémás kezem újra a régi. Pedig mindkét gyerekemnek csak 15 hónapos kortól kezdtem bevezetni a tehéntejet.
2014. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kezecske. Mert mindenkinek a válaszát hasznosnak tartom ki így ki úgy látja. Az én családomban és ismerősi körömben nincsennek ilyen problámával küzdő emberek. De persze elhiszem hogy sok van a világban. Ezzel a kérdéssel gondoltam sőt ki is írtam hogy nagyon megosztó leszek. Én tutira hamarabb fogok neki tejet adni, ha problémánk lesz akkor majd magamat fogom okolni.Mindenki a saját gyerekéért felelős. Az én gyerekem meg a tápszert hányta ki sugárba.....hiába nem bírja a gyomra a bolti agyontartósított kitudjamiket...az egy dolog hogy ráírják hogy milyen frankó tépláló cucc van benne...de sose fogod megtudi igazából mit is öntesz a gyerekbe ....
2014. júl. 1. 17:42
 16/19 anonim ***** válasza:

"Én tutira hamarabb fogok neki tejet adni, ha problémánk lesz akkor majd magamat fogom okolni.Mindenki a saját gyerekéért felelős."


ez most komoly?! képes vagy kockáztatni egy életét végigkísérő allergiát, mondván, hogy a te gyereked-te bajod? szerinte a gyerek élvezné, hogy alig ehet valamit az anyja hülyesége miatt?

elmondanám neked, hogy a tápszerben nincs tartósítószer.

2014. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Viszont alacsony mennyiségben van laktóz a tápszerben. Ha azt nem bírta, a tejtől elég komoly baja lesz.

Tényleg hajlandó vagy kockáztatni az egészségét és az életminőségét emiatt?

2014. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy nem tudsz róla, biztos, hogy a te családodban és ismerőseid körében is van olyan, aki allergiás, vagy valamilyen emésztőrendszeri problémája van. Nem mindenki teregeti ki széles körben a hasmenéses, puffadásos, kiütéses és hasonló problémáit.
2014. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Vilcsianyuja ***** válasza:

Előre leszögezném, hogy nem adtam és nem is fogok tehéntejet és tejtermékeket adni a gyerekeimnek 1 éves kor alatt, de azért én már nagyon szkeptikusan állok hozzá mindennemű orvosi ajánláshoz, mert pár év, és már nem az lesz az irányadó... Itt van pl. a glutén, 4 éve még 6 hónap volt az ajánlás, azelőtt nem tudom pontosan, de idősebb kor, most épp 4 hónap. A védőnőm ezt külön nyomatékosította. Persze a tej más, ráadásul a laktóz és a fehérje külön-külön is allergének, de nem bízom a korai bevezetés és az allergia közti összefüggés bizonyításában. Az csak statisztika, adathalmaz, amit valakik gondosan addig fésülgettek, míg esetleg nekik tetsző eredmény született. A kutatók is emberek, szerintem sokszor észre se veszik, hogy a számítások menetét befolyásolja, hogy mit is akarnak alátámasztani a végeredménnyel. Szóval nem vonom kétségbe, hogy napjainknak (és valószínűleg az emberi fajnak azóta, mióta háziasították a szarvasmarhát) mekkora problémája a tejallergia, de én úgy érzem, nem tart még ott a tudomány, hogy egzakt válasz létezne arra, mi miatt alakul ki. Ami most megy, az egyszerűen találgatás egy nagy rakás begyűjtött adat alapján. Persze mi nem tehetünk mást, mint követjük az épp aktuális ajánlást...

Azért, kedves kérdező, régen is tudták ám, hogy a csecsemőknek nem éppen a legjobb a tehéntej, nem véletlenül kellett szoptatós dajkát fogadni (már aki megtehette), holott ott álltak a tehenek az istállóban.

2014. júl. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!