Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek a helyemben? A...

Mit tennétek a helyemben? A 15 honaps fiamal és a férjemel nemrég költöztünk egy panellakásba, de azalatunk lakó idős házaspár (főleg a férfi) nemtudja megérteni, és elviselni hogy a gyerek dobálozik, zörög, futkos?

Figyelt kérdés
Már a fél év alatt miota itt lakunk töbször volt összetüzésünk ezek miatt,és hogy állitolag én is hangosan takaritok,meg a teraszajtót becsapom(jó volt hogy a huzta becsukta),meg hogy ahogy megyek a lábam zörög(mezitláb a sarkam nagyon dübörög) és öketze zavarja,meg ilyenek.Hiába beszéltük meg már párszor nem jobb semmi,és nemrég karácsonykor(25én) eset 11kor még mulatós zenét hallgatak amit nagyon fel lehetett hallani hozzánk és az a dübörgés is zavart,igy a férjem lement szolni,de kicsit részeg voltza ember és még ő kezdett kötekedni,meg hogy mi milyen kibirhatatlanok vagyunk,és még kiabált én megarendőrségel fenyegetőztem igy visszament a lakásába és a teraszon kiabált majd énekelni kezdett,és csak fél ora mulvahagyta abba amikor lekopogtunk neki.Na most én igy nagyon nem szeretnék itt maradni tovább,de mivel ezt a lakást hitelre vettük nincs sok lehetőségünk.De Anyoséknak vidéken van házuk ahol a tetőteret beépithetnénk és oda mehetnénk lakni,de nem igazán vagyunk joba,bár mostanában talán kicsit jobban elvagyunk,én is engedetm mert eddig nagyon elzárkoztam tőle.De nemtudom mitévő legyek,ha odaköltözünk akkor hiába lennénk külön és külön bejáratis lenne,akkor is minden nap ottvan és félek fel is jönne ha kell ha nem,aki esetleg anyósával lakik irna nekem hogy jönnek ki?És erről az egész helyzetről mi a véleményetek,mit tegyek?Bosci hogy hosszú lettem!
2010. jan. 5. 21:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
13%
A szomszéddal is rosszban vagy az anyóssal is mi lesz így veled,de persze a másik a hibás.Ja és tanulj meg helyesen írni.
2010. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,te mindenkivel jóban vagy ugye?Hát gratulálok hozzá,bár ezt a silusodból eléggé kétle!!!!!!!!!!!!!
2010. jan. 9. 11:32
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Az utolsót leszámítva, mindenkinek igaza van, de a 10 57-es volt a legjobb!:), Ja, ne sz.rozzatok, férjed jól ordítsa le a fejüket, ne hunyászkodjatok meg, nehogy behódoljatok, az öregek ilyenek, meg a régi lakók, megakarják szabályozni az ujakat, meg a fiatalokat, lósz.rt, ne hagyjátok, mert a fejetekre nőnek!!!Bocsi utolsó, de nem ez a megoldás amit és ahogy te írtad!
2010. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Költözzenek a vén trottyok a 11:27-es mellé.
2010. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%
Ez az utsó jó:)) de ne bántsátok már szegény öregeket Mi lehet hogy sokkal rosszabbak leszünk:)
2010. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%
Hát gáz... Sajnos szomszédokkal nem tudsz mihez kezdeni. Próbálj meg zokniban vagy mamuszban közlekedni, talán az halkabb, próbálj meg csendesen takarítani. Mi is panelban 4-en lakunk, mi is pont amiatt költöztünk legfelső emeletre, hogy felettünk ne zajongjanak. Persze az igaz, hogy nekünk is van egy másfél éves kislányunk, de akik alattunk laknak ott egy 2 éves fiú van, így megértőek. Azért próbálom rávezetni a lányom, hogy ne vágjon földhöz mindent, de azt hiszem ezt el kellene fogadniuk, mert egy kisgyerek ilyen. Anyósékhoz semmiképp nem ajánlom a költözést, mert ettől ugyan megszabadulnátok, de ott lenne az anyós. Én az első anyósommal 10 évet éltem egy lakásban borzasztó volt, a második sokkal jobb, vele 5 hónapot költözések miatt, de azt sem kívánom senkinek, mert vele is nehéz volt kijönni, főleg amikor beleszólt, hogy anyám ne jöjjön minden nap az unokáját látogatni. Szóval ha nem vagytok jóban, azon csak még rontani fog az együttélés! Kitartást!
2010. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%
Az én kislányom is most egy éves, nemrég költüztünk a tömbe, sok itt a kisgyermekes és babás család illetve az öregek.folyton folyvást dübörgést hallani, mert a többi gyerek is futkos, rosszalkodik, az öregek meg épp arra panaszkodnak kétszínűen, akivel éppen nem találkoznak.Én is hallottam már vissza, hogy mert a mi lányunk mindent eldobál, meg sokat zörgünk, stb, de a mi szemünkben az x.y.ékat szídják.Mi el is fogunk tavasszal költözni, mert már nagyon unjuk ezt, meg egyéb okok miatt is.(albérlet)
2010. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Mi 4.-en lakunk, legfelső szint. Alattunk kettővel, a 2.-on egy 70 év körüli nyanya lakik, a 40-50 éves fiával,aki rendszeresen a lépcsőházban cigizik, és nem lehet elkapni, hogy leordítsuk, mert sunyi módon este teszi ezt, mire odaérek, meg már rég bement a lakásba.

Közben a szag a mi lakásunkba szivárog. Már kiírtuk, hogy ne a lépcsőházban dohányozzanak, 2 hétig semmi, aztán újrakezdi.

Mindenki utálja őket. És ami a poén, hogy ha a széket elhúzukk, leejtünk valamit, már dübög felfele! Alattunk egy fiatal pár lakik, a nyanya azt hiszi, hogy ők csinálják... A fiatal párt szerencsére nem zavarjuk, de lépni akarnak innen, bár ők albérletben vannak, mi meg hitelre vettük a lakást. De ha tehetném, én elköltöznék kertesházba!!! mert ez így nem normális. És az az egészben az elszomorító, hogy szinte mindenhol vannak ilyen helyzetek, szóval másik panel sem megoldás, csak kertes ház (ahol én 20 évig laktam, és nem tudtam megbecsülni... :S). Szóval, ha jóban vagy anyósodékkal, költözzetek, a lakást meg kiadhatnátok albérletbe. Ha maradtok, pirítsatok rá az öregre, sajnos az "ilyet" nem lehet tisztelni, akkor meg már durván oda lehet mondogatni, ha nem ért a szép szóból. Bár ez sem megoldás, de legalább a felgyülemlett agressziót ki lehet élni az ilyen embereken.

Azt még nem is írtam, hogy ami picink fél éves és még nem jár, nem dobál .. :)

2010. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%

Mi még gyermektelenül költöztünk a mostani lakásunkba. A tömbben szinte csak idősek laknak, éppen ezért nyugis kis ház, ezért költöztünk ide. Aztán terhes lettem, nagyon kedvesek és érdeklődők voltak a szomszédok, sőt segítőkészek. Kislányom még csak 5 hónapos, de már előre félek én is a hasonló helyzetektől. Így is előfordult már párszor, hogy az alattunk két emelettel lakó megkérdezte, hogy jobban van e már a pici, mert hallották hogy nagyon keservesen sírt (nagyon hasfájós volt). Eddig még rosszindulatú megjegyzést nem kaptunk, látszólag megértik milyen is egy gyerek.

Szerintem is inkább az öregekkel kéne dűlőre jutni. Ha szép szóval nem megy, akkor durvábban. Anyósékhoz költözés?-én személy szerint el vagyok anyósommal, de anyámékhoz sem költöznék vissza nem még anyóshoz! Pedig imádom anyámat, és nem is az a beleszólós fajta, de szerintem az efféle összeköltözéseknek előbb-utób nincs jó vége.

2010. jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!