Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted mi az ideális...

Szerinted mi az ideális korkülönbség és miért? Mitől függ, hogy mikor vállal (tál) második babát?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ki mekkora korkülönbséget tart ideálisnak az első és a második baba között és miért?
2014. jún. 30. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a minél kisebbre szavazok. Nem azért, mert nekem így jó, hanem jó eséllyel nekik jó, közelebb állnak egymáshoz korban, később is több a közös téma, ha nem egy fél élet választja el őket egymástól. A férjem és a testvére között 7 év van. Nagyon ritkán beszélnek, nincs is igen miről. Máshol tartanak, és egész életükben így volt. Szerintem 2-3 év a max. korkülönbség, ami még ideális. Utána már távolodnak. Ha belegondolunk, hogy milyen egy 14 éves lány élete és egy 18-19 évesé... adhatnak tanácsot egymásnak, persze, de már máshol tartanak. Míg egy 14 és egy 16 évesnek több a közös pont.
2014. jún. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekek szempontjából minél kisebb a korkülönbség annál jobb. A szülő szempontjából minél nagyobb, annál jobb. 34 hónapos volt a lányom, mikor megszületett a testvére.
2014. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 8 év van a gyerekeim között. Sokak szerint ez már nagy korkülönbség, de meg vannak az előnyei. A nagy fiam már önálló, nincs tesó féltékenység,kevésbé vagyok fáradt.Viszont nem fognak tudni együtt játszani. Mi így terveztük, én nem vagyok alkalmas az egyik kicsi, másik bébi felállásra. :)
2014. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz, mi még csak most próbálkozunk a másodikkal, de mi 3 évet szeretnénk közöttük, csupán azért mert a húgommal közöttünk is ennyi van, és mi teljesen összenőttünk, együtt tudtunk játszani. Végig gondolva mint szülő, a párommal is így láttuk jónak, mert nem túl kicsi már az első, viszont nem is lesz túl nagy korkülönbség, így együtt nőhetnek fel
2014. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 évet tervezünk a két gyerek között,nem tudom elképzelni,hogy lenne energiám két pici gyerekre,a 15 hónapos kislányom örökmozgó és szereti a veszélyes dolgokat,így remélem mire kb 4 éves lesz már nyugodtabb lesz.Illetve én úgy gondolom,hogy az,hogy nagyon kicsi a korkülönbség nem feltétlenül jelenti azt,hogy nagyon jó lesz a kapcsolat.Testvérem és közöttem csak 2,5 év van,de ellenkező neműek vagyunk,az életünk is teljesen más,alig beszélünk sajnos,míg baráti társaságban van példa nagyobb korkülönbségre és nagyon jól kijönnek egymással a testvérek.Ja,és a másik,hogy elsősorban nem testvért szeretnék szülni,hanem még egy gyereket,akire szeretnék ugyanannyira vágyni,mint az elsőre.
2014. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyermekem, viszont vannak testvéreim, két húgom. Az idősebb másfél évvel fiatalabb nálam, a fiatalabb pedig majdnem 5 évvel. Egész életemben sokkal jobban kijöttem az idősebbik húgommal, hiszen sokkal közelebb állunk egymáshoz. A fiatalabbik nagyon sokáig "utált" engem, hiszen amikor ő játszani akart velem, én már tanultam, házit írtam, amikor pedig segíteni kellett volna neki ugyanezekben a dolgokban, én már egyetemre jártam és dolgoztam. Elég távol vagyunk egymástól, pedig nincs olyan hatalmas korkülönbség, szóval én nem ajánlok 4 évnél több várakozást.
2014. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 3 évet szerettem volna, mert úgy látom a környezetemben, hogy ekkora korkülönbséggel még simán elvannak, játszanak együtt. Valamint úgy gondoltam, hogy ha így vállaljuk a tesót, akkor már a nagyobb is elég nagy ahhoz, hogy a kicsire is jusson elég idő.

Végül 4 év lesz a korkülönbség, mert a férjem mostanra érezte magát felkészültnek 2 gyerekre. :)

Viszont a húgomnak van egy kisfia, aki 3,5 évvel idősebb a fiamnál. Ők, kb a fiam 1 éves kora óta együtt játszanak, imádják egymást. Sosem veszekednek, olyan jó őket nézni. :) Igaz, most külföldön élünk, már egy éve, de 3 havonta hazajárunk, és telefonon is rendszeresen beszélnek.

Szóval reménykedek, hogy a 4 év sem lesz túl vészes.

Persze nem a korkülönbség határozza meg a gyerekvállalást. Ha 5 év lenne a két gyerek között, akkor is bevállalnánk. :)

2014. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nővéremmel 7 év van közöttünk, de kisebb nehézségeket leszámítva nagyon közel álltunk egymáshoz. Nem is éreztem a különbséget igazából soha. Tudtunk együtt játszani, együtt menni mindenhova ugyanúgy. A távolodás nálunk most állt be, hogy férjhez ment. De ez nem a korkülönbség miatt van, hanem mert a választottjával konfliktusos a viszonyom. Én majd saját gyerekeimnél azért szeretnék 2-3 év különbséget, hogy legyen időm regenerálódni, formába jönni, illetve, nem szeretnék 30 fölött már babát vállalni. :)
2014. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy van-e ideális korkülönbség. Ezt mindenkinek magának kell eltervezie, hogy hogyan szeretné, mennyit bír, stb. Nálunk 5 év lesz a gyerekek között. Alapból is 4 évet terveztünk legalább, 5 lett belőle. Én tudom, hogy nem bírtam volna 2 picivel, nekem az túl nagy teher lett volna, itt is sokszor lehet olvasni, hogy kis korkülönbséggel az első 1-2 év csak túlélés. Köszönöm, nekem ez nem hiányzik.

Így könnyebb lesz a kisbabával, a nagy már önálló, ovis, mindent meg lehet beszélni vele. És mindkét gyerekkel ki tudom élvezni a babás időszakot, nekem ez is fontos. Mi is úgy voltunk ezzel, hogy nem testvért akartunk a fiunknak, hanem még egy gyereket és megvártuk azt az időt, amikor már nagyon vágytunk rá. Igen, lehet, valószínű hogy nem fognak sokat együtt játszani. De együtt játszani nem csak a tesóval lehet. 2 testvér között a kapcsolat milyensége szerintem nem attól függ, hogy hány év van köztük... Alakulhat bárhogy: az is lehet, hogy gyerekként jó a kapcsolatuk, de felnőttként valamiért megromlik, vagy fordítva. Vagy teljesen mindegy, hogy jóban vannak, mert felnőttként esetleg messze sodródnak egymástól és alig találkoznak. Ezt nem lehet előre tudni.

30 hetes kismama a tesóval

2014. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
A kicsi egyáltalán nem jó,bármennyire is hangoztatják se a gyereknek a se a szülőnek. 3-4 a legmegfelelőbb persze egyéni,de 2,5-3 év alatt megsínyli mindkét gyerek.
2014. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!