Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adósítottátok már el magatok...

Adósítottátok már el magatok annyira hogy gondolkoznotok kellett hogy mit is kéne főzni?

Figyelt kérdés

Egy hirtelen kár vagy hirtelen kiadás vagy bármi miatt ami miatt nem volt pénzetek.

Esetleg meddig tartott ez az idő szak, mesélnétek róla?!



2014. júl. 4. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem hirtelen megszünt a munkahelyem:) Ez se jobb,ha nem találsz azonnal munkát.A félretett pénzem beépítettem a házamba,szóval a béka s*gge alatt vagyok.
2014. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert mindig van tartalék, amit tényleg csak vészhelyzetben használunk fel.
2014. júl. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves második! Hogyan hol tárolod ezt a pénzt hogy ne költsd el csak tényleg arra ami szükséges és tényleg kényszer helyzet?

Pl ha nem férsz bele a keretedbe mert be van osztva a pénz és hirtelen közbe jön egy szüli nap amire köteles vagy ajándékot vinni, pénzt költeni de ha nem mész megsértődnek, ilyenkor mit teszel?

Vagy ha valaki kényszeres költekező, és ha van otthon pénz akkor muszáj költekeznie, viszont a bankban sem lehet mind mert mi van ha kell és nincs?

2014. júl. 4. 12:14
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy valaki kényszeres költekező, boltkóros, vagy tényleg egyszeri esetként befut valami váratlan kiadás!

A kényszeres költekező az utolsó utáni fillért is elkölti, míg a másik valahogy összekapargatja a rávalót.

Volt, hogy mi is a béka feneke alatt voltunk, megszűnt a férjem munkahelye, beugrott a válság, a törlesztőnk az egekbe emelkedett, csak az én fizum volt és a kis megtakarításunk.

A legolcsóbb ételeket főztem, kevés hússal. Paprikáskrumpli, dús levesek, resztelt máj stb....

Két hónap múlva talált a férjem munkát, utána gyorsan egyenesbe jöttünk.

Most is van egy kis megtakarításunk, lekötve a bankban, egy kevés kp itthon (ha orvost kell kihívni stb.), de én nem érzek kényszert, hogy mindenáron elkölthessem. Sőt, a kis titkos dugipénzemnek örülök, ha nő. :)

2014. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyakorlati tanácsokat kérsz, akkor tudok segíteni abban, bár nem pénzügyileg.


Pünkösd hétvégét benéztük, nem volt kedvünk lemenni a nonstopba, és kaját rendelni sem. Így elő az éléskamrával, be a google-be, hogy mi van itthon és hasznos recepteket találtunk, pl. itt: [link]

2014. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

És mondjuk mi van akkor ha pl el mégy a boltba vagy piacra és hiába írod fel a listát, te meglátsz egy akciós terméket és muszáj vagy meg venni mert pipped nő ha nem, és huppsz a egyszer csak azt veszed észre hogy ez is kell az is kell az fel sem volt írva abból meg 3 szor annyit vettél és huppsz már nincs is több pénzed.

És nagy pénzt vittél magaddal , és mind el ment.

És ez így megy minden bevásárláskor.

Ilyenkor mit teszel?

2014. júl. 4. 12:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
pszichológushoz megyek, hogy kiderítsék, miért nem vagyok boldog a házasságomban, az életemben (pl,munkámban) és a gyerekemmel, amiért ilyen kóros menekülésbe fogok.
2014. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudod beosztani a pénzed?

Nekem mindig is volt tartalékom, de azt tudni kell rólam, hogy én nagyon biztonsági játékos vagyok és nem vagyok költekezős.

Ha nem tudod beosztani a pénzed akkor először a számlákat fizesd be. Aztán hatvanezer forintot tegyék félre a többit meg tedd a bankba. Reggel csak egy kétezrest tegyél a pénztárcádba és ezt próbáld a boltban is beosztani, ennél több pénz sose legyen nálad. Inkább járj minden nap boltba, ha van lidl akkor oda, az aránylag elég olcsó is, vagy a pennybe menj. Tesco/auschan stb helyekre ne. Keress rá milyen kajákat tudsz kihozni kevés pénzből.

2014. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ha ilyen lennék mint amiket írsz, kezeltetném magam.


egyrészt van vésztartalék. ahhoz akkor nyúlok ha gond van, nem akkor mikor viszket a tenyerem.

tisztában vagyok vele mennyi pénzem van, mit kell vennem, ha elmegyek a piacra és valamit megkívánok, tudok mérlegelni, átlátni, mennyi az annyi, azért egy felnőtt ember képes felmérni az ilyet.

ha meg annyira nem lenne pénzem, hogy pár darab barack a padlóra küld, akkor visszamennék dolgozni/keresnék jobban fizető állást

2014. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igazi bóltkóroson ez az ötlet sem segít, de azért leírom: Nyiss egy tartalékbankszámlát, ahol nincs feltétlen lekötve a pénz, de nehezen hozzájutható. Tehát se bankkártya, se netes utalás, se semmi.. Régen ilyen volt az axa-vip, mára azt hiszem megszűnt, vagy már nem olyan, nem tudom.

Teljesen ingyenes volt, infláción felül kamatozik lekötetlenül is a pénz, DE csak és kizárólag személyesen a bankfiókban, vagy telefonos átutalással férhetsz hozzá a pénzedhez...

Minden hónap elején(!!!) ide átutalni valamennyi pénzt és tényleg csak végszükség esetén hozzányúlni. Ez szerintem hasznos lehet... esetleg.

2014. júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!