Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Disana megkötő...

Mit gondoltok a Disana megkötős mosható pelenkáról? (kezdő vsgyok)

Figyelt kérdés

Még nincs meg a baba csak terhes vagyok, de szeretném már kezdetektől majd a mosható pelenkát használni.

Így már sokat olvastam a témában, de baromi nagy a választék és ez összezavar... :-(

A szempontjaim:


Szeretném ha külön lenne külső és belső, mert így gazdaságosabb, gyorsabban szárad és nagyon tetszenek a színes mintás PUL külsők, amit külön szeretnék megvenni. :-)


Szeretném ha egy méret lenne, hogy végig tudjam használni a szettet, ha beválik.


Hajtogatósat (Tetra, Preford) nem szeretnék, hogy apa se rémüljön meg a feladattól :D


Ezzel a Disana megkötőssel lehet használni többféle színes külsőt, vagy csak a hozzá ajánlottat?

Lehet hozzá másfajta betétet is, vagy csak amit ajánlanak?


Ti használtok ilyet? Mi a tapasztalatotok? Ha nem vált be, akkor mit használtok helyette?



2014. júl. 5. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kötős elég macerás, én tuti patentos vagy tépőzáras belsőt vennék. Ha prefoldot semmiképpen nem akarsz (bár nem nehéz az sem), akkor nézd meg pl a poppybaby-t, little comfort, bambibex pelusokat.

3 éve moshatózó anyuka vagyok.

2014. júl. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Nagyon tetszenek, amiket ajánlottál, bár picit drágák de tetszik, hogy adnak hozzá már betétet is és tényleg minőségi.


Most néztem prefoldról is több videot, és tényleg nem vészes! :-) Úgy látom ebből is több méret van.

Szerinted az jó opció, hogy számolok első vásárlásra pl 10 prefoldot és 10 nadrágpelenkát? meg mondjuk először 3 külsőt.

Mennyi snappi csat kell kb?

Kell a prefoldhoz még plusz betét vagy ez már magában jó?


Te milyen kezdő mennyiséget ajánlanál első bevásárlásra? Szerinted többféle márkát vegyek vagy egy-kétfélét?


Te újszülött kortól már moshatóztál?

2014. júl. 5. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem javaslom. Akkor már inkább rábeszélnélek a prefoldra. De az igazi az amikor van egy combnál gumis pelusbelsőd és arra jön a külső. Ugynanis (főként az anyatejes kaki) kifolyik oldalra és akkor minden alkalommal cserélni kell a külsőt is. (ezt a gumizás legtöbb esetben meggátolja) Én nem pelusoztam újszülött kortól, de ránézésre nagyon óriásinak tűnnek az egyméretes külsők.

Egyértelműen nem tudom megmondani, hogy mi kéne nektek, mert ahány szempont és baba, annyi féle ideális megoldás... Ha nem számít a pénz, akkor külön egy újszülöttes készlet és külön egy 6 hó+os készlet mindkettő gumis nadrágpelussal. Ha igen, akkor persze a tetra a legolcsóbb...

Meg még van egy áthidaló ötletem:

[link]

ezek a pelusok elég jó szabásúak, kívül textilesek. Van bennük egy vízzáró réteg, ami viszont nem bírja ki a pelusos kor végéig. Viszont: ha belső pelusnak használod őket, akkor ez nem is probléma és mivel valamennyit meggátol a pisiből, mikor már kicsit használtabb is, ezért a külső is lassabban koszolódik. Én talán ezt javasolnám tetra pelussal töltve (kb. 25 tetra és 25 ilyen pelus) és 2-3 külsőt venni hozzá. Annyi macera van vele, hogy meg kell tölteni őket (lehet előre, hogy Apa, Nagyi már csak ráadja), de cserébe nagyon hamar megszárad. (Az egybe pelusoknak több nap is kell akár)

(lehet, hogy nem ezen a linken a legolcsóbb egyébként, csak a pelust megmutatva linkeltem. Bamboo babyland, így kell keresni)

2014. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Beszerzek ezekből, amit linkeltél néhányat, ill prefoldokat meg kezdetnek pár pici méretű külsőt plusz néhány egyméreteset is, aztán majd kiderül.
2014. júl. 29. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!