Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám leszoktatni 1...

Hogy tudnám leszoktatni 1 éves lányomat a kanapéra mászástól? A ti babátok is csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Állandóan felmászik, lejönni még sokszor nem tud rendesen, így félek, hogy egyszercsak leesik (sajnos volt már rá példa annak ellenére, hogy konkrétan ott ültem mellette)
2014. júl. 7. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, nem is kell. Meg kell tanítani, hogyan kell lejönni, ha leesik, majd megtanulja, hogy az nem a jó módszer. A fiam is esett le, de gyorsan megtanulta, hogyan kell letolatni.
2014. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért akarod leszoktatni?

Tök ügyes hogy fel tud mászni. Ez hatalmas élmény neki, gondolj bele. :)

Tanítsd meg lemászni. Van amelyik baba egy-két alkalom után megtanulja, de lassabbaknak is max egy hét mire sikerül.

Addig tegyél alá párnát, ha nagyon izgulsz.

(A lemászást popsival/lábakkal előre kell megmutatni neki, mármint persze rajta, nem úgy, hogy Te bemutatod. :) )

2014. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
10hónapos kora óta fel tud mászni, és ekkortájt kezdtem el neki tanítani, hogy hogyan kell lemászni. Sokszor ügyesen meg is tudja csinálni, viszont szeret egyszercsak hátraborulni, tetszik neki, hogy a puha matracról kicsit visszapattan. Ezzel nem is lenne gond, ha nem csinálná a kanapé legszélén is ugyanezt. De csinálja sajnos, azt meg mégsem hagyhatom, hogy fejreessen.
2014. júl. 7. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig abból tanul.

Épp a minap táncikált a két évesem a francia ágy szélén, mondtam neki, hogy ne csinálja, mert le fog esni, csak folytatta. Le is esett. Megvigasztaltam, aztán elmondtam neki, hogy "na ezért nem szabad". Csak így tanulják meg, de ez nem is baj.

2014. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Abból tanul, ha leesik. Tudom, hogy ijesztő és félti az ember a gyerekét, de ez a természetes tanulási folyamat. Ha leesik, majd megtanulja, hogy ne csinálja.
2014. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell leszoktatni, te is gondolom ülsz a kanapén, így ezt látja és ez teljesen természetes dolog.

Én ilyenkor járókát használtam, ha pont nem vagyok ott, pl főzők, akkor nehogy pont felmásszon és persze ha lejönni nem tud akkor le ne boruljon.....

Nagyon nagyon sokszor kell megmutatni neki hogy kell lejönni a kanapéról, ágyról, hónapokig minden nap mutattuk, aztán már ráérzett.

Figyelned kell jobban. Hidd el sokszor kell az extra figyelem, majd mikor már járni fog, sőt szaladni.

2014. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!