Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós fejlődési ugrás? Az...

6 hós fejlődési ugrás? Az alvási szokás végleg vagy csak átmenetileg változik meg?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hét múlva lesz 6 hós. Eddig mintababa :-) volt. 3 napja észlelem rajta a változásokat:

-eddig minden evés után aludt,most sokkal felszinesebben és kevesebbet alszik.

- feltűnően érdeklődőbb lett mindenféle játék után

- egy hónapja hasra fordul,de az elmúlt pàr napban szinte csak hason van,és elkezdett kúszni

Az elalvások eddig úgy zajlottak,hogy picur ágyba betesz,puszi,rongyi,pár perc múlva egyedül el is aludt. Mióta a változásokat észlelem,azóta szegény lebontja az egész kiságyat,mire el tud aludni.Nem sír,csak állandóan hasra fordul,vissza még nem igen sikerül,nyüglődik,leszedi a rácsvédőt stb. Ma este életébe először úgy kellett elringatni,mert nem tudott ellazulni. Olyan volt,mintha a kis agya pörögne tovább,pedig fáradt.

Ez vajon már igy marad? Nem szeretném sírni hagyni,mert làtom,mennyire szenved attól,hogy nem tud elaludni,de majdnem leszakadt a derekam.

Jó lenne tudni,hogy mire készüljek :-)

Tapasztalat?


2014. júl. 9. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, fog ez még változni, főleg, ha majd jobban beindul a mozgásfejlődése, a nagyobb fizikai aktivitás több alvást is eredményez. Ráadásul nem számoltál a frontokkal, amire a babák különösen érzékenyek lehetnek és a lehetséges fogzással sem, ami ebben az életkorban már esedékes és egyes babák nyugtalanná válnak tőle. Ringatás helyett inkább azt javaslom, hogy feküdj oldalt,fektetsd magad mellé, veled szemben és simogatva, összebújva altasd el (nekünk bevállt). A hátulütője, mint a ringatásos módszernek is, hogy könnyen hozzászokik a baba, de ez legalább derékkímélő és sokkal meghittebb is. Sok sikert!
2014. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi 21-én leszünk hat hónaposak. Az utóbbi 2-3 hétben nagyon megváltoztak a szokásai. Teljesen felrúgja a napirendjét. Máskor mindig az esti fürdetés után elaludt 8-kor, most meg jó, ha egy nagy hiszti után 10-re sikerül elaltatnom. Mivel tápszeres sajnos, kezdtük a hozzátáplálást is. Valamikor teljesen jól eszik, jó étvágya van, se túl sokat se túl keveset nem kér, máskor meg vagy folyamatosan éhes vagy szinte semmit nem akar megenni. Néha totál kiakadok, hogy nincs egy tartható napirend. Eddig végigaludta az éjszakát, most meg egyszer minimum felkel enni. A kiságyat nálunk is szétszedi. A rácsvédőt folyamatosa kibontogatja, plussz éjjel is össze-vissza mászkál benne. Ha eljut az ágy végébe elkezd sírni, mert menne tovább, mindezt félálomban csinálja. Forog minden irányban. Ezt akkor is csinálja, ha este már nagyon fáradt. Hihetetlen, hogy nem tudom elaltatni mostanában, mikor ez mindig könnyen ment! A derekam nekem is fáj már nap végére, mert szeret kézben lenni. Ez egy ilyen korszak a védőnő szerint. :) Mindezek ellenére Ő a mindenem! Szerintem a kamaszkorhoz képest ez semmiség! :)))
2014. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Az jó módszer, hogy hasra fekteted és szépen paskolod a popóját, vagy ringatod a fenekét. Nálunk működik sokszor! Nem mindig, de azért ez is egy módszer. Ha ez sem jó, akkor befektetem a ringató székébe, ha ez sem megy, adok egy cumit a szájába, ha ez sem jó, akkor a kezemben ringatom, vagy énekelek és simogatom. Valami mindig segít elaludni.
2014. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!