Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hasgörcstől sírni...

Lehet hasgörcstől sírni reggel délben este egy 3 hetes babának 12 óra hosszát?

Figyelt kérdés

Első gyermekes anyaként, tapasztalatlanságom pótlására szakkönyvek és internet tömegét olvasva se jutok konkrét információhoz. Egymásnak ellent mondanak. Én pedig hiába figyelem kisbabám jelzéseit, nem tudok rájönni mi a baja.

Már a születése óta sokat sírt, de főleg este 8-12-ig, nappal azért aludt. Aztán 2 hetesen már sokkal többet sírt, mire gyerekorvos frontérzékenységet, majd hasfájást mondott. Espuvisan/ Infacol nem használ, mert most 3 hetesen a dolog tovább romlott. 3 napja csak sír. reggel 7-től délig (hiába tettem 2 óránként mellre), majd 3 óra alvás és 4-től 8-ig megint sírt, a köztes szopi megint nem nyugtatta meg. Majd 3 óra alvás és ismét 2 óra sírás éjjel 2-4-ig. Aztán alvás 6-ig. És minden kezdődik előről. Védőnő szerint nem kell gyakrabban szoptatni, nem növekedési ugrás, ez kólika.

Normális egy 3 hetes babánál, hogy 10 órát sír, összesen 8-9x 20-30 percet szopizik, és 8 órát alszik a 24 órából?!

Lehet egy kisbabát túletetni? Több helyen azt írják a hasgörcsnél ha sokszor kerül mellre, csak ront a dolgon. :(

Ha 7-kor szopiztunk f8-ig, de aztán némi nyüsszögés után ordító sírásba megy át és ismét cicire teszem 8 vagy f9-kor?

Képtelen vagyok rájönni miért sír. Se a ringatás, se a tornáztatás, se az éneklés, se a bőrkontaktus nem nyugtatja le.

Ha ez kólika és semmi nem használ, akkor még sokat fogunk szenvedni. :( De ha növekedési ugrás, én meg nem etetem meg elég gyakran, akkor én okozom a sját kisfiam szenvedését. :(



2014. júl. 10. 10:51
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Kapott espuvisant 1 hétig, most 1 hétig infacolt, mert nem kell kiskanalazni (mégha drágább is). A hét elejéhez képest a hét második fele egész jól telt. Csak fáradt nyűgösködésünk volt napi 2-3x 1-1 óra. Az szerintem nem hasgörcs okozta. Bár ugyanúgy vígasztalhatatlannak bizonyult. Nem bírtam el illetve visszaaltatni csak cicivel. És addig sírt, míg hát elhúztuk a szopik közti időt 2-2,5 órára. :-/ Még mindig nem tudom mi a jobb. Sírni hagyni gyakorlatilag (mert hiába bújok hozzá és ringatom->sír), mert még nem jött el a szopi idő, vagy ráetetni...


Ma mindenesetre hagyott 4 órát aludni egyhuzamban. :D Mintha kicseréltek volna. :D Még a szopi után 1 órával való ébredés és 1 órán át tartó sírását is jobban viseltem így "kipihenve" reggel 5-kor. :D

2014. júl. 14. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!