Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan telik pontosan egy...

Hogyan telik pontosan egy estétek kisbabátokkal amig elalszik?

Figyelt kérdés
3 hos kisbabámat fürdés után már nem lehet lerakni csak kézben van el...utána nem tudom mit kéne vele csinálnom mig elalszik....azt se tudom mikor fáradt...általában fél nyolctól 10 ig szó szerint kinlódunk ö kiabálgat a kezemben és folyamatosan mozog keze lába.ti pontosan mikor rakjátok le az ágyba fürcsi és szopi után mennyi idövel?még ébren rakjátok be az ágyba?honnan tudjátok hogy már álmos?miután beraktátok a kiságyba ott marad és elalszik?nem izeg mozog?az enyém addig visit amig kiveszem....csak a vállamon alszik be...
2014. júl. 12. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Tápszeres, utolsó etetés után büfiztetjük (abba néha belealszik, néha nem). Változó, hogy mennyire álmos, van amikor élénk, akkor kicsit "játszunk" vele (grimaszolás, beszéd, stb), amikor már nagyon ásítozik, akkor tesszük le.

Mindig hasra, cumi be a szájába és simogatjuk a hátát. Ezt álmosság erősségétől függően fél-5 perc közötti időtartamig, aztán egyszerűen otthagyjuk. 95%-ban elalszik, vagy legalábbis csendben nézeget.

Ha nyühög, akkor még bukott (ezt kizárólag teljes csendben csinálja) és azért panaszkodik, mert nedves lepedőn fekszik. Ilyenkor lepedőcsere és indul előről a hasra fektetés,cumi, hátsimogatás.

2014. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Pardon, az lemaradt, hogy két hónapos. Az altatást pedig mindig az csinálja, aki épp nyugodtabb, mert a stresszt eléggé megérzi/átveszi.
2014. júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Evés után egyébként kb 10-20 perccel, ha nagyon élénk és mi se vagyunk fáradtak, néha 30 percig is kint hagyjuk, a kanapén fekve nézeget (minket, környezetet).

Egyébként hiába alszik be büfiztetés közben néha, arra mindig felébred, hogy vízszintesbe fordítjuk.


Lekopogom, 4-5 hetes korától éjjel 7-9 órát végigalszik, nagyon ritkán ébred fel. Ha mégis, akkor általában front van és magunkon is tapasztaljuk, hogynyugtalanabbul alszunk.

2014. júl. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nekem is 3 honapos a babám, este 8 kor lefürdetem, utána még játszik, az utolso cumisüveget 10 körül kapja, ami eltart majdnem 11 ig, büfizés, puszik és beteszem a kis ágyába. alszik reggel 6-7 ig. egyébként néha izeg-mozog, kiabál (sose sir emiatt, hogy alvás van) akkor odamegyek megsimogatom, hagyom bent az ágyában, majd elalszik.
2014. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
de jó nektek!Én valamit nagyon elrontottam hasfájós volt és csak a vállamon hajlandó elaludni a kiságyban csak sir.nem szeretném sokáig sirni hagyni....tippetek van egyre nehezebb vállon altatni...
2014. júl. 12. 23:28
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Tedd le hasra (úgy kapálózni is nehezebben tud) és simogasd a hátát. A cumi nekünk segített még pluszban.

Légy türelemmel, ne vedd ki. Ha kiköpi a cumit, tedd vissza a szájába. Eleinte mi is vagy harmincszor tettük vissza.

Simogasd a hátát, énekelj közben. De ne vedd ki az ágyából.


A szobában legyen csend, aránylag sötét. Eleinte lehet, hogy hosszú ideig fog tartani, de légy türelmes. Néhány nap után át fog szokni, hogy elaludjon egyedül is.

Most még úgy tanulta, hogy vállon alszik el, egyedül nem tud. A fenti módszerrel tudod megtanítani neki, csak tarts ki és ne vedd ki a második nap, ha 10-20-30 perc után még nem alszik.

2014. júl. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen pici volt, egyszerűen cicin elaludt ,majd betettem a kiságyába és az egész éjszakát végig aludta. Amióta megindult a mozgásfejlődése ugyanúgy cicin elalszik és beteszem a kiságyába, de hajnalban szinte kivétel nélkül felébred, szinte gyakorolja az adott mozgást, sír és nyűgös. Ilyenkor cumit kap és simogatom de előfordul hogy annyira nyűgös és rosszul érzi magát hogy egy órán át sem sikerúl elaltatni Olyankor magam mellé veszem ölelgetem simogatom és velünk alszik tovább a nagyágyban.:)))
2014. júl. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja és 8 hónapos babám van. 7- es voltam
2014. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

szeritem már túl van pörögve és azért nem tud elaludni,az hogy kiabálgat folyamatosan mozog keze lába tipikus jele a fáradságnek csak ő még egymaga nemtud megnyugodni meg kell rá tanítanunk!

Nekem mindkét gyerekemnél nagyon de nagyon bevált a pólya,oké most ahhoz kicsit meleg van így egy vékony lepedőbe tekertem be őket úgy hogy a kezük ne legyen ki(ilyenkor még működik nekik a moro reflex azért kalimpál a kiskezével de ha lekötöd akkor megnyugszik mert a méhen belüli állapotra emlékezteti-ez le van írva több gyereknevelési könyvben is)Azon kívül legyen csend,nyugalom tehát ne menjen a tv,ne legyen nagy féláradat ergo ellazulás legyen ezzel is felkészülve az alvásra!A fürdés előtt mikor alszik,mennyit alszik,mikor kel a legkéssőbbi alvásából??

2014. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
féláradat=fényáradat
2014. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!