Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes babám nem tartja a...

10 hetes babám nem tartja a fejét hason. Ez baj?

Figyelt kérdés
Első perctől kezdve hason alszik, fordigatja a fejét, már nagyon régen, picit emelgeti is de csak pár mp-ig, és nem mindig. ez gond lehet? tudom hogy nem szabad hasonlítgatni, de hallottam meg láttam sok babát akik már 7-8 hetesen rendesen kinyomják magukat, és azért aggódom mert az enyém még csak meg sem tartja a kis buksiját. Gyerekorvos szerint jók a tónusai és majd 3 hós korára kell tartania.
2014. júl. 14. 10:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem, hogy ha fogom és pl büfizetetm akkor nagyon sokáig megtartja és emeli a fejét, úgy nézelődik..csak hason nem valamiért.
2014. júl. 14. 10:42
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekorvos azt mondja, hogy minden rendben, akkor miért aggódsz? Higgy az orvosnak!
2014. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Vidd el Dévényre, vagy TSMT-re!

Egy próbát megér. Max ott is azt mondják, hogy minden rendben.

Ha meg nem, akkor tornáztatni kell.

2014. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, tsmt-re? tudod mi az???

a tsmt torna az agyat stimulálja bizonyos feladat sorral, nem fizikai torna, hanem agyi. és a kisgyereknek is csinálnia kell, ahhoz, hogy hatásos legyen. tehát 10 hetes nem tud tsmt-zni és fej emelésre éppen nem is jó.

kb. minden kérdésnél írja valami mostanában, hogy tsmt torna miközben azt se tudja mi az (majd most jön válaszba, hogy 3 napos kora óta csinálják... :D)

szóval az majd 2 éves kor után ha nem beszél, le van maradva, figyelemzavara van, stb...


addig dévényhez viheted el, az az izmost stimulálja, így tud ilyenben segíteni. de van még 2 hete, szerintem legyél kicsit türelmesebb :)

2014. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es, a tsmt torna, elég összetett, több feladatsoros, de gondolom ismered pontosan. A plédben hintáztatós, forgatós és a gimnasztikai labdán gurításos rész is a tsmt része (1-es feladatsor), ami a vesztibuláris rendszerére hat (ami ugye a mozgásfejlődésben is nagy szerepet játszik). Ezt lehet egész pici korban is elkezdeni, csak használ vele, bár valóban nem kifejezetten az izomtónusra hat, ha ez a probléma. Ha nem emeli a fejét, de szerintem nem feltétlenül kell még 45 fokos szögnél magasabbra, akkor a gyakori hason fektetést ajánlják.

A kislányom gen. hipotón, mozgásában nagyon lemaradt, és egyéb képességei is elmaradnak. Mi dévényre járunk vele 2 hónapos kora óta, hintáztattuk, labdáztattuk picinek, és 9 hós kora óta tsmt szakgyógytornász is foglalkozik vele.

2014. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Mea culpa 10 hónapost olvastam :(

2014. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

oh, 3as akkor bocsánat!

nem is téged akartalak leszúrni amúgy, csak mostanában annyian írják... :/


5ös, igen, pontosan tudom mi az, és valóban jó mondjuk a 6 hónaposnak a hintáztatás, pl. az egyensúlyérzékét remekül fejleszti ami kell majd ugye az álláshoz, járáshoz, de 10 hetesnek még a hintáztatást sem ajánlom, pici még, nagyon erős a kapaszkodó reflexe is, inkább félne mint élvezné. persze ez az én véleményem :)

2014. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 hónapos korban kell 45 fokban, 4 hónaposan 90 fokban emelnie a fejét hason fekvésben. 2 hét még nagyon sok idő egy ilyen pici babánál. Ha majd 3 hónaposan sem tudja megemelni akkor megbeszéled a gyerekorvossal.

(Egyébként a lányunk a 3 hónapos státuszon nem tudta megemelni a fejét, de a tapasztalt gyerekorvosunk kis türelemre intett minket. Egy héttel később kezdte el emelni a fejét és utána csinált mindent időben. Nem vittük semmilyen kivizsgálásra, sem tornára. Már 2 éves és semmi baja.)

2014. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!