Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normalis hogy mar 5...

Mennyire normalis hogy mar 5 oraja ringatom babakocsiban 2hos lanyom es nem alszik?

Figyelt kérdés
Amint megallok uvolt.amig tologatom felig csukott szemmel szundikal. Miert nem alszik melyet hogy legalabb wcre tudnak menni.labaim mar leszakadnak.kisagy szoba se johet csak este.tegnap deltol 9ig tologattam es semmi.es meg en vagyok szar anya mert fozni se tudok igy se takaritani.mas is ennyire kiszolgaltatott a gyerekenek?
2014. júl. 17. 11:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%
Magadnak csinálod a bajt,esetleg nem kellene tologatni,és mi van ha sír 10 percet? Semmi baja nem lesz,és talán még meg is tanul elaludni magától a kiságyában.Nem értem,sokan mintha feleslegesen nehezítenék meg a saját életüket...
2014. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben már nem tologatnám tovább (amúgy is dög meleg van, lehet, hogy az zavarja, bár nem tudom, te merre laksz). Próbáld otthon "szórakoztatni". Az én lányom 11 hetes múlt, naponta 2x1 órát vagyunk lent babakocsizni, kb. fél órákat szokott benne aludni, de ő is minden neszre felriad, vagy ha megállok vele, akkor is. Itthon kiteszem a nagyágyra, mondókázok, énekelek neki, tornáztatom, masszírozom… Egy idő után mindig elfárad és elalszik.

Szerintem nem vagy szar anya, ha nem jut időd a főzésre, ki mondta ezt neked?? Aki már volt ilyen élethelyzetben, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz az eleje, aki meg nem tapasztalta, annak meg úgyis hiába magyaráznád.. Szóval szerintem próbálj meg kicsit "lazítani", ne a külvilággal foglalkozz, hogy mit mondanak, vagy gondolnak rólad, hanem csakis magadra és a babádra figyelj. Fel a fejjel!! :)

2014. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
mondjuk nem álmos!!!!
2014. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
vedd mai tai ba és hordozd csöpp kis gyerek még alkalmazkodj
2014. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jaj dejo is lenne ha csak tiz percet sirna... O kepes orak hosszat uvolteni mig nemvesz levegot...
2014. júl. 17. 12:10
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Válaszolók: szerintetek egy kimerült, elcsigázott friss anyukának mekkora segítség, ha még ti is így leoltjátok?? El lehet mondani neki, hogy nem jól csinál valamit, de azért kulturáltan! :( A hordozás is jó ötlet! Eleinte én is kendőztem, lakáson belül is, nagyon jókat aludt benne, akár 3-4 órát is hozzám bújva. Így tudtam mosni, teregetni, stb. Hidd el, ahogy egyre idősebb lesz és érik az idegrendszere, kevesebbet fog sírni és majd jobban el fogja tudni foglalni magát.
2014. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2-es és 6-os voltam, ez lemaradt, bocsi. :)
2014. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy a sírásnak van oka is. Ha csak azért nyafog, hogy veled legyen, akkor semmi értelme a tologatásnak. Sokkal nagyobb hasznát vennéd egy pihenőszéknek ahol támasztod a fenekét és ő is biztonságban érzi magát. Érzi az illatod, hallja a hangod és közben tudsz csinálni amit csak akarsz. Egyébként a kiságyhoz is szoktatni kell. Hiába akarja sok anyuka belerakni, hogy no majd ott békén van, amíg idegennek érzi és rá nem jön, hogy neki az jó, addig csak szenvedés megy....Kitartást! :)
2014. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykéim :( . Az én babám is ilyen volt, tényleg addig üvöltött, ha valami nem tetszett neki, amíg kék nem lett, mert nem vett levegőt, úgyhogy elég hamar felhagytam a "hagyjuk sírni" verzióval. Nekem nem volt kendőm, csak simán kézbe vettem ilyenkor, ha a babakocsis ringatás nem használt. (Nálunk az általában csak levegőn használt.) Rájöttem, hogy a bőrömet, az illatomat szeretné csak érezni. Öt óra alatt talán már éhes is lehet megint. Lehet, hogy az is használna neki, ha megpróbálnád megetetni. Nálunk sokszor megnyugodott, ha megszopiztattam. Tudom, hogy nehéz...
2014. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem melege van szegénynek, még a babakocsi is melegíti.

Engedj kis fürdővizet, locsold át, kapjon száraz ruhát, de akár egy szál pelusban is hagyhatod.

Tedd hasra, tegyél elé játékokat, tornázzon, emelgesse a buksiját.

Öt órát tologatni? Na, tudod ki csinálná...

Az öt óra alatt ki se vetted enni? Lehet, hogy büfi maradt a pocakjában, az én fiam akkor csinálta ezt, hogy hiába volt álmos, nem aludt.

Indíts neki zenélős játékot. Tegyél be lágy zenét. Fektesd pelusban egy texilpelenkára vagy lepedőre, de mehet a játszószőnyegre is.

Ha egész nap toligázod és egész nap szundikál, ne várd tőle, hogy egyszer csak hipp-hopp órákra bealszik!

Nem szoktam javasolni, de talán jó lehet egy kicsit a Suttogó olvasgatása. 2 hónapos korban el lehet kezdeni napirendet, szokásokat kialakítani. Nem kell drasztikusan, kőbe vésve csinálni, de kialakíthatod a tevékenységek sorrendjét. Így a baba is igazodik kicsit, neked is könnyebb lesz.

És nem, nem vagy szar anya!

2014. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!