Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt valaki, akinek 20...

Sziszi1118 kérdése:

Van itt valaki, akinek 20 hónapos babája még mindig 5-6 x ébred éjszaka? Mi hozott változást nálatok?

Figyelt kérdés
Az első pillanattól kezdve rosszul aludt. 5 hónapos korától 8 hónapos koráig csak 2x ébredt éjszaka enni.-ez volt a legjobb időszak. 8 hónapos korától viszont rosszabb lett. Akkor arra gondoltam,hogy a fogzás miatt van. Az első foga 11 hónaposan jött ki. Most 20 hónapos,de még mindig min.5x felkel. Adok neki vizet és cumit aztán alszik is tovább,de még így is fárasztó ennyi ideje állandóan ugrálni éjszaka. Valakinek ötlete?Hàtha van még valami,amit nem próbáltunk.
2014. júl. 17. 13:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Már késő, elrontottad ezt már újszülött korában! Nem kell rögtön a cicit, cumit nyomkodni a szájába. Este az utolsó szopit 10 utánra kell tenni és nyöszörgésnél nem kell dugdosni a szájába a cicit. Mellre kell fektetni és megnyugtatni. Kicsit fárasztó, de 1 hét után már eredménye lesz ennek a módszernek! Családunkban a picik 2 hónapos koruktól átalusszák az éjszakát!
2014. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
yelen . de velem alszik "sok vizet nem zavar" alszok tovább ha már átalussza az éjszakát saját szobájába megy. 18 hos
2014. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem dugdostam mindjárt cumit a szájába. Nagyon keveset használja a cumit,elalváshoz sem kell neki,csak éjszaka,de akkor is fél perc múlva kiköpi. Inkább a vízen van a hangsúly,azt jobban igényli. 13 hónapos koráig tápszert kért éjszaka,de a doktornő javaslatára ehelyett vizet adtam neki. Erre rászokott a vízre...

A mi szobánkban alszik a kiságyában. Én is úgy tervezem,ha átalussza az éjszakát átmegy a szobájába.

2014. júl. 17. 13:26
 4/15 anonim ***** válasza:
ha csak víz kell neki akkor csöpögésmentes itatóba tegyél be a kiságyába vízet és szolgálja ki magát éjszaka!Egy 20 hósnak ezt már el lehet mondani,hogy ott a feje mellett a víz,igyon ha szomjas!
2014. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20 hósan szerintem is kitudja már szolgálni magát. Rakd be mellé a vizet, egy próbát megér. Kisfiam 16hós, egyszer kel éjszaka inni, de vannak napok amikor nem kel fel. Egy hete kap jóéjt tejpépet vacsira majd tápszert elalváshoz, azóta nem kel éjjel, de lehet h csak véletlen mert volt már h 1-2hétig nem kelt éjszaka.
2014. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyerek függő, és te nem rontottál rajta semmit, csak egyszerűen alkalmazkodsz a gyerkőchöz. Sajnos a fogzás és a szeparációs szorongás ebben az időben nagyon gyakran zavarja meg a kicsi álmát, és nem hiszem, hogy az segítene rajta ha megbeszélnétek, hogy szolgálja ki magát. Gyanítom, hogy mikor megitatod nem mindig szomjas, inkább csak megnyugvásra vágyik, amit a te jelenléted ad meg. Én ezt az időszakot úgy vészeltem át, hogy egy-két hétre együtt aludtam a babámmal, mikor stabilan végig aludta már mellettem az éjszakát, akkor ment vissza minden gond nélkül a saját helyére. De persze a babák(ahogy a felnőttek is)nagyon különbözőek, vannak érzékenyebb, sérülékenyebb lelkű gyerkőcök is, sajna neked kell megtalálni, kipróbálgatni mi is válik be igazán. Kitartás!
2014. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Gabi86 ***** válasza:
69%
Az utólsó válaszolóval értek egyet mindenben.kitartás.rakjátok az ágyát közelebb a ti ágyatokhoz akkor csak átnyúlsz a rácson és lehet az is elég ha megsimized vagy ha kéri megitatod.
2014. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy ő csak cumisüvegből vagy pohárból iszik(éjjel csak cumisüveg).Egyébként képes 750 ml-t meginni egy éjszaka alatt. A cumi pedig arra szolgál,hogy ezt csökkentsem egy picit:gyorsan kiveszem a cumisüveget és cumival helyettesítem. Van mikor beválik,van mikor visszakéri a vizet.

Egyébként egy éves korától másfél éves koráig köztünk aludt,aztán hirtelen a saját ágyában akart aludni. Most pedig,mikor magam mellé akarom venni,hogy könnyebb legyen kéri, hogy tegyem vissza. Néha kora reggel akar csak átjönni. Ma éjszaka is kb.óránként ébredt és 700 ml vizet ivott meg. Nem kell hogy tartsam neki az üveget,ő egyedül akar inni,de végig csukva van a szeme. Ha nem reagálok gyorsan,mikor szól,akkor annyira felébred,hogy nem alszik vissza. Amúgy jönnek a fogai hátul és már arra is gondoltam,hogy a víz hűti neki...

Más nem marad ki kell bírnom.

Kedves utolsó két válaszoló nagyon jól esett,amit írtatok,mert mindenkitől azt hallom,hogy elrontottam,mert nem hagytam sírni. De ez azért túlzás,mert nem ugrottam elsőre,de tény,hogy sokáig nem volt szívem sírni hagyni.

2014. júl. 18. 12:04
 9/15 Gabi86 ***** válasza:
69%
én egy percet sem hagytam még sírni a lányomat.max az ölembe sírt,de úgy hogy otthagyta sírni úgy még soha nem volt.nem is szabad és ezzel nem lehet elrontani egy gyereket.egyszer láttam egy videót a hol egy professzor beszélt arról,hogy ha sír egy gyerek/baba akkor igen is reagálni kell,mert nem fog segítséget kérni többet(persze itt nem arról van szó ha pl 1x 2x hagyta vki sírni,mert elment wc vagy nem vette fel rögtön más okból) és felnőtt korukban sem kértek segítséget.én is ilyen vagyok hogy inkább megoldom ha bele döglök is de soha nem kérek senkitől segítséget.de mindenki maga tudja és a saját döntése,de én inkább elrontom(mások szerint) a gyerekemet mint hogy mondjuk boldogtalan legyen.ez lehet hogy kisarkított dolog(vagy nem ezért lesz boldog vagy boldogtalan) és fognak itt ezért támadni,de nem érdeke.igyekszem jól csinálni(az én normám szerint)és gondolom mindenki erre törekszik,csak van aki így van aki máshogy.mindenkinek más jön be de ettől szép az élet hogy mások vagyunk és ettől lesznek a gyerekeink egyéniségek.csak azokat nem bírom akik ilyeneket írnak,mondanak hogy elrontottad a gyereked.mert mi van ha ők rontották el.attól hogy egy gyerek el éjjel enni,inni vagy csak anya kell neki,attól még nincs elrontva.nem is lehet őket elrontani olyan csúnya szó ez,mert szerintem csak a tárgyakat lehet elrontani.itt pedig élő érző lényekről beszélünk nem gépekről.bocs hogy ilyen hosszúra sikerült és nem is igazán a "problémádon" segítettem,de ez már régóta ki akartam írni magamból.amúgy minimum 2 éves korig "normális ha kel éjjel a gyerek.ezt is úgy olvastam.azok akiknek nem kel fel örüljenek neki és ne hencegjenek vele.
2014. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az a baj,hogy még mindig csecsemőként kezeled a lassan 2 éves gyereket.Már régen betehettél volna inni az ágyába,hogy szolgálja ki magát.A cumit is betudja már tenni egy ekkora gyerek.Már nem kisbaba nem kellene felkelnie, ezt te rontottad el.
2014. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!