Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt valaki, akinek 20...

Sziszi1118 kérdése:

Van itt valaki, akinek 20 hónapos babája még mindig 5-6 x ébred éjszaka? Mi hozott változást nálatok?

Figyelt kérdés
Az első pillanattól kezdve rosszul aludt. 5 hónapos korától 8 hónapos koráig csak 2x ébredt éjszaka enni.-ez volt a legjobb időszak. 8 hónapos korától viszont rosszabb lett. Akkor arra gondoltam,hogy a fogzás miatt van. Az első foga 11 hónaposan jött ki. Most 20 hónapos,de még mindig min.5x felkel. Adok neki vizet és cumit aztán alszik is tovább,de még így is fárasztó ennyi ideje állandóan ugrálni éjszaka. Valakinek ötlete?Hàtha van még valami,amit nem próbáltunk.
2014. júl. 17. 13:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igazából nem azt a kérdést tettem fel,hogy mit rontottam el,hanem hogy kinek mi vált be ilyen esetben. Én is úgy gondolom,hogy akinek jól alszik a gyereke,annál nem feltétlenül van azért van ez így,mert "nem rontott el" semmit...

Nincs két egyforma baba,nincs két egyforma szituáció. Én se és a férjem sem voltunk jó alvó babák.Akkor az anyukám és az anyósom is elrontottak valamit? :)

Na mindegy,ez nem minden válaszolónak szól. A többieknek köszönöm szépen a bíztatást és az empátiát.

2014. júl. 18. 14:34
 12/15 anonim ***** válasza:
Továbbra is úgy gondolom nincs elrontva semmi, és senki. Azon azért el kellene gondolkodni miért iszik ennyit éjszaka? Nincs-e valami banális oka, amit könnyűszerrel meg lehetne oldani, mit vacsorázik, mennyit iszik lefekvés előtt, mit iszik? Lehet ha nem lenne szomjas, nem ébredne fel, az egyébként nagyon ügyes, önállóságra törekvő babócád. Büszke lehetsz rá.
2014. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ő egész nap csak vizet iszik. Néha ebéd után pár korty narancslevet. Vacsora kb. fél 7-kor általában kenyér (vajas, sajtos, lekváros, virslivel, felvágottal plusz zöldséggel). Lefekvéskor az ágyban még iszik kb.200 ml tejet,utána kér egy kis vizet és általában azon alszik el. Szóval ő cumi helyett inkább a cumisüveget igényli elalváshoz. Éjjel,ha nem venném el tőle az üveget,akkor egyszerre meginná az összeset,ami benne van,de nem azért mert annyira szomjas,csak ez nyugtatja meg. Úgy gondolom majd ezt is kinövi,ahogy a kézben alvást,köztünk alvást... Persze könnyebb lenne nem ugrálni éjjel,de egyelőre még bírom és várom,hogy magától elhagyja ezt a rossz szokást.
2014. júl. 21. 10:11
 14/15 anonim ***** válasza:
én elvinném egy vérvételre mert hogy ilyen sokat iszik az sem jó...de csak egy ötlet volt!
2014. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A napokban beszéltem erről a gyerekorvossal és azt mondta,hogy ez csak egy rossz szokás és nem említette,hogy esetleg kivizsgálásra lenne szükség. Javasolta,hogy tegyek keveset az üvegbe és mondjam,hogy nincs több. Természetesen nem volt neki elég 40-50 ml. Egyre erélyesebben kérte a vizet,adtam neki,mert féltem hogy túlságosan felélénkül és nem alszik vissza. Lehet pár átvirrasztott éjszaka után javulna a helyzet?Azt hiszem vagy erőt veszünk magunkon és átvirrasztunk pár éjszakát vagy megvárjuk hogy magától szokjon le róla.
2014. júl. 22. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!