Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Véleményekre lennék kíváncsi!...

Véleményekre lennék kíváncsi! Nem feltétlenül baba téma de itt a legtöbb anyuka gyeden vagy gyesen van és azoktól kérnék segítséget akik postán kapják a ezt pénzt?

Figyelt kérdés
Akik postán kapják minden hónapban a gyedet,nyilván már ismeri őket a postás és fordítva.Nálunk pl. minden alkalommal fel kell jönnie a 3. emeletre is.És most újév után feltűnően lassan köszönt el és kívánt boldog új évet.Nekem pedig az jutott eszembe,hogy lehet,h azt várja,h valami kis jattot adjak neki.Szokás ez egyáltalán?Nagyon kíváncsi vagyok,h ezt más hogyan szokta?Mert kicsit furán éreztem magam és gondoltam megkérdezem a "közvéleményt".Előre is köszi a válaszokat!
2010. jan. 8. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Micsoda???jattot adni?Már a postásnak is?

Nem elég a fodrásznak,kozmetikusnak,műkörmösnek,orvosnak,szülésznőnek,pincérnek,csomagküldőnek...stb még a postásnak is????


Ez hihetetlen! Na tőlem várhatja!

2010. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szerintem nem! Pontosan tudja milyen pici összeget hoz nekünk és ebből egy gyerkőcöt kell etetni, pelusozni, stb!

Remélem nem vagyok rosszindulatú, de eddig nekem eszembe se jutott!

2010. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
régen illet adni én ugy tudom a szüleimtöl,mai világban én sem tudom hogy adnak -e a fiatalok.Én néha adok 100ft-ot v. az utolsó aprot pl.25480ft akkor a 80ft marad a postásnál.
2010. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk szoktak adni 100-200 Ft-t vagy amennyit te gondolsz.
2010. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, karácsonykor szoktak pár forintot adni, nálunk még a kukásoknak is. :-)

Tesóm Angliában újságot hordott ki, karácsonykor mindenhová ki volt neki téve a lábtörlőre a pénz. :-))

2010. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én mondjuk majd még csak eztán kapom, de amikor munkanélkülin voltam, akkor az az összeg soha nem volt kerek és én az aprót mindig mondtam, hagyja. Szóval az volt a jatt. De a gyes majd kerek összeg lesz, ha jól tudom. Akkor nem fogok.

Egyébként lehet megérdemelné, mert pl. a mi postásunknak a 2-ra kellene feljönnie, de mióta itthon vagyok a babákkal, meg is találna, de nem csengetett fel. Kiírtam a postaládára, és még azután is lusta volt feljönni, egyszerűbbnek találta, hogy bedobja az értesítőt. Ekkor bementem a postára és panaszt tettem, és így is csak másodszorra jártam sikerrel.

2010. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!Alapjáraton engem is zavarni szokott az,h ma már tényleg jóformán mindenki elvárja.De arra gondoltam,h ha mindenki szokott és csak én nem tudok róla akkor legközelebb azért szem előtt tartom ezt is.Amúgy rendes a fazon,szavam se lehet rá.Lehet,h legközelebb adok neki100-200 ft-ot.

Mégegyszer köszi a válaszokat és a gyorsaságot!:-)

2010. jan. 8. 20:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Igen,szoktak, főleg azoknak a póstásoknak akiknek még lépcsőt is kell mászni(ha lift van, akkor nem kell adni).:)Igazság szerint ez személy függő.Az idősek mindig adnak póstásnak, szerelőnek,orvosnak,mentősnek, mert így érzik azt hogy a feladatukat biztosan elvégzik,vagy megfelelő figyelemben részesítik ez miatt őket.A jelen esetben póstásod,lehet nagyon belejött az idősebbektől kapott kis pénzek elfogadásába,és lehet nehezményezni fogja hogy tőled egy kanyit se kapott! én azon a véleményen vagyok hogy nem kell adni neki,hiszen a munkájáért megfizetik, viszont érdemes szem előtt tartanod azt a tényt hogy lehet, legközelebb csak ledobja a póstádat a lépcsőház elé...
2010. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én 37.995Ftot kapok, de 200Ftot szoktam neki adni. Igaz, nem várja el, és falun lakunk, nem kell felmásznia az emeletre, de sokszor behozza a levelet, ha látja, hogy nyitva van az ajtó, nem kell kimásznom a postaládáig. Igaz, hogy kevéske az a pénz, amit kapok, de az a 200Ft rosszabb helyre is elmegy.
2010. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én mindig adok pénzt, ha jön készítem a 200-ast. 5000 Ft alatt csak egy 100-ast adok.
2010. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!