Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiben más egy nyári és...

Mennyiben más egy nyári és egy téli babával?

Figyelt kérdés
Van egy lányom, nyáron született, jön a tesó, ő téli baba lesz.

2014. júl. 18. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem októberi a lányom. Sztem télivel azért nehezebb mert nehezebben lehet felöltöztetni, könnyebben megfáznak. Nyárival meg sztem azért mert meleg van nyűgösebbek.
2014. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mostanra várom a kislányomat, a kisfiam téli baba. Vele az volt a jó, hogy mire kezdtük a hozzátáplálást, akkorra mindenből frisset tudtam neki adni. A hideg ellen fel tudtam öltöztetni. Gondolom most rosszabb lesz, hogy ebben a melegben nem nagyon fogunk tudni kimenni, legalábbis én nagyon nehezen bírom ezt a meleget.
2014. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eddig kétszer szültem egyszer március elején, másodszor július közepén, most várom a harmadikat február közepére. Ezzel a tapasztalattal azt mondom, inkább jobb télen, tavasszal szülni, most nyáron. Az a baba aki télen születik még sokat alszik, könnyebb öltöztetni, mire jön az jó idő, nagyobb, jobban lehet vele mozogni stb. Július közepén egy újszülöttel, és egy két évessel bezárva a lakásba a legnagyobb kánikulába, hát brutál kemény volt, nehéz volt elindulni itthonról, bárhova kimozdulni stb....

Most, hogy február közepe a dátum, örülök neki, addig túlvagyunk a nagyobb ovis-bölcsis betegség hullámokon, mire magamhoz térek már itt a tavasz, nem kell három gyereket télre öltöztetni, sokkal könnyebb lesz mozogni, és mire itt a következő nyár, már van egy fél éves mobilis gyerekünk, aki bárhová el lehet vinni, könnyebb alkalmazkodni a nagyokhoz.

2014. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

A fiunk decemberi, míg a lányunk augusztusi. A harmadik baba szintén decemberi lesz.

Mindkettőnek van előnye hátránya.

A fiunknál fokozatosan kellett a levegőztetést megoldani a hideg miatt. Nyár közepére értük el, hogy a napközben már nem szopizott, így mobilabbak lettünk. Mondjuk nekem nem ette a friss gyümölcsöket, akkor még nem ízlett neki, így üveges bébiételeket kapott. A téi anorák simán kibírt két szezont.

A lányunknál nem volt semmi levegőhöz szoktatás, mert kánikulában született. Már a kórházban nyitva volt állandóan az ablak, itthon meg az első perctől kezdve levegőzött a kertben. Vele az volt jó, hogy nyárra már bárhova lehetett menni bármikor, ette a friss dolgokat. A téli anorák neccesen bírt ki 2 szezont, pedig a elég pici a lányunk.

Sok ruha nem pont akkor jó a másodikra, mint az elsőre, de szerencsére nem kellett sok új ruhát vennünk. A lányunkra (közel 2 éves) még most is jó, olyan rövid kantáros nadrág, amit a nagyra már 9 hónaposan nem tudtam ráadni.

2014. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a fiam októberi baba volt, nekem jó volt így, mivel több hónap volt mire magamhoz tértem a szülés után :-D a terhesség alatt azaz február végétől október végégig könnyen be tudtam szerezni mindenféle zöldséget gyümölcsöt, a hozzátáplálása ideje is pont áprilisban kezdődött ez ideális volt.


a másodikat most várom, ő márciusra jön, örülök, hogy a nagy pocakos időt nem a kánikulában élem meg, mert a fiammal az halálos volt.

örülök, hogy nem kell majd agyon öltöztetnem. a fiam miatt muszáj kimenni, a kicsi el lesz a babakocsiban vagy felkötve. a hozzátáplálás nála már más tészta lesz, ott be kell tárazni nyáron dolgokkal illetve vegyszermentes üveges kaják lesznek, no meg még az őszi zöldségek mint sütőtök stb.

Én nagyon élveztem a fiammal az időzítést, de őszintén ennek is örülök, mert ennek is meg vannak az előnyei. a Férjem nyaranta a munkája miatt van a legtöbbet velünk itthon, azaz a pici 3 hós korától majdnem 2 hónapot velünk lesz, ez családi segítség nélkül nagyon nagyon jól jön! a hőség..na az más, de majd csak lesz valahogy :-))

mennyi idős a lányod és melyik hónapban jön a picike?

2014. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Január elejére várjuk a babát, a lányom most június elején volt három éves.

Ruhákból tudok majd felhasználni, ha hasonló nagyságú baba lesz a második is, vagy számíthatok arra, hogy vásárolni kell több dolgot?

2014. júl. 18. 15:27
 7/7 anonim ***** válasza:

az elején szerintem kevés ruhát fogsz tudni használni, leginkább csak a bodyk és az alvós rugik.

télen ugye kell a bundazsák, gondolom abból nem vettetek 56osat meg 62est nyáron ;) na meg ugye általában hosszú ujjú kell mindenből, ellentétben a nyári babákkal.

gondolom nektek pici méretekből ujjatlan meg rövid ujjúak vannak, mikor nyár lesz akkor meg mindenből vastag :D

egyébként sokan hirdetnek a neten így cserét, azokat érdemes megnézni :)


mivel van nagyobb ezért talán a bezártság miatt lesz jobb nektek a tél, akkor úgyis többet vagytok ment, nem vágyik majd annyira ki a nagy :)

2014. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!