Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás családok, ahol...

Kisbabás családok, ahol háziállat is van esetleg, mi a sorrend reggel, hogy indul a napotok?

Figyelt kérdés
Tisztába tétel, reggeli, ilyesmik.
2014. júl. 19. 23:18
 1/9 Gabi86 ***** válasza:
54%
első a gyerek,utána az állatok.vagy mire vagy kíváncsi?az állataim kint vannak az udvaron nem kell őket tisztába tenni. :-)bocs csak poénkodtam.tisztábateszem a lányom reggelizünk kimegyünk megitatom az állatokat és ilyen melegbe csak este adok a kutyáimnak enni.van most 3 kis cicám meg 1 anya cica ők 2-3x kapnak.(tejet többször is mert megromlik neki)
2014. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Majdnem úgy, ahogy írod.

Megkapja a reggeli tejét a lányom, aztán átöltöztetem, tisztába teszem.

Mivel enni csak séta után adok a kutyánknak, így értelemszerűen ő ilyenkor még nem kap enni.

Igazából nem értem a kérdést, miért lényeges, hogy van-e háziállat.

2014. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Benti cicám van. Először a gyereket rendezem el. Majd ha még visszadől picit aludni utána a cicát. De ha van lehetőségem, hogy segítséget kérek akkor más eteti, rendezi a cicát. :) De általában elöször aa gyerköc a fontosabb.



Eseteg abban az esetben nem, ha a macska nagyon láb alatt van és átesnél rajta..na akkor hamar a cicát megetetni..Szerencsére nekem rendes cicám van és kivárja a sorát. :)

2014. júl. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk a gyerek későn ébred, igy elso a macska meg a kutya. Utana jövök en es mire megiszom a kavemat, a gyerek is felébred.
2014. júl. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

nem tudom erre gondoltál e, de én fontos napi rendi pontnak tartom az állat etetést reggel.

felkelünk, ott még kicsit játszunk az ágyban az állatkáival, majd reggeli, reggeli után felöltözünk mindketten, majd megyünk ki a kertbe. ott enni adunk a kutyáknak és vizet töltünk nekik és megyünk a baromfi udvarba, és ott is vizet töltünk a tyúkoknak és kacsáknak. és közben szépen mondom neki, hogy mit is csinálunk és ha végeztünk, akkor megyünk be játszani és mondom is neki, hogy elvégeztük a feladatokat, megitattunk az állatokat, mehetünk játszani. mert délelőtt ebben a melegben kint nem tudunk megmaradni. és a nap is azzal zárul, hogy a délután legelni kiengedett állatokat becsukjuk,majd úgy megyünk fürcsi, vacsi, mese és alvásra (na az elalvás része nem olyan egyszerű...de itt most nem ez volt a kérdés)

2014. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felkel a lányom, utána kimegyek megcsinálom magamnak a kávémat, majd megetetem a kutyát, macskát. Mindkettő benti. Ez kb. 10 perc. Szerencsére a lánykám ébredés után még fél órát is képes csendben elnézelődni. Aztán ő is megreggelizik. Mikor végzett, gyorsan beteszem a járókába, felporszívózok, és mehet is ki a szőnyegre. Most 6 hónapos.
2014. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-kor felkelek, megetetem a kutyát, megiszom a kávémat, majd leviszem a kutyát. A férjem addig készülődik, majd elmegy dolgozni. A fiam fél 8 körül ébred, illetve 7-kor, ha megy családi napközibe (ő már 2 éves elmúlt). Megissza a kakaóját, átöltöztetem és indul a nap.
2014. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3,5 hós kislányom reggel ha felébred, szopizik, majd ha már nagyon nem tud visszaaludni (8-9 óra körül), akkor felkelünk. 5 kutyám van, közülük 2 alszik bent velünk a nappaliban, 2 a folyosón, egy a kazánházban. 9 órakor ők kapnak reggelit. Ha a baba később ébred, persze előbb ő szopizik. Ja, szopi után persze tisztába teszem a babát. Aztán beültetem a pihenőszékébe és kiosztom a szeme láttára a kutyáknak a reggelit. Előkészítem kannába a vizet, plusz a kutyusok gyógyszereit. Ezt mind nézi a baba, mert egyedül nem szeret lenni. Kutyusok közben kint vannak az udvaron. Aztán a babát beviszem a nappaliba, amin a kutyák ellen rács van, addig ott üldögél egyedül, amíg a kutyák esznek. Ez kb. 10 perc, azalatt kapnak friss vizet a tálakba a kutyák, plusz beadom nekik a gyógyszereket is. 3 kutya bent eszik, 2 kint, de el vannak szeparálva egymástól, mert némelyik kienné a kaját a másik táljából is, így meg nincs konfliktus. Közben a babára azért gyakran ránézek. Mostanában már jól elüldögél így. Ha a kutyák ettek, kirakom a bandát. Babát székestül beviszem a konyhába és végignézi, amíg anya reggelizik. Közben kap egy csörgőt vagy valamit a kezébe. (2 hónapos koráig leginkább nem reggeliztem soha, mert épp csak annyit bírt ki a pihenőszékben, amíg a kutyák ettek, aztán eltört a mécses.) Ha még bírja a picikém, akkor még felsöpröm a folyosót és szőrtelenítem a szőnyeget (lekefélem, az jobban bevált, mint a porszívó)a nappaliban, felsöprök ott is, néha fel is mosok. Van, hogy a takarítás részét későbbre halasztom, mert sok ez így neki, de gyakran végigüli zokszó nélkül. El se hiszem, mert az első hónapokban még a Wc-re se tudtam kimenni tőle, annyira csak a karomban volt el és én sose hagytam sírni, inkább nem ettem, stb...A kutyáknak azért mindig adtam enni, néha olyankor volt egy kis sírás, de azt is úgy időzítettem még az elején, hogy gyorsan a baba ébredése előtt megetettem a bandát, mert ha ébren volt, nagyon anyás volt. Szóval ha a kajálást, takarítást kibírta, akkor jön a várva várt pillanat,a mit imád: kimegyünk a kertbe:) Megnézzük a virágokat, a fákat, a dzsungelt a kert hátsó részében. Mindent megtapogatunk. Kutyusokat megsimogatjuk (mindegyiket, de az egyikükkel óvatosabbak vagyunk, ő még nagyon furcsállja ezt a pici emberkét). Aztán kezet mosunk, mielőtt szájába venné az ökleit, majd újra kimegyünk a kertbe nézelődni. Mindent megnézünk tízszer, közben énekelek neki vagy csak úgy járkálok. Előfordul, hogy egyszer csak elalszik a karomban, ilyenkor leteszem a nappaliban a kiságyába vagy ritkábban a babakocsiba. Ha babakocsiban alszik a kertben, nagyon figyelek, hogy lefékezzem, de a kutyákat vagy elcsukom a kert másik részébe vagy beengedem addig a folyosóra, nehogy véletlenül meglökjék. Babára nagyon gyakran kinézek. Légzésfigyelőt a babakocsiban is használom és csak olyan távolságra vagyok tőle, hogy meghalljam, ha megszólal. Ilyenkor végzek egy kis házimunkát. Mosok vagy mosogatok. Főzni még sosem volt időm. Ha felébred, újra szopizik, aztán játszunk a szobában. Nem egyszerű vele, mert nagyon igényli a sétát, de nem mindig bírom. Babakocsiban csakis aludni hajlandó, ezért bár nagyon szerettem volna, nem szoktam vele babakocsis sétákra menni. Ha ébren van, ordít benne mint a sakál, mert nem lát ki, márpedig ő 1 hónapos kora óta ki akar látni. Ha meg alszik, akkor fölösleges sétálni vinni, a kertben is levegőn van én meg nem kapok gyomorfekélyt attól, hogy mi van ha megint felébred séta közben és a vállamon teszi meg az utat, fél kézzel a babakocsit tolva. Szóval egyelőre úgy döntöttem, majd akkor megyünk sétálni, ha ülhet a babakocsiban. Mert nagy szüksége volna rá. Úgyhogy marad a séta a lakásban meg a kertben anya karjában. Amikor már nem bírom, akkor az ágyon babázok, ami ellen eleinte tiltakozik, mert ő már kikéri magának a vízszintes testhelyzetet, de azért el tudom úgy szórakoztatni egy kis csikizéssel, agyba-főbe puszilgatással, hogy végülis egész jól el van fekve is. Aztán ebéd alatt a pihenőszékből szemlélheti újra anyát. Mostanában délutánonként, amikor kidőlünk szopizni mindketten, van hogy 2-3 órákat is szopizik, azt nagyon imádom, mert közben én is tudok pihenni és különben is imádok szoptatni, összebújni ezzel az édes babácskával. Délután is szoktunk a kertbe kimenni, kutyázni, olyankor szoktam velük focizni picit, babával a karomban. Sajnos kutyasétáltatásra mostanában nincs elég energiám, bár a babától már elszabadulhatnék, ha a férjem itthon van, mert már nem szopizik egész nap, mint az első 1-2 hónapban. Mostanában este 7-8-ig kimegyek baba nélkül a kutyákhoz, addig apa babázik, én pedig megszeretgetem a kis öregedő buksikat és együtt vagyunk, akárcsak a régi szép időkben. Este 8-kor kutyaetetés, fél 9 körül baba fürdik, szopizik, majd elalszik és alszik reggelig, közben kb. 3 alkalommal ébred szopizni. Nálunk a kutyák nincsenek teljesen elszeparálva a babától, de arra nagyon figyelek, hogy felügyelet nélkül semelyik nem lehet vele egy légtérben. Igazából csakis a karomban tartva érintkezhet velük. Ha majd önállóan tud kúszni, mászni, még jobban szigorítok az egészen, valószínű amíg fel nem tud állni, nem lesznek együtt még a kertben sem. Ha már tud majd járni, akkor is nagyon észnél kell lennem, mert egy kisgyerek hirtelen mozdulatai azért szokatlanok lehetnek a kutyáimnak, annak ellenére, hogy nagyon jól vették az első akadályokat és a baba gond nélkül megsimogathatja őket. (Egyszer volt morgás, az egyik kutyám mordult rá, mert nem tudott mit kezdeni azzal, hogy egy icipici valaki rámeredt az ágy tetejéről, sajnos ez a kutyám gyengébb idegrendszerű, ő már nem alhat bent a nappaliban velünk, de nap közben ő is bejöhet, mert tudom, hogy neki csak szoknia kell a helyzetet.) Nem egyszerű, én nem is akartam gyereket ennyi kutya mellé, de egyelőre azért úgy tűnik, megoldjuk, állatorvosnál is voltunk már úgy, hogy baba a jobbomon, kutya a balomon a kocsiban és nem volt semmi gond az égadta világon.
2014. júl. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat, igen ilyesmikre gondoltam. Ha kislányunk felébred, egyszerűen nem hajlandó átöltözni meg pelust cserélni, sír amíg a nyuszija nincs megetetve. Az első útja oda vezet (aztán később a kutyához). Magamra akkor van idő reggel, amíg alszik a kicsilány. Aztán a házimunkákat ő is szereti, takarít, segít kiteregetni.
2014. júl. 20. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!