Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cicin elalvásra megoldás? (2...

Cicin elalvásra megoldás? (2 vagy többgyerekes anyukák! )

Figyelt kérdés
A 2,5 hetes kislányom csak cicin tud elaludni. Ez nem lenne baj, de nem tudom egész nap cicin tartani, mert mellette van még egy 2 éves kisfiam is, akit el kell látni. Van valami tanácsotok?

2014. júl. 21. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát elég kicsi a korkülönbség... ha nagyobb lenne a kisfiú, le tudná foglalni magát egyedül, míg szoptatsz.


Nálunk 2 év 8 hónap a korkülönbség a nagyok (ikrek) és a kicsi között. Sokszor beraktam nekik egy mesét, míg szoptattam-altattam. Nem a legjobb megoldás, de ez van!!!


Most 10 hós a kicsi, és rászólok a nagyokra, hogy játszanak el csöndesen, míg altatok, ez néha bejön, néha nem.


Ha meg valaki el tud jönni hozzánk (nagyszülő), akkor igyekszem úgy időzíteni a szopit-altatást, hogy ő addig foglalkozzon a nagyokkal, lehetőleg menjenek ki az udvarra, és csönd lesz a házban.


Nektek most még azért is nehéz, mert sokáig szopik a kicsi, de rövidülni fog ez az idő, és talán könnyebb lesz. Kitartást!

2014. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nektek se lehetett könnyű az eleje! Igen, én is mesét tettem be neki, mert ennyi ideig se a kirakózás, se a meseolvasás nem kötötte le :( Viszont a kislányom olyan sokat szeretne cicizni, hogy amíg a kisfiam eszik-bilizik is ordít :( Ettől a kisfiam megijed és van, hogy ő is sírni kezd :(
2014. júl. 21. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!