Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy érhetném el, hogy 6...

Hogy érhetném el, hogy 6 hetes kislányom jobban vissza tudjon aludni éjszaka?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hetes, anyatejes baba, alapvetően nyugodt, jó alvó baba. Este 8 körül fürdetjük, utána szopi után kb 9-fél 10 körül alszik el. Általában egyszer ébred csak, kér enni ismét, 2 körül. A probléma az, hogy gyors nagyon az anyagcseréje, és szinte mindig bekakál etetés közben, a pelenkázás alatt meg úgy kipattan a szeme, hogy utána sajnos 2-3 óráig nyöszmörög mellettem...nem sír, de nem tud visszaaludni, és a hangoktól én sem tudok visszaaludni...tanácsokat várnék, tippeket, hogyan lehetne ezen javítani? Előre is köszi!
2014. júl. 23. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nekem erre a védőnő azt mondta,próbáljam minél kisebb világosságnál megoldani az éjjeli szopizást,peluscserét. Meg hogy közben ne nagyon beszéljek hozzá,ne játsszunk,hogy érezze,most éjjel van,nyugi,és aludni kell. Igazából nekünk csak akkor lett jobb,mikor már nem kakilt mindig evés közben,úgy 8-9 hetes korától. Onnan kb 30 percet voltunk fent éjjel szopival,büfivel. Olvastam,hogy van aki nem veszi ki a kakit evés után,hogy ne ébressze fel...hát ezt elég furának tartom,hogy órákig csípje a fenekét,úgy sztem még annyira sem lesz nyugodt,meg hát mi is megtöröljük magunkat wc után :-)
2014. júl. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát ez az....kakis pelust muszáj cserélni! Volt már olyan, hogy nem kakált be, az nálunk is fél órás művelet volt :)

Mondta nekem is a védőnő ezeket a tippeket, meg azt is, hogy be fog állni majd normálisan a széklet, de egyenlőre semmi változást nem tapasztalok. Jó lenne már egy kicsit jobban aludni...nem az ébredésekkel van gondom, nem jelent problémát, hanem az, hogy utána feleslegesen szenvedünk 2-3 órát éjszaka :( reggel pedig nyűgösen ébred.

2014. júl. 23. 11:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, hogy amikor hallottam hogy bekakilt nem vártam meg ahogy végezzem az evéssel hanem átpelenkáztam sötétben és vissza tettem a cicire. Nekem ez bevált. Ha evés után kakilta össze magát akkor is megpróbáltam visszarakni hogy cumizzon még egy kicsit. Ja és nehéz volt megállni de nem szóltam hozzá. Csak puszi meg simi :D
2014. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok,tényleg én is csináltam ezt is,amit a 2-es írt,hogy ha közben kakilt,akkor gyorsan cseréltem,és utána folytattuk az evést :-)Remélhetőleg nálatok is nemsokára változik,hogy nem kell peluscsere mindig. Nekünk aztán 3 hónapos kora után nem is kelt fel éjjel enni sem. Azóta még könnyebb :-)
2014. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!