Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves kislányom nem akarja...

1éves kislányom nem akarja elfogadni este se a tápszert se a tejitalt mivel helyettesíthetem hogy ne keljen fel éjszaka?

Figyelt kérdés
vacsorára általában zsemlét szalámival szokott enni ez kb 7kor van és 8-9környékén szokott bealudni eddig mindig elfogadta a tápszert vagy a tejitalt de 3 napja már nem :( szerintetek hagyjam el az estit is? reggelire már nem kapja mert azt is 1hónapja elutasította.

2014. máj. 6. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tejpép esetleg?
2014. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

én tartalmasabb vacsorát adtam nekik még ennyi idősen pl főzeléket és utolsó kajának az esti bekómálás előtt tejpépet. ez így nekünk bevált mindhárom gyereknél


ha jól tudom, egy évesen még kell neki a tejpép/tápszer/tejital közül valamit adni napi szinten, nem hagyható el teljesen

2014. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tejpépet már 8hónapos korában elutasította.
2014. máj. 6. 21:53
 4/12 A kérdező kommentje:
csak úgy tudom este neki adni hogy mielőtt le fekszem akkor álmában meg etetem de ez viszont nem jó :(
2014. máj. 6. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kihúzni a vacsit és tartalmasabbat adni.

Ebben az időszakban ugyanezt csinálta a lányom h nem fogadta el de nekem reggel sem. Aztán jó pár napig nem kapott és utána újra kívánta.

Vagy próbáld meg a sima rendes tejet. Hátha azt elfogadná. Már ilyenkor lehet adni.

Vagy a tejitalba tegyél egy kis kakaóport hátha úgy jobban tetszene neki.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2014. máj. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Adj neki tejet.
2014. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ki próbálok minden tippet hátha be jön neki valamelyik :) köszönöm eddigi válaszokat :)
2014. máj. 6. 22:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be hogy 8-óráig elhúztam az időt és akkor velünk együtt eszik rendes főtt ételt vagy tejberizst.
2014. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amugy en a hwlyedben meg megprobalnam a jo higra keszitett tejbegrizt. Olyanra h uvegbol is tudja inni. Igy elteliti a pocakjat boven es nem kel fel miatta ejjel. Ez nagyon jol bevalt modszer. Sokaktol hallottam mar.
2014. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt, kb 13-14 hónaposan már az esti tápszer/tejitalt sem fogadta el. Próbáltam mindent, tejet, kecsketejet, rizstejet, kakaót, ízesített tejitalokat- tényleg mindent, de nem kellett egyik sem. Én inkább a tejalapú táplálék kihagyása miatt aggódtam, mint hogy éjjel alszik e. Úgy oldottuk meg, hogy még fürdés előtt csipeget, eszeget valamit mindig a gyerkőc (pl tejberizs, joghurt, keksz, gyümölcs, amit éppen szeretne, de legalább nem üres hassal fekszik le). Így éjjel nem kelt éhség miatt, napközben pedig minél több tejterméket próbálok neki kínálni. Mostanában (20 hónapos) kezdi meginni a bolti kakaót, dobozosat. Szerintem a csomagolása miatt tetszik neki és ezért még meg is issza :) De csak kb heti 2-3 alkalommal iszik meg 2 dl-t. Joghurt, túró, és sajt minden mennyiségben jöhet neki, szerencsére ezeket szereti, így talán a tejalapú táplálék is megvan neki.

A lényeg: nem szabad túlparázni, mivel a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem lehet leerőszakolni a torkán, ha nem akarja! Max 1 hét elteltével újra lehet próbálkozni, de nálunk minden esetben elutasította.

Ja: az esti, lefekvés előtti ivás szertartás megmaradt, csak sima vízzel, innivalóval, amit nap közben is iszik. Ő igényli ezt, lehet a tiéd már ezt sem hiányolná.

2014. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!