Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hetes babát engednétek a...

Hat hetes babát engednétek a nagyinál aludni?

Figyelt kérdés

Semmi különösebb oka nincs, csak a nagyi szeretné. Maximálisan megbízom benne, de olyan döntésképtelen vagyok, mert persze a pihenés nekünk jól esne, de mégis kicsit korainak érzem. Sajnos gyógyszerszedés miatt nem szoptathatok egyáltalán, tehát ez nem akadálya.

Ti mit tennétek?



2014. júl. 25. 07:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
nem csak a szopi lehet az oka az anyához való ragszkodásnak.
2014. júl. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem dönts úgy, ahogy szerinted helyes! Nem külső elvárásoknak kell megfelelni, hanem a férjeddel kell megbeszélni csak! Ha a nagyiban megbízol és úgy érzed, hogy jól esne egy éjszaka alvás és ez ellen a párodnak sincs kifogása akkor engedd meg, egy éjszaka nem a világ. Gondolom a nagyit sem most látja először, nem úgy akarja elvinni, hogy még sosem találkoztak. :)
2014. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A válaszok éppen olyan vegyesek, mint amilyenek az én gondolataim.

A babó ellátása miatt nem aggódom, a mama és a papa is körülötte forog, és természetesen találkoztak már nem egyszer, a mama első két hétben jött minden nap, és azóta is többször.

A férjem azt mondta ezt rám bízza.

2014. júl. 25. 10:21
 14/20 anonim ***** válasza:
30%
Ez attol fug, milyen a nagyi...En szerencsesnek erzem magam, m anyosom is szuper nagymama, es anyukam is. Anyosom 4 gyereket felnevelt, anyukam pedig kettot es mindkettejukkel jol kijovok, tehat megbizom bennuk es a jozan itelokepessegukben, ugyh siman engednem. :)
2014. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Szerintem ilyenkor csak anyukájára van szüksége még, akkor is, ha nem szoptatsz. Az én kisfiam pont hat hetesen került kórházba. Én benn voltam vele természetesen, de elkaptam egy hányásos-hasmenéses vírust, így anyukám ment be hozzá három napra és két éjszakára. Borzalmas volt és nem csak nekem. Hiába vigyázott rá anyukám, szeretgette, csak én kellettem neki. Amikor újra találkozhattunk, egy hétig alig tudtam letenni, folyton szopizni akart és csak a kezemben maradt el.
2014. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%
Biztos, hogy nem. Szerencsére ez az ötlet nálunk fel sem merült... Ő még nagyon pici ehhez, ráér a nagyszülőknél aludni 2-3 évesen!
2014. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Hat hetesen (és még sokáig) mindig, éjjel-nappal a közelemben akartam tudni a gyerekeimet. Nálam az anyai ösztön nagyon erőteljes. Két óránál hosszabb időre senkinek sem adtam volna oda. (Igazából két órára sem)
2014. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%
Én nem engedném, sztem még nagyon kicsi! Saját, megszokott kis dolgaira van szüksége! Meg én félnék, h mondjuk nagyi milyen gyorsan reagálja le az éjszakai sírást. Régen látott el egy nagyszülő gyereket 24 órában és ráadásul akkor még máshogy is volt pl egy tápszer bekeverése... hiába bíznék benne akkor se tudnék nyugodtan lenni!
2014. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem pont az ilyen picik a könnyebben alkalmazkodóak, elalszanak bárhol, autóban-babakocsiban-pihenőszékben, akár egy karton dobozban is. :) Nem úgy mint a nagyobb gyerekek mint pl a fiam is aki 16 hós és ragaszkodik az ágyához.

Hidd el, kell nektek is ennyi pihenés és hiába van rossz érzésed vagy lelkiismeret furdalásod, ha van rá lehetőséged használd ki és add oda a nagyinak egy éjszakára.

Anyukám 3 naposan vigyázott először a kisfiamra, igaz nem éjszaka, éjjelre fél évesen volt náluk először, előbb azért nem mert anyu nem merte bevállalni. :)

2014. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
21%
Én engedném. Semmi baja nem lesz. Ebben a korban még tényleg sokkal alkalmazkodobbak. Napirendet ott is tudják tartani, ha egyáltalán van napirend. Nekünk négy hónapos koráig nem volt.
2014. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!