Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már kezd a törpöm kilenni....

Már kezd a törpöm kilenni. Mást is nyaggattak ilyenekkel?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 17:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Én is úgy gondolom,hogy azt csinálom a babámmal,ami neki jó.


Na meg a másik,ami hirtelen az eszembe jutott....

Hogy ő már ilyenkor a babájának,/tehát nekem/ kekszet,meg nem tudom még mit adtak talán almába belekeverve. Én meg mondtam,hogy talán azért is,mert én tápszeres voltam,és azokat a babákat hamarabb kezdik már el hozzátáplálni.

Jajj még egy dolog még eszembe jutott... Csuklott a babám ma náluk,erre az anyukám párja mondja nekem,hogy adjak a szájába egy kis cukrot,attól majd elmúlik,mert akkor arra fog majd figyelni..Én meg mondtam,hogy egy jó darabig nem fogok ilyeneket adni a babámnak.. Kóstoltattam amúgy más vele egy pár alkalommal bébidesszertet,de azt is olyat,ami Univeres,tehát nincs ezekben sem cukor,sem pedíg liszt../asszem...:)/ Alma-barackosat kóstoltattam..

2010. jan. 10. 18:06
 12/21 anonim ***** válasza:

szerintem az ritka, hogy egy baba magától rájöjjön, hogy hogyan kell egyedül elaludni, akinek ilyen könnyen megy az nagyon szerencsés :) Mondjuk én ezt nagyon fontos dolognak tartom, hogy ne függjön tőlem az ő elalvása (meg semmi mástól), hogy ne essen kétségbe ha beteszem a kiságyába, ezért mi végigszenvedtük vele a suttogóban leírtakat (az én babám is nagyon sírós volt, üvöltött előtte is minden egyes altatásnál). Másfél hónapunkba került, minden egyes altatásnál ébren tettük az ágyba, majd fel/le, ágyban simogatás, paskolgatás, kb 20 percig.

De megérte, mert 3 hónapos kora óta nincs gond az elalvással, szerintem ez jobb neki is, és nekünk is :)

Azért abba gondolj bele, hogy ahogy nő egyre jobban hozzászokik ahhoz, hogy így alszik el, és egyre nehezebb lesz őt leszoktatni.... de az igaz, hogy a te gyereked, úgy altatod és neveled őt ahogy TE jónak látod :)

2010. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom a kiságyában nyugtatgatni,mert olyan keservesen elkezd sírni,és úgy tud rám nézni,hogy ezt most miért csinálom vele,hogy csak na...és persze hogy megsajnálom szegénykémet olyankor!
2010. jan. 10. 18:08
 14/21 A kérdező kommentje:

Persze tudom,hogy azt csinálok vele amit akarok,de persze azt sem akarom,hogy majd ahogy az előttem levő írta,hogy még 12 évesen is velünk aludjon..

Mert hát megkell,hogy valljam,az első ébredése után már jön közénk,hogy valamit én is tudjak aludni..

2010. jan. 10. 18:11
 15/21 anonim ***** válasza:
95%

Aznap mikor hazajöttünk a kórházból már akkor kezdődött nálunk...

Ne vedd fel, tedd le azt a gyereket, hagy sírjon, ne adj neki cumit! Ááááá....Most 3 hónapos, egyedül alszik el, egyáltalán nincs ölbe kapatva, se a saját ágyunkba... De még mindig többször mondja: rossz anya vagyok!(szülőm)Nagyon bírom, mikor valaki jó okosat játszik, közben mikor sír a gyerek nem neki kell megvígasztalni és nem az ő szíve szakad meg, mikor a gyerek kisírt szemekkel leizzadva esik a vállamra.

Ne foglalkozz vele! Egy dolgot tarts szem előtt: Ő a Te kisbabád, úgy neveled, azt csinálsz vele, amit akarsz. Ha valakinek ez szemet szúr hát szúrjon, sz@rd le!

2010. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%

Uhh, talán pont a lényeg kimaradt: ha sír én is simán felveszem. Nekünk kell tudni megérteni a gyermekünket!

utolsó

2010. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
azért azt se felejtsük el, hogy a természet nem kisággyal teremtette a babát... :)így van kitalálva, bár meg tudnám ezt magyarázni az anyósomnak :D
2010. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

persze a természet nem kisággyal teremtette, ezért kell nekünk megtanítani a használatára és nem arra várni, hogy majd magától rájöjjön, hogy neki ott kéne aludni tulajdonképpen. tudom ezért le leszek pontozva...:)

amúgy az tényleg idegesítő, ha más mondja meg hogy hogyan nevelj, mindenki azt csinál a gyerekével amit akar, ahogy ő jónak látja, és ezt az összes nagyinak tiszteletben kell tartania.

2010. jan. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
nekem a kisláynom a kezdetektől nagyon nuygatlan alvó volt. és ezért úgy alakult, hogy együtt alszunk (1 éves múlt). sokszor kel még éjjel. vannak ilyen babák, sajnos vagy nem. nekemráadásul a férjem pampogott, aki közölte, hogy ő aztán fel nem kel hozzá, mert hogy ő "dolgozik". ja mert én hawaii-on nyaralok... szóval úgy döntöttem, nem érdekel. anyósom is n éha szövegel, de hát teszek rá. ha a kislányom igényli, akkor fossazm meg tőle, mert így szokás ? vagy ez az elvárás? a külön altatás amúgy is viszonylag modern találmány, a múlt század elejétől divat. és amúgy, ha nagyobb lesz, akkor már át lehet szoktatni saját ágyba. a gyerekekkel lehet alkudozni, türelem és szeretet kell nekik, nem más. az én kislényommal már most is lehet, pedig mint rtam csak 1 éves múlt. azt javaslom, hallgass az ösztöneidre, az nem téved. ha te úgy érzed helyesnek, akkor nosza, a többiek meg fogják be a lepénylesőjüket.
2010. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Biztos könnyű annak az anyukának,akinek nem kel egy csomószor a babája,vagy egyáltalán nem ébred csak reggel és tud aludni,de nekem még így is sokat kellett ma is fent lennem vele,mert vagy a cumija kellett neki egy csomószor,vagy éhes volt. (reggel 7-ig 4-szer kelt fel csak a kaja miatt) Szóval én ezért alszom vele,mert még így is többet tudok pihenni,mintha mindíg felkelnék hozzá ahányszor csak enni akar,vagy a csak a cumiját kell visszaadnom vagy 100-szor... Az elején mindíg kimentünk a hálóból a nappaliba enni,majd elringattam,de volt,hogy majdnem a következő kajcsiig sétáltam vele,meg ringattam,és hát belefáradtam. Na és persze olyankor mindíg a kiságyába raktam be,és mikor már azt gondoltam,hogy tök mélyen alszik,akkor megpróbáltam betenni,és 10-ből 6-7-szer mindíg kipattant a kis szeme,hogy most akkor miért is rakom őt be??? Úgyhogy indult megint a ringatás,mert a kiságyban sírt ekkor... Szóval nálunk így alakult.

2010. jan. 11. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!