Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért idegesítenek ilyenekkel?

Miért idegesítenek ilyenekkel?

Figyelt kérdés

Anyósomék megállás nélkül engem szekálnak, már nagyon idegesít. Szerintetek mit kellene tennem? Többször rendre utasítottam már őket..

Állandóan megy a szövegelés már a szülés óta:

-sír a gyerek, éhezik, lássam be, hogy nincs tejem

-egy mellből kell szoptatni egy szoptatás alkalmával

(ha le akartam anyóst állítani csak nevetett rajtam: " olyan naiv vagy, miért nem próbálsz hinni a tapasztaltabbnak, aki felnevelt 2 gyereket?)

-Nevetséges a szoptatáshoz való fanatikus kötődésem

(mert 6 hónap előtt nem vagyok hajlandó hozzátáplálni)

- "Na látod, hogy hozzá kellett táplálni, nem volt elég a tej, most már milyen szépen hízik"


Annyit tennék hozzá, hogy nagyon hasfájós volt a babám, sokat sírt emiatt, de éhes nem volt szerintem.

Sokat voltak nálunk, és ezekből a dolgokból nem tudtam őket teljesen kizárni. Nem akartam bunkó sem lenni, hogy nem válaszolok a kérdésre, inkább közvetlenül válaszoltam és aztán próbáltam kiállni az igazamért.

Az pedig, hogy a hozzátáplálás után kezdett hízni: 6 hónapig csak anyetejet kapott, soha nem volt gond, csak az első 2-3 hét volt nagyon nehéz. 6 hónaposan 8,5 kiló volt a fiam. (3,5-el született.) 1 hónapja táplálok hozzá, azóta kb annyit hízik, mint amikor csak tejet kapott.

Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy miért jó az, ha belemagyarázzuk a másikba, hogy nincs teje, nem fog sikerülni, nem jól csinálja, stb..

Csak hogy ő okosnak látszódjon?

Ráadásul úgy, hogy minden jól ment mindig is..

Kicsit betelt a pohár..Most az a téma, hogy még nem hagytunk el egy szoptatást sem.


annyiszor leosztottam már anyósomat, mit tehetnék még?

Amúgy rendes, segítőkész, de legszivesebben már fejbe vágnám valamivel..:)


2011. júl. 2. 22:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudok mást mondani, minthogy ted azt, amit eddig is. Válaszolj, de érdemben ne hagyd magad befolyásolni, mert jól csinálod amit csinálsz. Igenis kizárólag szoptatni kell 6 hónapig, és 8,5 kiló nem kevés, mit akar, guruljon a gyerek?

Te vagy a felelős a gyerekedért, te döntesz, ne hagyd magad elbizonytalanítani.

2011. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Nem biztos, hogy hülyeséget mondott anyósod... Én is hallottam már hasonlót, a kismamának maga az orvos mondta, hogy hölgyem, ez a gyerek éhes! Nem tud eleget szopni, azért sír.

Én nem tudhatom, hogy mi az igazság, de tényleg nem biztos, hogy szekálásnak kellene venni, amit mond.

2011. júl. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Tűrj,tűrj..majd mikor hazamegy,röhögd ki!Ne is figyelj rá oda,felesleges..ne vitázz vele,mosolyogj rá szépen,aztán mikor hazamegy,csinálj mindent úgy,ahogy eddig..
2011. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Aki hízik 5 kilót 6 hónap alatt, az nem éhezik.
2011. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Második: az első 2 hónapban sokat sírt a fiam a hasfájás miatt. Szerinted ebben a 2 hónapban éhezett úgy, hogy fél év alatt 5 kilót hízott? Ugye most viccelsz.

Orvos, védőnő is mondta, hogy minden rendben, csak sajnos tipikus hasfájós kisbaba.

Gondolom te sem gondoltad komolyan a válaszod.

2011. júl. 2. 22:29
 6/20 A kérdező kommentje:

Igazából csak azt nem értem, hogy miért a rosszat kell mondogatni, hogy elhigyem és a végén ezért menjen el a tejem..

Én a menyemnek(majd), vagy bárkinek aki mondjuk bizonytalan azt mondanám: van tejed, lesz tejed, minden rendben van, ne izgulj pihenj sokat, stb.

Én ráadásul soha nem is kértem tanácsot tőle.

Bocsi, csak úgy éreztem, hogy ki kell írjam magamból.

2011. júl. 2. 22:32
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

a férjednek kéne közbelépni, és rendreutasítani az anyját...

miért ilyen? intelligenciahiányos.

2011. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos a szüleink generációja egy más korszakban nőtt fel és mások voltak az elvek, mint ma.

A Kádár korszakban erős ráhatással beléjük nevelték, hogy egy nőnek a szülés után 3 hónappal vissza kell mennie dolgozni, hogy építse tovább a szocializmust és a gyereket adja be bölcsödébe. Elhitették az anyákkal, hogy

-nincs tejük,

-rossz a tejük,

-a szoptatás káros, stb.

Ez pusztán politika volt,arról szólt, hogy minél több dolgozó nő vegyen részt a társadalomban, és annyira erőszakosan hirdették az igét, hogy minden nő elhitte. 3 hónaposan elkezdte hozzátáplálni, hogy mihamarabb le lehessen választani a babát az anya melléről.

Én is 6 hónapos már bölcsibe jártam, a tesóm is.

Sajnos, ez a generáció nem tud ettől elvonatkoztatni, azt hiszik, hogy az volt az igaz és most is ennek megfelelően kell táplálni a gyereket.Ezért mondják mindig, hogy bezzeg a fiam 3 hónaposan már pörköltet evett. Valószínű igaz is volt, mert akkor ez volt az elvárás.

Őket már nem lehet megváltoztatni.

Lehet, ha mi leszünk nagyszülők, nálunk is lesz valami, ami a mi időnkben a legszuperebb nevelési elv, de a jövőben az már elavult lesz.

Anyós dologgal pedig nem vagy egyedül, itt egy link, ha nem olvastad volna, és kicsit felvidulj tőle.:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%

Mea culpa...

Változtatok a véleményemen:

Sz.rd le az anyósodar, és neveld úgy a gyerekedet, ahogy te gondolod!

Egyet nem értek: feltettél egy kérdést, amire én tök normálisan válaszoltam, semmmi bántót nem írtam, erre így lehúzol... Máskor írd oda, hogy csak veled egy véleményen lévők válaszát várod.

Szóval bocsánat és minden jót!

(2.)

2011. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Az én kis 3 hónaposom nagyon érzékeny, otthon soha nincs vele gond, csak akkor sír ha éhes vagy álmos. Viszont ha idegeneket lát (anyósom, vagy akár a szüleim), elég tartóukodó. Az én szüleim belátták, hogy nem közeledhetnek úgy hozzá, hogy rögtön belebújnak a gyerekbe, hanem szépen távolról meg kell nyerni a bizalmát. Az anyósom erre képtelen. Rögtön megfogja, a gyerek ordít, erre állandóan jön a hülyeségével, hogy miért nem adok neki enni meg hogy cseréljem ki a pelenkáját. Kész vagyok tőle. Amúgy a legjobb mikor idegenek az utcán osztogatják a tanácsokat, hogy ha sír a gyerek, hát szerinte álmos vagy éhes....ÁÁÁÁ
2011. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!