Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek valóban ennyire...

Piroska és a farkas kérdése:

Szerintetek valóban ennyire nagynak számít a méretei alapján?

Figyelt kérdés
Én nem látom olyan hatalmasnak a kislányomat - ma 4 hónapos - 6200 gramm, és 66 centi, de folyamatosan 7 hónaposnak tippelik. 3 hónapos korában is azt mondták rá - pedig akkor vmivel ugye kisebb volt, - hogy ezek egy féléves baba méretei.
2014. júl. 31. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem.

Az én kislányom igaz 6 hósan volt 6100gramm, 3040grammal született.

Hosszú baba a tied!:) De ez nem baj! Szerintem arányos a súly/centi!:)

2014. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ajjj... :) Az embereknek van valami rejtélyes késztetésük arra, hogy a gyerek térbeli kiterjedését elemezgessék. Az én lányom 4.5 hónaposan majdnem 8 kiló volt, és 73 cm (52 cm-rel született és 3870 grammal). A férjem orvos, benne bíztunk, meg a gyerekgyógyász ismerősökben, ők azt mondták, hogy ez totál oké (a gyerek is nagyon jól volt, soha nem sírt gyakorlatilag, aludt éjjel, nappal is kis kacagógép volt). A védőnő, a körzeti orvos, és általában véve mindenki totál ki voltak bukva.


Aztán 11 hónaposan már "csak" 10 kg volt és 77 cm, azaz picit több, mint 6 hónap alatt hízott összesen 2 kgot. Egyévesen volt 11 kiló, és 84 cm most 2 évesen 13 kg és 95 cm. Most mindenki szerint nagyon vékony, és nagyon magas (utóbbi igaz, a bölcsiben a legmagasabbak között van, ill. minden korabelinél magasabb). :))Most ez a téma. Várom a következőt. :) Ő mindig inkább ugrásszerűen nőtt, utána stagnált.


Ha a gyerek egészséges, akkor azt gondolom, nincs ok stresszre.

2014. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam fél évesen volt kb. ekkora, ő 3090 grammal született. De láttam sokkal nagyobb babát is mint a tied. Az sem mindegy mennyivel született. Tömni nem kell, de éheztetni sem. Majd lelassul a növekedése.
2014. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 H.Orsolya ***** válasza:

Szerintem nem. Mihez képest hatalmas. Bár nekem fiam van. 4190grammal és 61 centivel született. Sose volt kicsi. 3 hónaposan 7600 gramm és 67 centi volt. 4és fél hónaposan pedig 8650 gramm. Mindig mondták milyen nagy, én meg rá: Egy fiúnak ilyennek kell lennie. Nálunk az apukára hasonlít aki szintén széles vállú és erős csontozatú. Ma teljesen normál méretű 2,5 éves szerintem. (na jó lehet kicsit nagyobb) de szerintem nincs miért aggódnod. Mi sose tömtük mindennel, szerintem ilyen alkat.

Ha baj lenne az orvos, vagy védőnő biztos szólt volna.

2014. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az emberek mindig ilyenek, nem kell foglalkozni vele, én babám 6 hónapos kora után volt 6 kiló, 64 centi, mindenki odavolt mindig, hogy milyen pici, 5 hónaposan 2 hónaposnak nézték, a tiedet meg 7 hónaposnak. Ha fiú akkor lánynak nézik, ha lány, akkor fiúnak. Nagyok az eltérések még ilyenkor a babák között, nem értem minek tippel mindenki :) menjenek inkább lottózni, kb ugyanennyire fogják eltalálni a számokat :).
2014. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Félre értettetek, én egyáltalán nem stresszelek ezen, felőlem akkorának nézik amekkorának akarják :) csupán érdekelt, hogy " jogos" - e. DE amig mosolygós, és nyugodtan alszik, addig szerintem is rendben vannak a dolgok, egyébként 4100 grammal született, tehát ahhoz képest nem hízott olyan húde sokat. Ráadásul az apukája 193 centi :)
2014. júl. 31. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagy? Ne viccelj! Nagy az én kisfiam, aki hat hónaposan 76 cm és 8 kg. A te kislányod átlagos.
2014. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem túl nagy, inkább átlagos. Az én lányom 4 hónaposan 8 kg és 66 cm volt, 6 hónaposan 9,5 kg illetve 70 cm. Őt is sokszor tippelték nagyobbnak a koránál. Most a magassága átlag feletti, az osztályban az egyik legmagasabb (7,5 évesen 135 cm), de a súlya tök normális (28 kg).
2014. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem annyira. Kislányom 4 és fél hósan 8.2 kg és 69 cm :) Most hordja a 9-12 hónaposokra való rucikat
2014. aug. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Az én fiam anno 3 hónaposan volt 7,5 kg és 66 cm. Na, ő jó nagy volt, a te kislányod átlagos.
2014. aug. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!