Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban nagy hiba egy 5...

Valóban nagy hiba egy 5 hónapos babát ültetni?

Figyelt kérdés
Sehogy nem akar fekve megmaradni a kezemben. Folyton húzza fel magát ülőhelyzetbe. Ha ültetem picit, de úgy hogy támasztom közben, remekül el van. Ha fektetni próbálom, ordít. A babakocsiban sem akar már feküdni. Tudni kell róla, hogy erős, nagy baba. 7-8 hónaposoknak való ruhát hord, majdnem 70 cm hosszú. Értelmes kisfiú, minden érdekli, mindent meg akar nézni, tapogatni és kóstolni. A védőnő viszont azt mondta, hogy ne ültessem még, mert ilyenkor ez korai még és ne engedjek neki ha fel akar ülni. Csak nem értem, hogy miért fogjam vissza, ha Ő képes már ülni. Támasztással meg főleg nem olyan baj, ha ül már, nem? Igaza van a védőnőnek?
2014. máj. 30. 04:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg ez tényleg így van..., de...

Az én kisfiam is nagyon fejlett érett baba volt ilyen korában és már Ő is akart ülni, én hagytam kicsit, sőt hat hónapos korára teljesen megült egyedül, olyan erős izomzata volt. Doktor nő rám is szólt a rendelőben, mikor láttam, hogy ne hagyjam, amíg mászásból ki nem ül. Én azért hagytam, mert akart ülni és annyira erős volt, hogy nem volt probléma. Ha látom, hogy nehéz magát megtartani vagy bármilyen megerőltetés lett volna neki, akkor nyilván nem hagytam volna.

Kislányom most hét hónapos és messze nem olyan erős izomzatú, mint a fiam volt. Kis vékonyka, de mozgásban már majdnem a mászásnál tart, viszont Ő még nem ül. Néha kicsit felhúzom, ill. megtartom pár másodpercig, de látom, hogy neki korai, nem tartja meg magát, úgyhogy nála nem erőltetem. Majd mászásból ki fog ülni, idővel.

Amúgy akkoriban én is feltettem a fiamnál ezt a kérdést és írták, hogy nehogy ültessem, mert terheli a gerincét stb. Ő hat hónaposan 8,5 kilós csupa izom , hosszú fiatalember volt. Semmi baja nem lett, hogy 5-6 hósan ült. Most két éves csupa izom egy méter magas.

Babakocsiban kicsit megemelheted neki már a támlát, hogy kilásson, hátha nem ordít majd.

2014. máj. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Igaza van, egyrészt megterheli csak a gerincét, a hátizmokat, ami gerincferdüléstől kezdve, hátfájáson át rengeteg nyavaját okozhat nem csak most, később is. Másrészt pedig ha nem kell neki "megszenvednie" a felüléssel stb, mi fogja motiválni arra, hogy mozogjon? Akkor képes ülni egy baba, ha már önerőből fel tud ülni, valószínűleg egyébként mászásból fog kiülni, vagy állásból fog leülni. Persze, hogy jobban el van úgy, hogy sok mindent lát, de sajnos meg kell tanulnia, hogy önerőből jusson el oda. A kúszás, mászás nagyon fontos az izmok kialakulásához, az egyensúlyérzékeléshez stb. Hallgass a védőnőre, igaza van. Ne siettes semmit. Egy ismerősömmel egy idősek a fiaink. Ő is ültette állandóan már 4 hónapos korától. Most 7 hónaposak a fiúk. Az én fiam kúszik, mászik, bejárja a lakást, próbál felülni, felállni már, az ő fia csak sír, hogy rakják bele a kompbba, illetve a játszófészkébe. Nem próbál sem kúszni, sem mászni, hiszen nincs "rákényszerítve". A védőnő, doktornő is már rengetegszer szólt nekik, de nem hallgatnak rájuk, hiszen milyen szépen ül.
2014. máj. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én fiam annak ellenére, hogy tudot ülni hat hónaposan mindent csinált a maga idejében. Hat hósan kúszott, 7,5 hósan mászott. nem elégedett meg azzal, hogy csak ült...
2014. máj. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
én is ugyan úgy voltam,mint az első válaszoló. 5 hzónaposan döntött háttámlás babakocsival közlekedtünk,mert üvöltött,ha feküdnie kellett. 6 hónaposan teljesen egyedül ücsörgött támasztás nélkül a kocsiban,fogta az előtte lévő kapaszkodót és vígan,jókedvűen,szép,egyenes háttal kiabált a világba :) ezzel szemben a szomszéd 8 hónapos kislány láthatóan nem képes még hasonlóra sem, egyedül csak imbolyogva ül,egy guruló babakocsiban biztosan eldőlne. minden baba más,a testfelépítésük és ezzel egyenes arányban a fejlődésük és igényeik is mások. abban egészen biztos vagyok,h. ortopédiailag helytelen ültetni egy babát,amíg nem képes rá önnön magától,de sztem az sem egészséges,ha a gyerek fél nap C alakot ölt háton fekve,mert annyira fel akar ülni. közben persze vörös a feje és üvölt...
2014. máj. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Igaza van a védőnőnek. Ne csináld, mert évek múlva meg fogod látni, milyen kárt okoztál.
2014. máj. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem szabadna, de ha nagyon tiltakozik a fekvés ellen, akkor mindenképpen legyen támasz a háta mögött végig, hogy tehermentesítődjön a gerinc. Kb. úgy csináld, ahogyan a kenguru tartja a babát.
2014. máj. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
ültetni NEM SZABAD! de ha kicsit megdöntöd a háttámlát, hogy többet lásson azzal nincs semmi gond.csak a megdöntés ne 90 fok legyen, csak éppen annyi, hogy tényleg kicsit kilásson. enni...
2014. máj. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Az en fiam is ilyen volt,mindig felhuzta magat ulo helyzetbe, 5 es fel hosan mar tamasz es kapaszkodas nelkul ult,6 hosan barmilyen testhelyzetbol felult.Nekunk nem mondta az orvos,hogy ne hagyjam,erdekes is lenne egy kisbabanak elmagyarazni,hogy a "nagykonyv" szerint nem igy kell.

Nalunk a maszas szinte teljesen kimaradt,kovetkezo az allas es lepegetes volt.8 hosan a butorokba kapaszkodva lepegetett.

2014. máj. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, ha a mászás kimarad az bizony nagyon nagy baj.
2014. máj. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Két külön dologról beszélnek itt egyesek.tehát:amíg magàtól nem tud egyenes háttal megülni addig nem szabad ültetni.döntött támlával lehet babakocsizni,de nem derékszögben.húzza fel magát?nem baj,próbálkozik.de amíg nem tudja önállóan megtartani magát,addig káros a gerincére.
2014. máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!